Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban túlsúlyos lehet? Ti...

Valóban túlsúlyos lehet? Ti babátok mekkora volt 4 hónaposan? 7200g,64 cm.

Figyelt kérdés
Kb 1 hétig adtam neki 160ml tápszert, aztán rámszólt az orvos, hogy túl kövér, neki csak 130ml-t szabad ennie. Már 2 hete újra csak ennyit kap, de így is hízott 1 hét alatt 200g-ot. Szerintem nem kövér, formás kisbaba.
2019. máj. 22. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
heti 25 deka hízás még nem vészes azt szokták modani,majd elkezd most mozogni,és ez le fog lassulni.Én mindig ugy adtam enni ahogy éhes volt,ha a 10 ml után még éhes én adnék neki,nem tankönyv szerint etettem soha
2019. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha átlagban 3 kilós egy újszülött, akkor 4 hónaposan több mint hét kiló az kövér. Persze, formás, ezt mondják a husis babákra. Elfogult vagy, mint minden anya. De mit lehet tenni? Semmit. Ha éhes, annyit kell adni, amennyit kér. Ha elkezd mászni, akkor úgyis lemozogja.
2019. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

4 hónaposan 8,6 kg volt, 5 hónaposan 9 kg volt.

1 évesen leállt a hízás, évente csak 1 kg-t hízott, teljesen arányos,magas kisfiú lett, apa is és én is duci babák voltunk felnőttként meg vékonyak.

Enyémre se tudtam rászólni orvos tanácsára hogy kisfiam nem ehetsz még még csak 2,2-5 óra telt le nem 3, szörnyű volt nézni az órát hogy mikor tellik már le.

2019. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
A nagylányom egy évesen volt 7,5 kg. 😱 4 hónaposnak ez rengeteg és kétlem, hogy “formás” lenne. Vagy hát a kerek is egy forma, de ez már nem egészséges.
2019. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Duci, és? Majd elkezd mozogni és lemegy róla, nem maradnak örökké hurkásak. Nálunk meg azon hüledezik mindenki, hogy 4 hónaposan csak 5,5 kg a fiam, azt nem nézik, hogy 2,5 volt a legkisebb súlya, onnan indultunk, nem 4 kilóról... lányomnál is ment állandóan, hogy milyen pici, ő meg 2,2 kg-val és 44 centivel született, magához képest gyönyörűen fejlődött, de állandóan a kétszer akkora súllyal született babákhoz hasonlítgatták.

Gondolom a te fiad eleve nem 2,5 kilóval született, ha most ekkora.

2019. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Az én fiam 3 hónaposan volt 7,5 kg és 66 cm. Husis volt az biztos, de ő mondjuk 3900 grammal is született. Annyit adtam neki, amennyit kért, bár ő nem evett 160 ml tápszert. Az orvos sosem piszkált a súlyával és ahogy elkezdett aktívan mocorogni, leállt a hízása. Most 7 éves, 135 cm, kifejezetten vékony, magas gyerek.
2019. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3900 grammal született egyébként, és persze tudom, hogy kicsit dundi, de nem hiszem, hogy babakorban ezt elhízásnak lehetne nevezni, vagy épp diétáztatni kellene emiatt. Előtte az egész élet, ráér még diétázni eleget, ha kövér lesz. Na de most még fel se fogja a dolgokat, sír a 130 ml után, és éjjel is felkel 1-2szer, pedig eddig végigaludta az éjszakát.
2019. máj. 22. 10:52
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

#4

1 évesen 7,5 kg SEM egészséges, úgyhogy ne a másik véglethez hasonlítsd te se...


Nálam:

1.gyerek 3120 grammal született, tápszeres volt, 4 hónaposan 6 kg körül volt emlékeim szerint. 1 évesen 8880 g volt. Picivel a normál alatt. 10 éves lesz idén, 32 kg, rendben van.


2.gyerek 3860 grammal született, csak anyatejes volt 4 hónapos korában, és kereken 8 kg. Duci volt, tisztában voltam vele. 6 hónaposan 10 kg volt. Idén lesz 3 éves, 15,6 kg jelenleg, teljesen normál súlyú.


3.gyerek 3660 grammal született, 4 hónaposan még szintén csak anyatejes volt, 7,3 kg volt... Most 9 hónapos, 10,8 kg. Nem eszik sokat (védőnő, gyerekorvos kérdezte, őszintén válaszoltam, normál mennyiségeket eszik), ilyen típus, majd lassul a hízás, és megnyúlik, mint a középső gyerek.


Ezt csak ezért írtam le, hogy érzékeltessem, még testvérek esetében sem egyformák a babák, de nem ez határozza meg a későbbieket. Majd amikor már mindent ehet, na akkor kell jobban odafigyelni, mit, és miből mennyit.

2019. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Arra már nem emlékszem pontosan hogy a lányom 4 hónaposan pontosan hány kiló volt, de 6 hónaposan volt 9,5 kg (talán 8,5 kg körül lehetett 4 hónaposan). Volt aki azzal riogatott, hogy nagyon kövér, ilyen is marad, ha már most elhízik, meg szívbeteg lesz és hasonlók. Ő 6 hónapig csak anyatejes volt, annyit szopizott, amennyire szüksége volt. Mikor elindult a mozgásfejlődése, akkor lelassult a hízása, most már 12 éves nagylány, 160 cm és kb 45 kg, vékony és tiszta izom. Nem kövér és nem is szívbeteg, meg hasonló, amivel ijesztgettek. :)
2019. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%

A fiam kb ekkora :D egész pontosan 7,4 kg és 66 cm. 9 hónaposan volt szerintem a legdagibb, 9 kg volt és 75 cm.

És sovány 3,5 évesen....

A lányom 4 hónaposan 63 cm volt és 5,5 kg, minden volt csak normális nem, tejmentes tápszer mellett szépen kikerekedett ő is ;) közel 2 évesen már átalos testalkata van, de 1 évesen nagyon duci volt.

2019. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!