Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt lesz stabil...

Mennyi idő alatt lesz stabil a járàsa?

Figyelt kérdés

16 hónapos gyerekem kb 1 hónapja megy önállóan. Eddig pár métert tud menni, aztán általában elesik. Ma extrán instabil, pár lépés után esik-kel, térdre, fenékre, oldalra (kinn a kertben, füvön és beton járdán).

Mikor tud majd stabilan járni, úgy, hogy nem esik el folyamatosan?


2021. jún. 1. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
A lányomnak ez azonnal sikerült, először járt a bútorokat fogva, 13 hónaposan lépett pár lépést egyedül, utána már járt, nem esett el többet, pár nap múlva már bevásárolt velünk, jött a lábán végig, utcán, mindenhol, tesóm gyerekével ugyanez volt, nekem fura, hogy 1 hónapja csetlik-botlik, ilyet nem láttam eddig, de nincs sok tapasztalatom.
2021. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb lányom nekem is szinte azonnal stabilan ment terepen is. Az ikreknél a fiam már terepjáró, ritkán rsik el. A pici lány még inkább feltartott kézzel egyensúlyozik, de azért popóra esik gyakran. 1 évesen kezdtek járni önállóan. Most14 hósak
2021. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb 1 hónap volt mire lejjebb eresztette a karjait ugyanis addig azzal egyensúlyozott. Most is elesik néha ha megbotlik valamiben vagy egyenetlen a talaj, ugyanis nem néz a lába elé, de stabilnak mondanám a járását. Kb 2 hónapja engedte el először azt amiben kapaszkodott.
2021. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagy azonnal ment két kört a házban (100nm), sosem esett el. A kicsi kb egy hónapig bukdácsolt.
2021. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt. Igaz, ő 18 hónaposan, elég későn indult el, addigra kialakult nála az egyensúlyérzék. Az elején lassan ment, kicsit dölöngélt, de sosem esett el.
2021. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egy kicsit megijedtem most 😟

Lehet, hogy az is benne van, hogy mielőtt elindult önállóan, előtte vezetgetve volt, kb egy hónapot.

Amikor elkezdett önállóan lépegetni, elvittem gyógytornászhoz, azt mondta, ügyesen lépked, de kicsit befelé dől a bokája.

Gondolkozom, hogy elvigyem-e megint, vagy egyelőre hagyjam, hátha kinövi.

2021. jún. 1. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyensúlyt tudod esetleg addig fejleszteni, következő gyakorlatokkal:


Hintaztatas hintan

Hintaztatas egy nagy pokrócban

Egyensúlyozó tölcsér

2021. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak megijeszteni, enyhén hipotón kislányom fejlesztésekkel (Dévény masszázs, Pető torna) tart most itt 16 hónaposan. Számunkra ez hatalmas boldogság, mert látjuk milyen kitartóan küzd, és boldogan egyensúlyozik, nevet ahogy felém lépked már párat önállóan és a karomba ugrik ❤️. Nagyon büszkék vagyunk rá hogy vezetve pedig egyre egyre többet sétál, bírja már jobban, erősödik a lába is ♥️. Viszont Nektek tanácsolnám hogy dévényessel vagy a kerületben a konduktorral (védőnő tud ebben segíteni) nézessétek meg! Lehet az is hogy lassabban alakul nála de ha bármi van jobb megtudni minêl hamarabb. Sok boldog járkálós pillanatot neki, nektek!!

2021. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, írhatok neked privátban? Az én fiam 15 hónapos, 1x voltunk dévényesnél. Lehet pár kérdésem?

Kérdező, bocsi hogy emiatt írtam ide

2021. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!