Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi/milyen segitsége...

Nektek mennyi/milyen segitségetek van a baba körül?

Figyelt kérdés
pl. anyós, anyuka, nővér, barátnő? Van valaki, aki néha besegit? Vagy elviszi 1-2órára sétálni a babát? Vagy bármi egyéb segitség?
2013. aug. 5. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Anyósék 500 km.re anyámék 1000km-re laknak.

Férjem 18 óra után itthon van és hétvégén, de egyedül nem megy a gyerekekkel sehova sem. Egyik 1 éves a másik 3 éves lesz.

Nagyon hiányzik a segítség, de megtanultam az évek alatt ezzel együtt élni, és most, hogy már a kicsi is 1 éves már elég jó.


De azért mikor a nagy született nagynéném volt 1 hetet itt, majd mikor a kicsi született anyukám volt elötte 2 hetet utánna 3 hetet velünk. Ez óriási segítség volt. A másodiknál tuti össze roppantam volna, ha akkor nincs senki sem.

2013. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0 segítség van. :-( Mindig én vagyok a gyerekkel, annyi, hogy heti háromszor megyek edzeni, akkor a férjem van vele, de altatásra már itthon kell lennem, és a harmadik alakalom pedig vasárnap, amikor alszik. Megmondom őszintén, ha ezt tudom, akkor nem biztos, hogy bevállalom. Úgy volt az elején, hogy anyóséknál leszünk, de nem tudtunk együtt élni velük, így visszaköltöztünk.
2013. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nálunk, amíg vidéken laktunk a párom szüei sokat vigyáztak a lányunkra, amíg dolgom volt/ vagy dolgunk.

Esetleg, ha kikapcsolódni akartunk, akkor is.

Illetve volt, hogy napközben dadával oldottam meg a helyzetet, amikor mindenki dolgozott. Max. 2-3 óra volt.


Mióta hazaköltöztünk Pestre, a szüleim segítenek vagy a nővéremék hébe-hóba. Ott van ugye az unokaöcsém és a két kölök imádja egymást, szeretnek együtt lenni.

Ha kell, akkor mi vigyázzunk az uncsira, ha kell, akkor ők.


A férjem iszonyat sokat segít, főleg, hogy most várjuk a második gyermekünket. Bár ő a lányunk születése óta állandóan toppon van.

Szerencsés vagyok (bár szerintem ez alapvető lenne a szülőknél), hogy autómatikusan elviszi sétálni, játszótérre, vásárolni, stb.

Itthon is kiveszi a dolgát a házimunkából. Este, pihenéskor pedig jöhet a jól megérdemelt alkoholmentes sör, mert egyikünk sem iszik, csak az ízesítettek jól esnek :)


A barátok is segítenek természetesen. :)

2013. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégenként általában itthon van a férjem, de rajta kívül nincs segítségem. Mondjuk egy gyerekkel, távol a rokonoktól és ismerősöktől nekem nem is segítség hanem társaság hiányzik. A házimunka, kerti teendők nem olyan vészesek.
2013. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vasárnap a szüleimnél szoktunk ebédelni, mosásban-vasalásban segít anyukám, ha kiviszem a cuccot hozzájuk, ő még dolgozik. A segítségem kb. ennyi. Apa 5 előtt nem nagyon ér haza és van, hogy fél napokat hétvégén is dolgozik. Anyósomék 10 percre laknak 2x voltak nálunk mióta megszületett a fiam, illetve mi havonta elmegyünk hozzájuk. Jobb is így. 13 hónapos a fiam, cicifüggő :) esténként szoktam lelépni fürdetésig: szoli, vásárlás, fodrász, edzés.
2013. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 800 kilométerre, anyósék 140-re. Nekem nincsenek élő rokonaim, viszont van 3 gyerkőcöm, de szerencsére a lányok már nagyobbak. Szóval segítség nulla. De megoldjuk :)
2013. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös, az anyósodék 10percre laknak, és nem igénylik, hogy többször lássák az unokát? Ez durva. Nem is segit neked egyáltalán? Legalább néha miért nem megy el vele sétálni, vagy bármi? Pfff...
2013. aug. 5. 13:51
 8/17 anonim ***** válasza:

természetesen a férjemmel mindent közösen viselünk itthon. ha ketten mennénk valahová, az anyóst át tudom hívni, itt lakik a faluban (bár nem szívesen hagyom rá),múltkor pedig fogorvoshoz kellett mennem, anyukám jött, ő 35 kmre lakik , kért szabit arra az egy napra. sógornőm is jött egyszer, amíg mi elmentünk görkorizni Apával, de rá csak akkor merem hagyni, ha alszik a gyerek. 18 éves.

szerencsére nem sokszor kell igénybe venni a nagyiszolgálatot.

2013. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nincs segítség, pedig sokszor nagyon jól jönne
2013. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Rokonaim,barátnőm 130km-re (2óra a leutazás) így eszembe se jutna lehívni őket vigyázásra,mert 6-10ezerbe kerülne nekik.Párom dolgozik,ha mennem kell valahová akkor vigyáz rá,amúgy nem.Neki nagynénje van még,de város másik felében lakik és rokkant nyugdíjból nem tud bérletet venni vagy jegyet,hogy átjöjjön,így ő abban segít ha mennem kell valamerre (röntgen,fogorvos) akkor kinn figyel a picire addig.Vagy simán összefutunk amig postára megyek stb.Én elsősorban nem azt néztem gyerekvállalásnál,hogy kinek lehetne lepasszolni.Most nem rád értem ezt,csak szerintem ez a tény,hogy lesz-e segítség huszadlagos kb .
2013. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!