Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen vadállat a fiam?...

Miért ilyen vadállat a fiam? Normális egyáltalán?

Figyelt kérdés
Már teljesen el vagyok keseredve azért írok talán valaki tud segíteni.Nagyon agresszív(2 éves múlt).Minket is bánt,ha nem az van amit ő akar,de csak úgy akár unalomból vagy heccből is.De nem csak picit,hanem olyan erővel.hogy majdnem kimar belőlünk egy darabot.Nagyon irigy is a többi gyerekkel szemben és szinte minden nap csak ok nélkül is megüti a barátnőm kisfiát.Ma annyira megmarta az arcát(teljes erőből),hogy ...áá.A szóból nem ért semmit.
2010. aug. 24. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ne ess kétségbe! Dadus módszer!! Még nevelhető, de 6 évesen már nem.


Amikor üt, vagy mar, akkor erősen megfogod a két kezecskéjét, eléguggolsz, és nagyon határozottan mondod neki, hogy NEM!! Addig csinálod ezt, amig tényleg megérti, hogy nem!! Ha kell, picit szorítsd meg a kezét határozottan, hogy mindneképp rád nézzen, és érezze a súlyát annak, amit mondasz neki. Lányom szintén 2 éves, nem vad, de vadul néha (múltkor arcul csapta a barátnőmet kétszer egymás után játékból), ugyanezt csináltam vele. Meglepő módon nem csinálja azóta. :)

2010. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanilyen... tiszta karomlás a kezem, lábam... nem tudom, mit tehetnék... anyu szerint neveletlen, de nem az. Ha valami nem úgy van, ahogy ő azt elgondolja, rángat, csapkod, rúg, harap, karmol... És kegyetlen hisztis. 21 hónapos. És még nem beszél...

Én amikor ilyet csinál, megfogom a kezét erősen, és elmagyarázom, hogy ez fáj nekem... de nem akar tudomást venni róla...

2010. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
1-2 jól irányzott pofon csodákra képes. nem vagyok híve a rendszeres verésnek mint fegyelmezési eszköznek, de vannak esetek, amikor igenis alkalmazni kell, és ez ilyen. különben elszabadul a pokol. a gyereknek meg elmagyarázod miért kapta. anyukám ismerősének a fia 4 évesen késsel hadonászott (szándékosan) az anyjára. anyuka reakciója: Jajj, xy-ka, ezt nem szabad.. no comment...
2010. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát talán a késhadonászásért én is lekevernék egy taslit, de a többire az első válaszoló adta a legjobb választ.
2010. aug. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pofon egy kétéves gyereknek?Nem vagyok híve ennek,szerintem az agresszióra pont nem jó reakció az agresszió.Viszont ne is hagyd rá.Büntesd pl úgy hogy ha úgy viselkedik,akkor vége játéknak,fogd meg a kezét vidd a szobájába és mond hogy szégyelje magát stb(határozottan)és pár percig hagyd ott,ne engedd kijönni.Nálunk ez a bevállt módszer,előtte párszor rá dádáztam a kezére (nem agresszív,hanem egyéb rosszaság miatt)és kinevette a szitut.Legyél következetes,határozott.
2010. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Következetes vagyok és határozott,de akkor is megüti ezt a kisfiút ha úgy gondolja.Volt már,hogy elborult a fejem és ráütöttem a fenekére vagy megfogtam és szemébe nézve kiabáltam,hogy hagyja már abba,mert vannak napok,hogy ha nem az van amit ő akar,pl.elmegyek pisilni,de ő nem akarja akkor úgy ordít mintha nyúznák.Én persze elmegyek pisilni...ő felhergeli magát ezen annyira,hogy tiszta víz lesz és úszik a nyálában(ijesztő)...aztán ez menne addig amíg a cicimen meg nem nyugszik(mert még szopik is).Vannak napok amikor egész nap ordít.Ez leszívja minden kis energiám.
2010. aug. 25. 09:17
 7/10 anonim ***** válasza:
orvossal vagy védőnővel beszéltél?
2010. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éves kor körül jön el a szakirodalomból is jól ismert dackorszak, aminek tipikusan a hiszti, akaratosság, tagadás a velejárója. Ám ez a fajta, ellenetek irányuló, fizikai agresszió már nem normális, komoly frusztrációra vall a gyerek lelkében valamilyen okból. Keress fel egy nevelési tanácsadót, mert különben később is jellemvonása lehet ez a gyereknek és nagyon komoly szociális problémái adódhatnak ebből, ha közösségbe kerül!
2010. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondtam a védőnőnek,hogy agresszív,de nem részleteztem.Azt mondta,hogy ez ilyen korban normális majd kinövi...Én is azért tettem fel ezt a kérdést,mert első gyerek és fogalmam sincs,hogy mi a normális.Gondolkodtam már én is azon,hogy szakemberhez kellene fordulni,de a család és barátok csak megmosolyognak,hogy minden gyerek más.Trauma nem igazán érhette,csak születéskor,mert majdnem meghalt és 3 hétig az intenzíven volt("egyedül").Koraszülött is volt egy kicsit(36. hét).Sokáig tartottunk esetleges oxigénhiányról,de azt mondják egészséges.Nem mondom,hogy sosem veszekedtünk előtte,de akkor még pár hónapos volt,mostanában is volt,hogy összekaptunk,de nem olyan durván.Gondolom mánál is előfordulnak veszekedések.Sokszor találkozunk ezzel a kisfiúval és anyukájával,de mindig viszek mind a kettőnek túró rudit,sütit stb.Nem gondolnám,hogy irigyek lennénk.Sőt bármit lehetne rám mondani,de hogy irigy azt nem hinném.Amíg kicsi volt mindig fel lett véve,mert az első hónapokban refluxos is volt meg hasfájós és nem hagytuk sírni.Állandóan vele vagyunk és szeretjük,bár már eléggé lefáraszt ez a viselkedés és nem mindig tűnik úgy egy napunk,hogy de jó volt...
2010. aug. 25. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezeket kéne elmondanod a védőnőnek vagy a gyerekpszichológusnak. Ez már nem az a kategória, amit el lehet intézni egy mosollyal, hogy mindegy gyerek más...

A gyereket nem trauma érte, hanem valami miatt frusztrált. talán mert épp állandóan vele vagytok és körülugráljátok. 2 éves korban már igénye van a tágabb, családon kívüli szocializációra is-ez is indukálhatja az agresszivitást. Ezt egyedül nem fogod tudni megoldani és nem is normális, úgyhogy légy szíves, szakemberrel konzultálj mihamarabb, akinek részletesen beszámolsz a gyerek viselkedéséről. Fontosnak tartom jelezni, hogy ha nem lépsz, azzal a gyereknek ártasz a legtöbbet-laikus rögtön arra fog gondolni, micsoda "rosszul nevelt" gyermek ez és ez súlyosan megnehezítheti a kicsi közösségbe való beilleszkedését.

Pedagógus

2010. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!