Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agresszio-depresszio! Ki mit...

Agresszio-depresszio! Ki mit szed, hogy ne legyen őrjöngő vadállat és búskomor csemetéje mellett?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Lehet csak én nem értem,de nem értem:)
2009. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én asszem értem. :)
2009. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Nekem 3 gyerekem van.Soha nem voltam sem agresszív,sem búskomor,őrjöngő vadállat meg végképp nem.Két evés között elvoltak a kiságyukban,vagy a játékaikkal,én pedig végeztem a dolgomat.Délután volt időm a közös játékra is.Ha nagyon beszélgetni akartam valakivel,elmentem a szüleimhez,anyósomhoz,vagy testvéremékhez.De ha csak az utcán sétáltam a babával,akkkor is találkoztam néhány ismerőssel,akivel jól elbeszélgettünk.Este pedig a párommal megvacsoráztunk,közösen megfürdettük,lefektettük a kicsit.Utána beszélgettünk,TV-.tünk stb.

Jól kell nevelni a babát,és beosztani okosan az időt,és akkor nincs semmi gond a gyerekkel.

2009. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mit nem lehet ezen érteni?!


Kérdező, én is voltam már őrjöngő vadállat, fordulj orvoshoz, kérjél segítséget.

Írj már részleteket, légyszi.

2009. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Mit nem lehet ezen érteni? A gyermekek sokszor hisztis viselkedése igenis próbára teszik az anya türelmi képességeit és amikor jócskán felülmúlják azokat, anya tombolna és zúzna törne, amit persze meg is bánna:) Ha törött, zúzott, akkor megbánta és depresszióssá válik, hogy miért is történt mindez. Tehát kérdésedre a válasz: légy nagyon laza, s amikor földhöz vágja magát gyermeked, szorítsd magadhoz, simogasd meg és azalatt gondold át, miért is sír ő. Aztán eszedbejut valami, amivel tudod, hogy fel lehet őt vidítani és máris elterelődött a gondolat a hisztitől és a robbanó bombától. Türelem. Ez a mi - anyák- gyógyszere, tényleg rózsát terem :) Kitartást, anya!
2009. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos én értem...

Örüljön neki, aki ezt nem érti. Biztos egy aranyos, szép kis porcelánbabát nevel. Bocsánat, nem akartam sértő lenni! Csak nem szeretem, ha valaki értetlenkedik, amikor igenis nehéz problémáról van szó.


Én nem szedek semmit, mert nem tartom jónak a gyógyszerszedést ilyen esetekre.

Amikor nagyon kiakadok, kimegyek a gyerekkel valamerre a szabadba és nagyot sétálok vele. Persze ilyenkor nem gyalog, mert ha ő is gyalog jönne, két percen belül nagyon összevesznénk. Bekötöm a babakocsiba az "óriáscsemetét" (19 hónapos) és addig tologatom, amíg le nem higgadok. Egy órahossza tuti elég, de néha egy félóra is jó. Szerencsére ez az egy(etlen) dolog, ami ellen soha nem tiltakozik.

Másik megoldás a futás, de ehhez egy másik ember is kell, aki vigyáz a gyerekre (apa, nagyi, stb.). Így erre sajnos nagyon ritkán van lehetőségem (kb. havonta 1-szer, 2-szer). Viszont tuti, hogy lehiggadsz tőle!

2009. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Sedatif Pc, homeopátiás gyógyszer, nem okoz függöséget.

Én is szedtem. Nekem is voltak a fiam 2-3 éves kora körül kiabálós időszakaim, de után mindig megbántam, és lelkiismeret furdalásom volt. A gyerek fejének simogatása, átölelése az jó megoldás. Türelem ami sokat segít, és persze mindehhez sok-sok erő. A fiam most 4 éves most jutotttam el addig, hogy tudok türelmes lenni, nem kiabálok vele, nem kap egy pacsit a popsijára.

Próbálom megérteni mit miért tesz. Vagy ha rájön a hiszti, a szobájába kell mennie, és lenyugodni, utána jöjjön ki ha nyugodt. Legutóbb 3 mp is elég volt.

2009. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én fiam nem porcelánbaba, igen akaratos, pedig próbálok arany-középutat találni, de nehezen megy. Azthiszem nem vagyok egyedül a problémámmal, tudom, hogy nem a gyerek a hibás, én nem tanultam kellő önfegyelmet és a türelmem is kevés, ezért gondoltam arra, hogy "segédeszközt" azaz valamilyen gyógyszert próbálok ki.
2009. nov. 8. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a "Két evés között elvoltak a kiságyukban" az a jó gyereknevelés...inkább jógyerek nevelés, ami kényelmes a szülőnek...na, de ez az én véleményem meg a védőnőmé...


Magnesb6+töltsd fel magad vitaminnal, esetleg ginzengessel

és kicsike pihi, beszélgetés felnőtekkel és célok


Hogy vagy azóta, majd mesélj, hogy mi hogyan vált be.

2009. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok a "porcelánbabás" :-). Nekem is egy rettenetesen nehéz természetű, akaratos, hihetetlenül eleven, és hangos, ordibálós fiam van, és segítségem a hétköznapok átlagában szinte nulla! A férjemnek rengeteg dolga van, az anyukámnak is, úgyhogy az elmúlt 19 hónap alatt összesen 5-6 alkalom volt, ha rájuk tudtam hagyni a gyereket úgy, hogy én elmehettem 1-2 órára mondjuk a munkahelyemre ügyet intézni. Gondolom, ez a pár alkalom nem tartozik a "rá tudom a gyereket valakire hagyni" kategóriájába... Szóval ez a helyzet, a többi "munkaképes" családtagot meg inkább hagyjuk, van, aki még nem is látta az unokáját... Na ennyit erről. Szóval sokszor elszakad a cérna, mivel egyedül vagyok a kis akaratbajnokkal.

Szerintem is próbálj meg, valami gyerek mellett is megvalósítható célt kitűzni! Én pl. ha van időm, alvásidőben tanulok, ha még birom és nem alszom el én is. Néha emberfeletti kitartást igényel, mert mindig hullafáradt vagyok. De van egy cél, ami lebeg előttem, és tudom, hogy lassan, de biztosan haladok felé. Engem például ez is kikapcsol, ahogy olvasom a tananyagot, már egész más lebeg a szemem előtt. MagneB6-ot ugyan nem szedtem, de magnéziumos plussz tablettát én is ittam néha, a magnézium tényleg idegnyugtató hatású ásványi anyag.

Szóval kitartás! Gondolj arra, hogy előbb-utóbb nő a gyerkőc és változik is. Elmúlik a dackorszak is majd. Az ovis gyerekek szülei már általában jobban bírják a strapát, tőlük még nem hallottam, hogy ebben szenvedtek volna. Fel a fejjel, később lesz egy klassz, vagány, erős egyéniségű nagy gyereked, aki megállja a helyét a mai világban is!

2009. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!