Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lenne a szeparációs szorongás?

Ez lenne a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Kislányom másfél éves lesz,születésétől fogva külön szobában alszik,nagyon jó alvó volt,nincs okom panaszra,csak most nagyon aggódom


3 hete kezdődött,ha elalszik,rá 1 óra múlva felkel,nagyon keservesen sír,alig tudom megnyugtatni

Valamikor 40 perc után felkel,és ez igy ment hajnalig...

Nem alszik egy huzamba lassan 1 órát sem,ezért aggódom,nincs kipihenve,egész nap szinte semmi nem jó,alszik napközben másfél órát,de az éjszaka,az katasztrófa


Vettünk egy matracot,beköltöztem hozzá

Szépen elalszik fél 10kor,majd fél 11kor már be kell mennem hozzá,és ott is maradok vele,hogy tudja magát kipihenni

Fogzásra is gyanakodtam,16 foga van

Volt olyan,hogy adtam neki Panadol babyt,de ugyanugy felkelt,szóval tuti nincs fájdalma


Anyukák,ez lenne a szeparációs szorongás? Mennyi ideig tart?

Segítsetek kérlek,mit tudnék még tenni? Azon kivül, hogy vele alszok


Köszönöm


2021. jún. 3. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Napközben hogyan viselkedik?


Nálunk a szeparacios szorongás félévesen kezdődött, most kezd csillapodnak. Két hónap múlva lesz 2 éves. 🥴

2021. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

igen ez az.

minden gyermek más így az idő is gyermekenként változó.

2021. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Napközben sokat nyűgösködik,azért mert nincs kipihenve,nem volt jó semmi sem,ha kint voltunk be akart jönni,ha bent,akkor kimenni...

Már most vele alszok,ilyenkor minden okés,de amikor ez elkezdődött a nappalunk is nagyon rossz volt


Nem tudtam bezárni a szobájának az ajtáját,mert már arra felkelt,ahogy eljöttem a kiságytól,vagy ha vissza aludt,rá 40-60perc múlva újra fent volt

2021. jún. 3. 22:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor mintha arra kelne fel, hogy arra gondolok, kimegyek a szobából.
2021. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is ilyen volt 6-8 hónapos kora között mint a tiéd utolsó. Arra gondoltam, hogy kimegyek enni, mosdóba, tusolni és egy percen belül ébredt. Mondtam is, hogy tuti gondolatolvasó. :)
2021. jún. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves első, fél éves korátol végig? 😱

Miben nyilvánult meg nála?

2021. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy kezdődött, hogy ha nem látott (kimentem a szobából, vagy csak simán kikerültem a latoterebol), akkor sírt. Ilyenkor az sem volt megoldás, ha folyamatosan narraltam saját magam, beszéltem végig. Aztán csak én foghattam, csak én fürdetethettem, csak én adhattam rá a sapkát stb. Szóval igazából ezek nem nagy dolgok, régen azt mondtak erre, hogy "anyás". Mára már tök jól elvannak apukajaval, sőt, igényli az együtt töltött időt. A közeli rokonok és barátok felé is egyre nyitottabb.


Mivel elso (és eddig egyetlen) gyerek, így nem okozott nagy gondot eleget tenni annak, ha engem akar.


1-es voltam.

2021. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első, és valószínűleg egyetlen is marad😂😂

Óránként kelős szepas gyerek.. Nem egyszerű.

Egyenlőre még mással is elvan, inkabb csak ha ketten vagyunk akkor nem tudok tőle semmit se csinálni, de ha apa van, vele is el van, meg a mamákkal, keresztszulokkel

2021. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mióta vele alszok 12 órát alszik,este 9től,reggel 9ig

Reggel fél 7 kor kiosonok,csinálni a dolgom

Várjuk a kistesót is,szóval elég kemény heteken vagyunk túl

Nem akar egyedül aludni


De érdekes,mert d.u 2 órát simán alszik,ugy hogy én nem vagyok vele

Éjszaka óránként mentem be hozzá,nagyon fárasztó volt,már alig láttam a fáradságtól,sőt hányinges,émelygés is volt

De pihennem kell,nekem is

Lábfájdalmam,lábdagadás, derékfájdalmam minden elő jött,pedig még 20 hetes sem vagyok


Kiváncsian várom még a hozzászólásokat


Mindenkinek kitartás

2021. jún. 14. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!