Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Mindenki! Szellőztetni...

Kedves Mindenki! Szellőztetni vagy nem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

A férjem szerint felesleges kinyitni a babaszobában az ablakot, ha másutt nincs nyitva a lakásban, mert anélkül nem jár a levegő, zéró a légmozgás. Magyarul: ha kinyitom az ablakot egy helyiségben, de a közelben nincs nyitva más semmi (ablak/ajtó), abba a helyiségbe az ablakon keresztül nem jön be vagy megy ki a levegő....

Ez komoly??? Én nem vagyok fizikus vagy más tudós, de azért ez sztem sántít.


Előre is nagyon köszönöm :)


2021. jún. 9. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Csak tovább kell nyitva tartani.
2021. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Azért mondjuk ahhoz nem is kell fizikusnak lenni, hogy az ember tudja: ha kinyitom az ablakot, bejön a friss levegő. Ha máshol is nyitva van és erős a légmozgás, az meg már simán huzat lehet, ami már ártalmas is lehet, mert van aki érzékeny rá. Babát pl. biztosan nem tenném ki huzatnak (nem is tettem annak idején).
2021. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a férjed nem egy fizika doktor, az biztos :D

Nyugodtan nyisd csak ki azt az ablakot a babaszobában, sőt, kell is.

2021. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az az ablak, és mekkora a hőmérsékletkülönbség kint és bent között? Mert ha kicsi az ablak, ráadásul kint is ugyanolyan meleg van, mint bent, akkor tényleg áll a levegő. Más esetben van szellőzés, csak persze tovább tart, mint kereszthuzatnál.
2021. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Kereszthuzatnál kiszellozik a ház, bejön a friss levegő. Attól, hogy kinyitod nincs legmozgas.
2021. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Méreteket pontosan nem tudok, egy átlag szárnyas ablak. Bent kb. 25-26 fok, kint nyilván egyre hűvösebb az éjszaka, hajnal közeledtével. Szóval van difi.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Azt hittem én őrültem meg :P

2021. jún. 9. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
A szó, amit keresel az entrópia. :) Azaz a természetben minden a rendezetlenség felé halad. Tehát ha nincs is huzat, a levegőmolekulák nem fognak illedelmesen ácsorogni a nyitott ablak két oldalán, hanem bizony keverednek egymással. Csak elég lassan.
2021. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves 7. válaszoló! Mindig tanul az ember vmi újat :) ;)
2021. jún. 9. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van a férjednek, hogy ha két ablak van nyitva egymással viszonylag szemben, akkor sokkal könnyebben cserélődik ki a levegő. Most pl. altattam a lányomat és bezártam az ajtót az ablak nyitva volt, de így is nagyon meleg lett, így végül kinyitottam az ajtót és az ablakkal szemben lévő teraszajtot is, rögtön lejjebb ment a hőmérséklet és járt a levegő. De ha csak az ablak van nyitva akkor is cserélödik a levegő csak lassan.
2021. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Nekem vannak műszaki alapjaim, de azt tisztán tapasztalatból mondom, hogy vannak lakások, ahol egyszerűen nem lehet szellőztetni, mert semmilyen woodoo mágiával nem lehet rákényszeríteni a levegőt a cserélődésre. Kollégámnak ezért kellett szárítógépet vennie, mert valahogy úgy vannak az ablakok a lakásán, hogy kint lehet orkán, nyitott ablaknál is áll a levegő és csak áll benn így a pára is, meg minden. Vannak olyan szerencsés elhelyezkedésű ablakok is - pl. két ellentétes oldalon, amin viszont valami folyosóhatás vagy milyen jelenség következtében azonnal, bármilyen viszonyok között kialakul légáramlás. Ha csak egy ablakot nyitunk ki és a nyomásviszonyok, hőmérséklet megegyezik a kint és a bent között, akkor egyszerűen nincs, ami kicserélődésre késztesse a levegőt. Ha van nyomáskülönbség, akkor a magasabb nyomású helyről elkezd az alacsony felé áramlani a légtömeg (ezt szokták időjárásjelentésekben mutogatni), vagy ha hőmérsékletkülönbség van (ami egyébként szintén légnyomáseltéréssel is együtt szokott járni), akkor meg ugye keveredik a kétféle hőmérséklet, hogy egy átlagot hozzon létre - kiegyenlítődjön, és ez is előidézi a légáramlást. Sajna főleg nyáron viszont előfordul olyan, hogy hiába nyitod ki az ablakot, olyan mintha semmi nem történne vagy tetűlassan történik, mert ugyanaz a helyzet kint mint bent, szélcsend, ugyanolyan hőmérséklet, ugyanakkora nyomás. Mitől indulna hát légáramlás?
2021. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!