Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennek van valami alapja vagy...

Ennek van valami alapja vagy megint csak ijesztgetnek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hós és a hétvégén felült. Nem kitámasztva, nem felhúzóckodva, hanem mászásból, teljesen önállóan. Kb 1 hete négykézlábra ment és a hintázás után elkezdett tolatni. Előre még nem megy, nem sikerült még a mozgások összehangolása. Tehát csak tolat, majd ebből a tolatásból kiült. Támasztja magát még, de egyre szebben ül,élvezi,gyakorolja. Az egyik ismerősöm megszólt, hogy ne örüljek, ne legyek büszke rá ennyire, mert ő úgy tudja minél később, annál jobb, hiperaktív és figyelemzavaros lesz, ha ilyen korán kezdi. Mindent előbb csinált, 3 hós kora óta hasra fordult, 4 hós kora óta szinte csak hason játszott, akár fél órákat is probléma nélkül, szerintem emiatt edződött meg ilyen hamar. Sosem repülőzött, kúszik is,nem maradt ki eddig semmi. Beszédfejlődés is megy szépen. El tud játszani szépen magában, nem matrica baba, figyel rám, fejlődik. Ti hallottatok már ilyet? Ha ez számít, édesapám volt ilyen, 8 hósan felállt. Most beparáztam...
2021. jún. 10. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Marhaság. Nem egyforma ütemben fejlődnek. Amit maguktól csinálnak az nem baj.
2021. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pekka ***** válasza:
73%
Nincs azzal semmi gond, ha előbb kezdi a mozgásokat, azt jelenti, hogy jól fejlődnek az izmai és a mozgáskoordinációja. Ha túl későn kezdi, akkor fejlődési rendellenesség is lehet. Nálunk a lányok hasonlóan korán kezdtek mindent, (a nagyobbik 10 hónaposan már egyedül totyogott, azóta már iskolás) nincs velük semmi probléma.
2021. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Magyarország a 10 millió szakértő nemzete. Figyeld meg, mindenki mindenhez csak úgy szakért és megmondja a tuti. Az ilyeneket én a "Forrás?" vagy a "Bizonyítsd!" válasszal szoktam bekussoltatni, elég jól működik.
2021. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

2-es, a túl korai ugyanúgy problémás. Semmivel nem jelent kisebb kockázatot, mint a kései,

DE 6 hónaposan ez már nem túl korai, főleg hogy helyesen kivitelezi a mozgásformát.

2021. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pekka ***** válasza:
86%

Igazán kedves volt a lepontozás, akárki is volt az. Miért lenne problémás, ha az átlaghoz képest valamivel korábban kezdi a mozgásokat? Ha egészséges, jól fejlődik, akkor ezzel nincs semmi probléma. nem azt írtam, hogy de király, hogy 4 hónaposan már fut a gyerek.

És igez nem vagyok szakértő, de van 3 gyerekem, a forrás pedig a saját tapasztalat.

4.es: Egyetértek a túl korai is gond lehet. De ezt nem írtam, gondoltam egyértelmű.

2021. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van probléma, ha a kúszas, mászás kimarad. (Vagy túl korán/kesőn csinálja, de ezt már irták).

Három unokaöcsemnél kimaradt a kúszás, mászás, ülés. Forgogtak szépen és utána már húztak fel magukat állásba. A középső repülőzött is. Ő magasan funkcionaló autista lett. A legnagyobb és legkisebb hiperktív, figyelemzavaros, diszproblémás. (A védőnő és gyerekorvos "hozzáértesét" inkább nem kommentálom)

Ha a babád mászásból ül ki önallóan és nem hagyja a ki a nagymozgásokat akkor nem hiszem, hogy gond lesz. Nem kell aggódnod.

2021. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam, koszonom szepen! Vegulis megnyugodtam, mert a kisfiam mindent sorjaban, szepen kivitelezett, csak picit koran. 2 baratnom kisbabaja 5-6 honaposak es meg nem forognak hasra sem,persze ez is normalis, tudtommal. Meg az elore maszas van a kisfiamnak hatra, de mar ma sikerult neki egyet a kezevel elore rakni es a labaval is, csak utana mindig lerakja magat es inkabb kuszik, meg nem biztos benne :D
2021. jún. 10. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrèszt nincs koràn a gyereked, csak elfogadott és rendben van később is.


A lényeg, hogy hatàrokon belül mozogjon.

( mondjuk az, aki nagyon hamar, pàr hetesen forog, általában feszes izomzattal rendelkezik)

Ne hagyjon ki mozgást.

Nekem nem kúszott, csak körbe -körbe az egyik. Bár ládzott 6 hónapot.

Csúszott a beszéd, és ügyetlenke volt, nem ment váltottam lépcsőn.

Idegrendszer éretlen volt, tsmt rendbetette hamar (3 éves korára)


Másik 4,5 hónaposan kúszott 5,5 mászott, ült..

10 hónaposan jàrt.

Viszonylag sokat beszél 16 hónaposan.

2021. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!