Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korral jár? Vagy miért van?...

Korral jár? Vagy miért van? Másfél éves lányom mostanában ijedős lett. Mindentől megijed, pedig soha nem ijesztgettük semmivel (és a nagyszülők sem).

Figyelt kérdés

Ha csöngetnek, ha megy a mosógép ("mosógép búg" és rohan hozzám), ha elmegy az utcán egy hangosabb autó. Pár napja kezdte, eddig semmi ilyen probléma nem volt.

Vagy ha megijed mondja hogy "anya ne félj". Hogy "szoktassam" le erről az ijedésről, azaz hogy ne ijedjen meg attól amivel eddig nem volt gond?


2011. ápr. 5. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, ez sztem normális, minden babánál máskor jön elő, nálatok most jött elő., nálunk sokkal korábban, és el is múlt magától. sztem csak anynit kell tenni hogy ha megijed meg kell nyugtatni, és elmondani hogy nem kell félnie, nem bántja pl. a mosógép, azért zúg hogy kimossa a koszos ruhákat hogy ő szép tiszta ruhában lehessen stb stb....nálunk a repülőgép volt egy időben mumus, egyből menekült az ölembe, de aztán kinőtte magától, most már nagyon szereti ha repülő jön. a fent leírtaktól többet nem tettem érte. (2 éves volt decemberben).
2011. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, én is ezt teszem, elmondom hogy nem kell félnie, a mosógépnek az a dolga hogy kimossa a piszkos ruhákat és azért búg, ill a többi dolgot is elmagyarázom és megnyugtatom hogy nincs félnivalója. :)
2011. ápr. 5. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves, neki is volt félős korszaka 1,5 éves kora körül valahogy. (Sőt, néha még most is felkapja nyugtalanul a fejét, hogy "mi volt ez?")

Ez teljesen normális, most nyílik rá a figyelmük a világ dolgaira, ha belegondolsz, elég ijesztő lehet egy jópár dolog, aminek nem érti az okát/hogyanját/miértjét...

Azt hiszem, leszoktatni nem tudnád, de nem is kell. Majd elmúlik ez a korszak is. Mindig nyugtasd meg (de nem kell nagy feneket keríteni a dolgoknak, érezze, hogy nincs semmi vész, semmi különlegesség nem történt), pár szóval egyszerűen magyarázd el hogy mit hall/lát... ennél többre nincs szükség.

2011. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is másfél éves a kislányom,ő alapjába véve is félénkebb,ijedősebb alkat.Engem is zavar egy kicsit,de remélem nagyobb korára merészebb lesz!!Nálunk most az a legújabb,hogy fél a galamboktól,a hangjuktól ha elrepülnek a feje felett.Kertes házunk van,sok a zaj,főút mellett lakunk.A mai napig ha a ház előtt elrobog az autó,és kint vagyunk az udvaron,már bújik is,és mondja,hogy:- brümm el.Ma hasravágta magát a füvön,mert elrepült a galamb a feje fölött.De az a fura,hogy más gyerekektől nem fél,szívesen barátkozik,felnőttel is,csak valahogy a hangokra frusztrált.Ja meg ha valaki becsenget,na attól a plafonig szalad:((
2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én másfél éves fiam egyik napról a másikra a fürdéstől kezdett félni. Egy hétig nem tudtuk betenni a kádba. Ezen kívül ha bemegyünk valahova ahol sok az idegen, attól is megijed.
2011. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!