Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiam nagyon keveset...

1 éves fiam nagyon keveset eszik, hosszú, vékony baba ráadásul. Mivel hozhatnám meg az étvgyát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem akarom mindig a kedvencét adni, jó lenne, ha változatosan enne, de a legtöbb kajától fintorog. Így aztán azt veszem észre, inkább nem eszik.

Reggel-este tejpépet nagy adagban eszik, napközben gyümölcs, délben viszont kevés dolog az, amiből jó adagot meg tud enni, kevés, ami ízlik neki.

Nem főzök neki külön, mert azt sosem ette meg.

Ropit, pufit, babjoghurtot, pudingot minden mennyiségben enne.

Azért aggódom, mert egyébként is olyan vékonyka.


2010. aug. 25. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A Sinlac édeskés, és hízlal, lehet h bejönne neki. Ha a gyümölcsöt szereti, esetleg abba "csmepéssz" tápláló dolgokat (rizs, v gabonapehely, hús) A Vitacolan-t is szokták ajánlani étvágyjavítóként.
2010. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Napi 5 csepp Béres csepp.

Nekünk legalábbis mikor nem hízott a babánk,akkor ezt mondta adoki. Igaz még C vitamit is mondott,de annak most nem jut eszembe a neve. Recept nélkül kapható mindkettő a gyógyszertárban.

Amúgy nekünk még azt is mondta a doki,hogy ne adjak napközben semmi nasit a babánknak,mert az felszívja asszem a gyomorsavat,és nem érzi magát éhesnek...

Kb pár hétig bírtam ki,hogy ne adjak neki pufit,meg a társait...azóta is még kaja előtt is kap,mert azzal legalább addíg is csönben van..,és tudom csinálni a kajáját.. :)

Írtad hogy nagy adag tejpépet eszik..Megkérdezhetem,hogy nálatok az mekkora mennyiség?

Nálunk amúgy kb ebből áll egy napi kajálás: 8-kor reggeli: tápszer 35gr tápszerből,meg olyan 10gr daráltkekszet is szoktam bele rakni.. Majd 1/2 1-kor kap egy doboz 125 gr-os gyümis joghurtot,amibe belekeverek egy kis kekszet,vagy tejpépet. Ha kekszet,akkor olyan 15-20 gr-ot,ha pedíg tejpépet,akkor meg 10-12 gr-ot.. Amúgy régebben ilyenkor főzeléket kapott,de most hogy mostanában már 3/4 1-kor már alszik,így örülök,ha azt még gyorsan megeszi előtte...:) Aztán 5 körül megkapja a főzelékét sok husival...,majd este 8 körül vacsi: tejpép,ami általában olyan 200 gr..

Amúgy írtad,hogy nem főzöl neki. Hát mostanában én sem nagyon..,de akkor is,ha üvegeset adok neki,akkor is rakok még bele neki 50 gr husit,és az gondolom úgy laktatóbb is...

Nekem amúgy a kislányom kb 75 cm,és 10 kg.

Ja..és 30-án lesz 13 hónapos. :)

2010. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez van, az én kislányom is hosszú, vékonyka! Mindig kapom is a védőnőtől, hogy vékony a gyerek, megint nem hízott stb. És akkor most mi legyen? Én sem tudom, mit lehetne csinálni! Az előző válaszokban van pár tipp, ezeket kipróbálom...
2010. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit parázik mindenki ezen. Igaz, kislányom nem rosszevő egyáltalán, de most, 18 hónaposan mindösze 9,5 kg és 78 cm. Tök arányos, egészséges, kiegynesúlyozott, vidám gyerek. Engem sem a dokink, sem a védőnőnk nem cseszegetett még azzal, hogy vékony, vagy kicsi lenne....
2010. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Legyél vele minél többet a levegőn! A legjobb étvágyfokozó!


Végülis nem írtad, mit eszik. Csak azt, hogy nem főzöl neki külön.

Tejpép az nagyon laktató, főleg nagy adagban. Helyette már próbálhatnál tejbegrízt is adni neki.

Ropit, pufit én még nem adnék neki, mert feleslegesen telít.

Joghurt, puding szintén nyalánkság, édes, ami telít.


Az, hogy vékony, lehet alkati dolog is.

Az én fiam 2.5 évesen 11 kg és 95 cm. Magas, vékony, és egészséges. Ő szinte zabál!

2010. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...

még vmi eszembe jutott:


MIT ISZIK??? és mennyit?

2010. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15:38! Tök jó, hogy:

-a babád nem rossz evő,

-senki nem piszkál a súlya miatt!

De! Akkor minek írsz??

2010. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Ma például a reggeli tejpép után nem fogadta el délben az ebédet, hanem elaludt és 4 után ebédelt csak...

A nasikat lehet, hogy hanyagolom, csak tényleg olyan jól leköti, meg örülök, hogy legalább eszik, például játék közben pogácsdarabkákat adok neki.

Csak vizet kap, rengeteget megiszik, főleg mióta nem szopizik.

2010. aug. 25. 17:27
 9/10 anonim ***** válasza:
15:59, Te minek írkálsz itt nekem vissza? Én legalább a kérdezőnek címeztem a választ azzal a céllal, hogy megnyugodjon, nem kicsi a gyereke, és ne érdekelje, hogy piszkálják. Szóval, vedd be szépen a gyógyszered, és menj aludni....
2010. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia,

szerintem mindnképp hagyd el a nasikat, nem jó ha már ilyen pici korban rászoknak. Az én lányom is 1 éves, én csak natur háztartási kekszet adok neki, de azt is csak akkor ha megyünk vhová és előtte jóllakott.

Próbáld meg, hogy reggelire kevesebb tejpépet adsz neki, így nem lesz annyira telítve vele és szépen fog ebédelni; vagy próbáld meg, hogy megcseréled, főzit és húsit reggelire( majd később a pépet), így legalább szokja az ízét és a vitaminok miatt sem kell majd aggódnod. Az elején biztos nehéz lesz, de csak kitartás!!:)

2010. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!