Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, íme a...

Tapasztalt anyukák, íme a babakelengyém amit eddig összeírtam (még semmit sem vásároltam) szerintetek mi az ami felesleges? És mi az ami még kelleni fog? Téli baba lesz

Figyelt kérdés

2db hálózsák

1overál

1kocsikabát

7body

7 rugi

2pulóver

2sapi

5zokni

2harisnyanadrág

1bélélt kiscipő

kis kesztyű

3 fürdőlepedő


babakocsi, kiságy+kókuszmatrac, fürdetőkád, autósülés, pihenő/hinta szék, szekrény a ruháknak, pelenkázólap,

orrszívó porszívó, légzésfigyelő.


Cumi+1cumisüveg, babatakaró(2db), 20 textilpelus, 2csomag pelus,

rácsvédő

ágynemű garnitúra, 2ágynemű huzat, 3lepedő a matracra, digitális, lázmérő, vízhőmérő, szoba hőmérő, fürdető szivacs, popsitörlőkendő, baba hajkefe, körömvágó olló, fültisztító,Mellszívó, kiságyra zsebes tartó, szennyes tartó baba ruciknak, állítható fényerejű éjjeli lámpa,


Amit a doki ír fel:babahintőpor, lázcsillapító, Fürdető krém, Popsikenőcs, alcohol


A kórházba:elől gombolós hállóing, melltartó betét, szoptatós melltartó, tena betét, köntös, papucs, babának hazamenős ruha, pelus, popsitörlő, textilpelus



Kell még valami ezeken kívül?Mi az ami tapasztalatok szerint felesleges megvennem?

Köszönöm hogy végigolvastátok


2010. aug. 25. 15:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
pihenő hintaszéket szerintem nem fontos venni, de ha van rá pénz akkor oké
2010. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így kábé jó, bár én nem vettem ágynemű garnitúrát sem és huzatot sem. Pici babának a feje alá bőven elég egy textilpelus az ágyba, és betakarni pedig pihe-puha takaró. 11 hónapos lesz a kisfiam, még csak most kezdtünk el használni lapos babapárnát neki.
2010. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

plédet nem olvastam.

télen betakarni vele a babát ha mentek sétálni.

nekem volt egy vastag és egy vékonyabb is amit a hordozóhoz használtam

2010. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Ja, és a Tena betét helyett én olyan eldobható tena bugyit vettem, amiben már eleve benne van a betét, így azzal nem kellett külön szenvedni. Csak letéptem magamról és kész. Nem mellesleg pedig a dereka is gumis volt, szépen fogta a hasamat is, nem is használtam haskötőt.
2010. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kinéztem egy pihenő széket 10ezerért,beleszerettem, persze csak ha marad rá keret a legvégén.

Plédet felírtam

Köszönöm

2010. aug. 25. 15:47
 6/38 anonim ***** válasza:

Nagyon jól, ügyesen írtad össze a dolgokat! A fiam 5 hónapos, mi is kb. ezeket vettük, de:


-szerintem rugiból és bodyból nyugodtan vegyél többet, de nagyobbakat. 62-est vehetsz, nekem kb. 10-15 db volt elég, sokat bukott a babám. Eleinte nem adtam rá jól a pelus, tiszta pisi lett minden. 3-4 hónapos koráig napi 3-5-ször öltöztettem az állandó bukások miatt. Mondjuk első este ott sírtam, hogy minden nagy rá, mostanra meg már elpakoltam 2 garnitúra ruhát, mert kinőtte.

- bélelt kiscipő felesleges, vegyél neki majd esetleg kocsicipőt, ha nagyobb lesz. nekünk 5 pár kiscipőnk van, ebből egyet adtam rá egyszer, csak hogy rajta legyen. gondolom télen jön a baba, akkor meg úgyis overál, bundazsák lesz rajta.

- ha pulóvert veszel, akkor szerintem kéne hozzá naci is, de nem feltétlen.

-ágynemű garnitúra: nos, szerintem inkább hálózsákban altasd. elég a fejvédőt megvenni és 2-3 kistakarót, amit kocsiban, hozrdozóban ráterítesz, nem kell ágyneműhuzat sem.

-illetve van olyan hőmérő, ami a szobában is mér és beledobhatod a vízbe, én ilyet használok


ami hasznos lehet és nem látom az a sterilizáló. Ha tejszaporításképp fejni is fogsz, akkor jól jöhet, nekem nagy hasznomra van.

2010. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Apróság amit észrevettem:

Kórházba a tena betét helyett lehet, hogy majd a 3-4. napon már csak egészségügyi betét is elég lesz. Legalábbis nekem elég volt, pedig műtéti placentaleválasztáshoz is "volt szerencsém".

Ügyesen összeállítottad a kis "csomagot"! Sok boldogságot kívánok!

2010. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek. Esetleg valami aranyérre nem árt majd, kenőcs talán. Nekem az jobban fájt, mint a gátseb.

Kellemes babavárást!

2010. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Szia! Én is vettem hálózsákot, de nekem teljesen felesleges volt, egyszer sem tettem bele a kislányomat (márciusi baba). Én helyette rugit használtam. Amit én még vittem a kórházba: szoptatós tea, és urtica urens homeos bogyót (nekem ennek a segítségével indult meg a tejem). Szerintem teljes a listád!Könnyű szülést kívánok!!:))
2010. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer az eddigi válaszokat, és javítgaok a listán, mindent amit írtok.
2010. aug. 25. 15:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!