Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba szerintetek...

9 hónapos baba szerintetek nagy baj, ha rajtam alszik napközben?

Figyelt kérdés

Éjszaka nem, de napközben rajtam alszik. Amint leteszem felsír. Ritkán alszik letéve kb 3 percet és utána sír.


Az ölben alvásra kb 5 hónaposan szokott rá, addig sokkal nyugtalanabbul és kevesebbet aludt napközben. Így mosolyogva ébred és kiegyensúlyozottabb. Én meg legalább pihenek.


A családom teljesen ki van bukva ezen. Tudom, hogy fura, de olyan jó érzés mind a kettőnknek így összebújni. Persze próbálkozom még néha leszoktatni, de azzal úgy felidegesítem a babát, hogy utána 1,5 óráig inkább csak hisztizik az alvás helyett.


Másnak is volt, hogy sokáig aludt rajta a babája?



2021. jún. 15. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked nem baj, akkor tegyél magasról arra, hogy más mit gondol! A párodat is zavarja?
2021. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Derjaderja ***** válasza:
89%
Nem baj! Mért lenne?
2021. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Amíg nektek jó senkinek semmi köze hozzá. Én ilyet még sem kérdeznék. Én minden délben együtt alszom a kisfiammal, rajtam alszik el, aztán leteszem magam mellé a nagyágyba és együtt alszunk. Neki jó, nekem jó, mindenki más meg le van tojva. Ha valakinek nem lesz jó változtatunk.
2021. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Amíg nincs tesója, vagy neked dolgod, addig nem baj.
2021. jún. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Elfogod kényeztetni, kéne neki az önállóság...
2021. jún. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
(Ma) 1 éves a kislányom, tegnap kétszer is aludt rajtam 1-1 órát 🥰🥰 bealudt a szopiba, ő is imád úgy aludni, én is szeretem, hogy ott szuszog. Kinek mi köze hozzá? Ha úgy jókat tud pihenni, 18 évesen gondolom nem így fog 😁
2021. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

5hónapos lányom 2hónapja nappal csak rajtam alszik

Előtte is volt 1-2 nappali alvás mikor rajtam volt, de 3hónapos korától nappal csak rajtam

Ez napi 3×1-1,5 óra

Ennyit kibirok

Addig én is pihenek

2021. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Születésétől fogva rajtam alszik a kislányom, lassan 3 hónapos... nagyon sokszor hallgatjuk az idősebb rokonoktól, hogy elkényeztettük máris, vagy van, aki nem mond semmit, csak a fejét csóválja, és a nézésén látod, hogy elítél :D Én már ezeket igyekszem elengedni, de azért nehéz ezt hallgatni. Viszont a kisgyerekes barátaink megértik, ők más szellemben nevelik azért már a gyerekeket. Néha kiborulok rajta, hogy semmit nem lehet mellette így csinálni, de aztán rájövök, hogy minden más várhat, egyszer ennyi idős csak. Igyekszem tudatosan kiélvezni a pillanatokat. Tegnap kérdeztem pont az apjától, hogy 10 év múlva is így fog aludni vajon? :D Nyilván nem.
2021. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos és még néha rajtunk alszik. Én is imádom.

Amíg ez jó nektek addig csináld ahogy szeretnéd. Az az igazság, hogy nekem eddig mindig bejött az ahogy én éreztem hogy csinálnom kell.

A szüleink szerint 1 évesen már kanalat kellett volna adni a kezébe. Nyilván rápróbáltam időnként de nem erőltettem ha egyszer láttam hogy nem érdekli. Pár napja próbáltam újra, 15 hónapos, és azonnal rakta bele ügyesen a tányérba, majd emelte a szájához. Meg kellett érjen rá. Ugyanez van az elalvással, és minden létező dologgal. Meg kell érjen. Csináld úgy ahogy te érzed jónak.

2021. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom közel hároméves koráig az ölemben aludt vagy mellette kellett feküdni míg napközben aludt. Most négy évesen ő az a gyerek aki fél9kor befekszik az ágyába és alszik. A kicsi mellett is itt vagyunk, remélem hasonló jó eredménye lesz.
2021. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!