Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba szerintetek...

9 hónapos baba szerintetek nagy baj, ha rajtam alszik napközben?

Figyelt kérdés

Éjszaka nem, de napközben rajtam alszik. Amint leteszem felsír. Ritkán alszik letéve kb 3 percet és utána sír.


Az ölben alvásra kb 5 hónaposan szokott rá, addig sokkal nyugtalanabbul és kevesebbet aludt napközben. Így mosolyogva ébred és kiegyensúlyozottabb. Én meg legalább pihenek.


A családom teljesen ki van bukva ezen. Tudom, hogy fura, de olyan jó érzés mind a kettőnknek így összebújni. Persze próbálkozom még néha leszoktatni, de azzal úgy felidegesítem a babát, hogy utána 1,5 óráig inkább csak hisztizik az alvás helyett.


Másnak is volt, hogy sokáig aludt rajta a babája?



2021. jún. 15. 23:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam. Az én babám 3,5 hónapos és én is ugyanúgy csinálom. Rokonoktól meg hallgatom, hogy el van kényeztetve. Én érzem, hogy nincs és ezzel nem is lesz. De jó olvasni, hogy más is van így és jól csinálom/csináljuk. Akkor döbbentem rá, hogy ezt így kell, mikor már szegényem üvöltött a fáradtságtól és potyogtak a krokodil könnyei, közben szénné égett a rántott hal az olajban. Megfogattam nem főzök egyenlőre hanem menüt rendelünk és azóta is ezerszer nyugodtabb ő is, mert anya ráér vele foglalkozni és aludni, valamint az én idegeim is ezerszer jobbak. Nincs megfelelési kényszer. Párom meg megértő!
2021. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kisfiam, kb most szokott le az ölben alvásról, de teljesen magától. Jelezte, hogy ne így, nem aludt el, rugdosott. Viszont a cicivel alvást napközben még nem tudja elengedni, így muszáj melléfeküdnöm. De azt is így fogja elhagyni. Bízz a gyerekedben, jelezni fogja, ha már nem így akar aludni.
2021. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!