Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálnak ekkora ügyet...

Miért csinálnak ekkora ügyet manapság az anyaságból?

Figyelt kérdés
Annak idején a mi anyáink és nagyanyáinknak nem ekkora gondot felnevelni 1, 2 vagy akár 10 gyereket felnevelni, pedig nekik valóban nehezebb volt,mint nekünk. Most mindenki úgy csinál, mintha valami hatalmas dolgot vinne véghez, egy csomó olyan kérdés van itt is nap mint nap, mintha egyedül lehetetlen lenne ezt megoldani(úristen kétszer kakált stb., stb.) Csak én látom úgy, hogy a mai kismamik csomó olyan problémát generálnak, ami nem valós? Pusztán azért, mert szerintem túl sok idejük van hülyeségeken aggódni. Ha valaki mindenben mások tanácsára szorul, az bocsánat, de minek vállal gyereket? Tudom, hogy ezzel most nagy vitát indítok el, de nem értem mért kell ezt így felfújni a terhességgel együtt?! Valahol ez biztos társadalmi probléma is, de azért ez nem ok arra, hogy gondolkozzunk! (Nekem is pici babám van, de én el tudom egyedül dönteni milyen pelenkát adjak rá és mikor!)
2008. dec. 8. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Zavar téged, hogy a kismamák itt beszélik meg a babás dolgaikat?
2008. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem, sőt én nagyon hasznosnak tartom azt az oldalt, és nagyon tetszik, hogy mennyire segítik egymást az anyák, mert ez ritka a mai világban. Csak sok olyan kérdés van, ami egyrészt minden nap ismétlődik, másrészt olyan mondvacsinált probléma, amire igazán nem választ vár a kérdező, hanem a lelkiismeretét akarja megnyugtatni.

Illetve hogy nem veszik a fáradtságot, hogy visszakeressenek a korábbi kérdésekben.

2008. dec. 8. 10:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki magabiztos.

Én pl 21 vagyok,elsö babàmat vàrom,nekem soha nem mutatta meg senki még azt sem,hogy kell a wc-t magam utàn lehuzni.

Édesanyàm nem volt egy mintaanya,sokat szenvedtem mellette.

Még a mai napig nehezen tudok fözni,mindenre magamtol kell ràjönnöm.

Persze hogy inkàbb megkérdezek mindent,még mielött valami rosszat tennék.

Nem a pelenkàzàsrol van itt szo,de mondjuk ha megkérdem,hogy mit adjak a babàmra ilyen idöben az jogos.

Mivel olvasom sok helyen hogy a nyag melegtöl vagy a nagy hidegtöl a bölcsöhalàl is bekövetkezhet,amit inkàbb elkerülnék,igy megkérdek egy tapasztaltabb anyàt,mi a helyes középut.

Esetleg szopipàrna,stb tapasztalatok,mert feleslegesen nem szeretnék költeni.

Azért van felfujva a terhességgel együtt,mert egyre gyakoribb a rémisztgetö cikk,söt nagyanyàink is furcsa tanàcsokat osztogatnak(tegnap pl valaki irta hogy adhat -e a gyereknek tehéntejet.

Nos persze hogy NEM adhat,és ezért jobb hogy elötte megkérdezte,mint a buta tanàcsra halgatott volna,amit a nagyitol kapott.

Én azért vàllaltam gyereket,mert nincs csalàdom,és szerettem volna egy csalàdot magaménak tudni,attol függetlenül,hogy igenis màsok tanàcsàra szorulok.

Pl. soha sem fordult volna meg a fejemben az a szo:"ny$äkdugo"

Soha nem hallottam terhességem elött,és ha itt nem olvasgatom a kérdéseket,soha sem jöttem volna rà,ez mire is szolgàl.

Igenis sok anya nem unalombol kérdezi a hülyeséget,hanem gyermekét biztosra akarja tudni,igy inkàbb kétségek között utànakérdez.

Szerintem ez rendjén van.

2008. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Csak azért látod soknak,mert pl itt sokan "megbeszélik" a problémáikat.Régen csak 4szemközt tudtak véleményt cserélni a nők.De pl anyám még a mai napig is totál homály sok dologgal kapcsolatban,mert akkor nem volt kitől megkérdeznie ,azóta pedig már nem foglakozik azokkal a dolgokkal.Miért baj az,ha vki nem tud vmit segítséget kér?Ha te itt vagy vszinű te is kértél vagy adtál már tanácsot.MIÉRT? Nincs mindekiek a kisujjában a dolog.Inkább kérdezzenek az anyák,mint hogy hülyeséget csináljanak(pl gyógyszerszedés,adás .....)
2008. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Én is 21 éves vagyok,és egy fél éves kislányom van.PErsze mindig vannak dolgok,amik néha aggasztanak,miért nem alszik mit lehetne tenni,de ilyenkor telefont ragadok és felhívom anyut.(220km választ el minket:()

Viszont én is hülyét tudnék kapni a sok kérdéstől,mert sokan mindig megkérdezik,h mi lehet mi nem lehet,még, ha az előző nap 3szor is feltették azt a kérdést.

Egyet értek veled,h néha túl sok,felesleges kérdés születik,de ez az egész annyira új mindannyiónknak,főleg elsőbabásoknak,hogy minden apró jelre szeretnénk megerősítést vagy valami mást kapni.

De szerintem az is jobb lenne,ha sok anyuka nem itt,hanem egy erre a célra szolgáló fórumon,hasonló terhességi korban járó anyukákkal beszélné meg a dolgot.(PL:babafalva,hoxa,netbaby és még sorolhatnám)

2008. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak minden tiszteletem és elismerésem, biztos vagyok benne, hogy tökéletes anya lesz, illetve valszeg már most is az! Tökéletesen igaza van abban, amit leírt. Én az olyan típusú kérdésekre gondolok, "rossz anya vagyok, ha.." erre senki nem fogja azt írni, hogy igen, felesleges feltenni. Ha valaki meg azt gondolja igen, azt úgyis lepontozzák. A terhességgel kapcsolatban azt nem értem, hogy egy kismama mért nem cipelhet egy szatyrot haza a boltból, mért kell úgy csinálni, mintha ez betegség lenne?
2008. dec. 8. 10:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok,elöször is:Köszi a kommentet!

Màsodszorra:

Nem s tudom,valahol igy màr màs a kérdésed,màs szemszögböl làtom.

Erre a vàlasz:

Sokan tényleg nem cipelnek egy szatyrot sem,mert félnek hogy a magzat elhal,vagy valami baja lesz.

Én személy szerint bàtrabb vagyok,mert igencsak tologatom itthon a butrokat,tartok cicàt,és cipekedek,bàr a pàrom ha meglàtna agyon csapna,mert a babàt félti.

Szoval gondolom,akik még egy szatyrot sem cipelnek,azok nagyon félnek,hogy elvetélnek.

Jo anya vagyok-e kérdések azért születnek,mert gondolom ezek az anyàk nem kapnak elég dicséretet a közvetlen csalàdtagoktol,igy kétségbe esnek.

Én is elgondolkodnék,ha a gyermekem születése ota még senki sem mondanà,hogy de jol csinàlom a dolgokat.Söt.

Pont a szomszédomban szült egy hölgy,amikor meglàttam,hogy hogyan fogja a babàt,meg hogyan öltözteti,az én fejembe megfordult:

Uristen,képes leszek-e erre,hisz sokszor még egy poharat nem tudok rendesen megfogni....

Vagy az olyan anyàk akiknek a karjukon a baba,nagy bevàsàrlokocsi,plussz telefonàl...

Hàt szerintem én most abban a helyzetben kiborulnék.

Ezért kérdem meg szivesen,hogy hogyan is tovàbb?????????

Én biztos vagyok bennne,hogy a kérdések 90%-àt kezdö anyàk,egyedül àllo anyàk,vagy lelkileg megviselt anyäk teszik fel.

Gondolom,akik 3 gyereket nevelnek,azok nem tesznek fel ide kérdést,max.

-Hol lehet kapni,menyibe kerül,stb...

Pelenkàval kapcsolatban:

Én magam se tudom még milyet vegyek,itt olvasgatom:

-libero nem jo,

Tescos elmegy,

pampers dràga...

Nos mit is vegyek akkor,hogy nekem jo legyen?

Persze azt minimum illik tudni,mikor kell pelust cserélni,az olyan kérdésektöl én is falra màszok mint:

Alszik a baba,cserélhetem a pelusàt?

Nos ez megdöbbent.

Mert ha cseréled,és felkel,azzal se tettél rosszat,max ujraaltatod,de ha nem cseréled csak 1 ora mulva,abba se fog belehalni.

Igen vannak furcsa kérdések,pl.Lehet baba a dologban?

Csinàljak tesztet?

Ezek a kérdések tul gyakoriak,de gondolom azt is azt teszi fel aki éppen nagy izgalomba van,és el akarja kürtölni hogy:""Éljen terhes vagyok"

Hàt igen ....

Azt hiszem a portàl neve mindent elàrul:

Gyakori kérdések:)))))))))))

2008. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a széthullott családmodell miatt ma már a sokadik szülő korú nemzedék tanácstalan. Ha együtt élne a nagycsalád, több nemzedék, testvérek, unokatestvérek, látnál mintát magad előtt, tapasztaltabb lennél. Nekem például a saját fiam előtt soha se volt csecsemő a kezemben, vagy egyáltalán kisgyerek a közelemben. Ráadásul a kis családok miatt a gyerekkel egész nap egyedül levő anyára hárul minden teher, rengetegen idegileg nem elég erősek a 24 órás szolgálathoz, túldramatizálás is sok van. Én azt tartom ostobaságnak, amikor az apát kezdik el kínjükban hibáztatni. Az első hetek-hónapok mindig is a nők dolga volt. Most meg elvárják a férjektől, hogy mondjuk 600 km autózás után a nap végén még a gyereket is átvegye. Az én párom olasz, mi a hagyományos mód szerint alakítottuk az életünket és ragyogóan működik. (Persze először nekem is vadnak tűnt, hogy nem önálló ház úrnője leszek, meg hogy az első hetekben szinte csak köszönt, a kezébe is ritkán vette a fiunkat)A gyermekágyas nem takarít, nem főz, a munkamegosztás önzetlenül átalakult. El lehet menni egyedül vagy kettecskén sétálni, mert tudod, hogy gondosan vigyáznak a kincsecskére. Na ezt próbáld meg Magyarországon, amikor még a nagy ház miatt is külön megadóztatnak. Persze hogy az a céljük, hogy a családok ne tartsanak össze. Szóval, ha a rómaiak már tudták, hogy az állam legkisebb egysége a család, ma is ezt kellene követni és egy csomó probléma nem lenne: csecsemőgondozás, nincs bölcsi, senki se várja otthon az iskola végén a gyereket, mindenki külön fizeti a gázszámlákat, stb. Az meg, hogy itt kérdeznek, alapvetően tisztelni való, de teljesen igazad van a sokadik kérdésre, meg az önigazolásra vonatkozóan. Én gyűlölöm az olyan embert, aki nem hajlandó tanulni másoktól és azt hiszi, hogy a s.. -ből sugárzik a napfény. Ezért idegesítem fel magam sok válaszolón, aki viszont rossz irányba tereli el a "tudatlan" vagy nem szakembertől, orvostól kérdezőket. Mondjuk ez leginkább a szoptatásos kérdéseknél van. Ha biológiailag képtelenek lennének ennyien szoptatni, már rég kihalt volna az emberiség, mert az újszülöttek fele éhen halt volna napokon belül.
2008. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2. Nem vagyok TÖKÉLETES anya,sztem is sok az ugyan olyan kérdés csak én nem foglalkozom velük.1 kisbabám van és bennem is sok hasonló hülye kérdés vetődött fel az elején,de nekem akkor(és sokszor most is) a 2 gyerekes nővérem segített,mivel anyám a szülés után "nem ért rá" segíteni.A tesómat az elő hetekben sokszor éjszaka hívtam fel,ha sztem baj volt.Én sokszor nem kérdezek,inkább rákeresek dolgokra,de nem vagyunk egyformák.Nézzd meg sokan inkább itt kérdeznek meg dolgokat,ahelyett hogy ha már a neten van beírná 1 keresőbe.Ami pedig a régen így -úgy volt-ot illeti:anyám,nagyanyám csinálta ahogy tudta.Nálunk már volt 1-2 vita amiatt,hogy anyám nem bírja felfogni,hogy 1 hósan banánt,11 hósan pedig csokit,fekete teát,boros cumit ... nem akarok adni a gyerekemnek,mert én vagyok az anyja és így látom jónak.Persze mi ekkor már mindent kaptunk,aminek eddig csak a hátrányát tapasztalom.
2008. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok eddig, köszönöm, teljesen igazatok van. És amit külön köszönök, hogy a válaszolókból az őszinte segítő szólalt meg. Aranyosak vagytok! Igen, azok a kérdések is érdekesek, amit egyértelműen orvosnak kellene feltenni, illetve a szoptatás. Szoptatásról mondjuk nekem pl rossz tapasztalatom van a szoptatási tanácsadóval, aki segítség helyett még a 4. levélben is az igény szerinti szoptatásra akart rábeszélni, aztán inkább hagytam.
2008. dec. 8. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!