Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Unatkozó kismamák" - mire...

"Unatkozó kismamák" - mire gondoltok, amikor valaki ilyet mond Nektek, miközben sajnálkozik, hogy neki mennyi dolga van, bezzeg a gyeses anyukáknak milyen jó mert egész nap nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Ha pedig idősebbek, természetesen kiderül, hogy amikor ŐŐK voltak gyesen mindenre volt idejük, főztek-mostak, a lakás mindig ragyogott?
2011. okt. 3. 19:00
1 2
 1/12 Jubilee ***** válasza:
100%
Fel szoktam ajánlani, hogy cseréljünk csak egy napra! Majd meglátjuk, hogy mennyi ideje lesz "unatkozni"!
2011. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem senki nem mond ilyet.

Én bezzeg ezt gondoltam amikor fiatalabb voltam,és még tervben sem volt a gyerek.

(Mentségemre szolgáljon,hoyg nincsen testvérem,és soha nem is volt kisbaba a közvetlen közeli rokonságban vagy baráti körben).


Aztán amióta nekem is van gyerekem, eszembe sem jut ilyet mondani/gondolni.


De mivel valaha nekem is voltak hasonló gondolataim, én talán könnyebben megbocsátom annak aki ilyet gondol.


Bár,lehet nekem azért nem mondják, met tényleg minden időmet a gyereknek és a házartásnak szentelem, és még amikor az első babánkat vártuk még egy főiskolára is beiratkoztam, úgyhogy van mit csinálni.

2011. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor arra gondolok, hogy amíg nem volt gyerekem, én is irigykedtem a GYES-es kismamákra :)

Amióta tudom, milyen, utólag is szégyellem magam.

Szerintem nem érdemes rajtuk felhúzni magad, akinek nincs gyereke, majd maga is átérzi a saját bőrén, ha lesz.

Az idősebbeknél meg az emlékek mint tudjuk, sok mindent megszépítenek :)

2011. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy valaki mondott ilyet, még nem volt gyereke. Azt mondta, hogy milyen könnyű lehet otthon "ülni". Aztán nemrég született egy babája. Hát, azt mondta, hogy nem unatkozik... :)

Közben pedig láttam, hogy szégyelli kicsit magát.


Amúgy többségében nem szoktak ilyen hülyeségeket mondani. Ha meg valaki ilyet mond, hát "gratulálok" neki.

2011. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer mondta ezt a párom..


Egyik napunk közvetlen utána így nézett ki (8 hónapos volt, szeparációs korszakban):

Reggel 7kor kellt a gyerek. Reggeliztünk, majd sétáltunk egy hatalmasat. Hazaértünk ebéd, játszottunk. Aludni nem akart, mert félt, hogy "ott hagyom", folyton kúszott utánam mindenhová. Bezzeg azelőtt magában eljátszott. Sírt, cspkodott és beakadt a cumija az ajtó alá.

Fogtam, leszedtem az ajtót, addig ő játszott.. mikor visszaraktam volna, elkezdett sírni. Esélyem nem volt visszatenni. Leültem vele játszani. MEgnyugodott, majd miután hulla fáradt volt szó szerint kidőlt..

Elpakolni nem tudtam, mert órára ránézve láttam, h pár perc és betoppan a párom.

Így a gépet az ölembe raktam és netezni kezdtem.


Mikor hazaért, körbe nézett és annyit modnott: "hogy itt mi a fene történt?!"

Közöltem, hogy : "Drágá, ma nem csináltam semmit!"


Azóta egy szava nincs ... :)))

2011. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

:DDDDDDD hát eznagyon jó volt ez a sztori


de én is bevallom régebben azt gondoltam: hű de jó....

aztán mikor a férjem kötekszik közlöm vele hogy okés, cseréljünk...

no kezdetnek elég annyi hogy képes lett volna pizsifelsőben elvinni a gyereket az orvoshoz, úgy hogy body van alatta és még egy pulcsit is húzott rá...mindezt a múlthéten :) szegény gyerek meg mint a kötözött sonka :)


anyós szokta a fiát dicsőíteni hogy ő mennyit dolgozik és azért fáradt szegény. én meg: ja, szegény...én tavaly április óta nem aludtam ki magamat mióta megkezdődtek a terhességi tüneteim. s míg én a koraszülöttosztályra indultam hajnali fél négykor, addig a fia édesen aludt az ágyikóban. s ez ment 3 hétig, de én azóta sem aludtam, míg a fia igyekszik minden délutáni alvást a gyerekkel együtt letudni....hú, tényleg milyen fáradt lehet a fia :)....és erre behallgat a vénasszony :)

2011. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Áááááá! Ordítani tudnék! :)

A múltkor szólt be egy kollegina - mikor bementem a munkahelyemre - , hogy ... de jó nekem, van időm zuhanyozni..., ő meg már reggel 7-től meg nem áll...

Erre csak egy "aha"-t mondtam. De legszívesebben beszóltam volna, hogy akkor menj el szülni te is (megint), majd neked is lesz időd! (Mondjuk a nőci már 45 éves)

2011. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem speciel olyan mondta, akinek van gyereke, csak már felnőtt, ezért én is így gondoltam az idő megszépíti a dolgokat :) Pedig én gyerek mellett tanulok, most diplomáztam gyes alatt, kiváló államvizsgával, a jogi tételeimet úgy bifláztam, hogy a gyerek rágta a téteke végét :))))

Jó éjt mindenkinek és jó babázás :)

2011. okt. 3. 23:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig valami szépre gondolok mer különben megütném az illetőt! :)
2011. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szövege volt ez. Amióta ott szokott aludni a fiam, és megismerkedett az éjszaki kitartó üvöltéssel, kuss van.
2011. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!