Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm 1honapos babája...

Barátnőm 1honapos babája arcra esett a hordozobol. A szája dagadt fel egy kicsit. A viselkedése ugyan olyan mint előtte viszont olvasgattam és írták a koponya törés lehet a fül mögött kis duzzanat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A baba füle mögött van egy kis duzzanat Viszont eszik nevet figyel ugyan úgy semmi nem látszódik rajta. Lehet neki így is baja? Kérlek titeket a ki oktató válaszokat hagyjuk. Véletlen volt nagyon rosszul érzi magát miatta. És én sem akarom ezzel öt meg jobban fel zaklatni
2021. jún. 17. 20:16
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Ja félre olvastam bocsi🤦‍♀️😃 össze vagyok zavarodva én is. Az a baj egyedül van. Ha taxival menne be a kórházba? Vagy holnap reggel vigye az orvoshoz? Nem vehetik el tőle a babát egy ilyen baleset miatt?

A baba össze vissza alszik. Van hogy sokat alszik van hogy kevesebbet. Szóval ez tényleg nem igazán tűnne fel neki. A baba figyel ugyan úgy mosolyog eszik nyugodt.

2021. jún. 17. 21:18
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

6


Akkor mennyire remeg majd a barátnőd keze, ha netán mégis sérült és te csendes kíméletből nem szólsz neki? Ha mondjuk meghal a babája?Nem bunkóságból, de hogy a faxomba lehet ide fordulni, ahelyett hogy azt mondanád Nézd Böbe vigyük meg a gyereket nézzék már meg a kórházban.

2021. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy tudom családsegítőben feljelentik hatóságilag, de ne legyen igazam. Ettől függetlenül taxival kórház, most.
2021. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 12-nek. Az, hogy egy 1 hónapos baba nyugodt, az égvilágon semmit nem jelent. Ettől függetlenül is LEHET komolyabb baj! Ha elviszitek kórházba, az orvos se fogja tudni ránézésre megmondani, pedig valamivel több tapasztalata és szakértelme van a kérdésben, mint nektek. Vizsgálatokat kell végezni, ami otthon házilag nem kivitelezhető.Valószínűleg bent tartják éjszakára megfigyelésen, úgy készüljön. Emiatt biztos, hogy nem fogják elvenni, attól ne féljen, de ha nem viszi be, pedig kellett volna, akkor könnyen lehet és még a jobbik eset, ha csak elveszik, nem lesz egészségügyi következménye. Nem tudsz neki segíteni bemenni? Bármivel mehet, csak menjen. Ha nincs más megoldás, hívjon mentőt.

#10

2021. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Mondta hogy be viszi a kórházba.

Kíváncsi voltam mások véleményére vagy tapasztalataira ezért fordultam ide nem benne akartam először még rosszabb érzést kelteni de mondta be viszi most

2021. jún. 17. 21:37
 16/33 babyboom567 ***** válasza:
94%

Dehogy veszik el,és senkit sehova nem jelentenek.

Enyém is hordozóból eset ki pár hónaposan,konyhakőre.

3 nap megfigyelésre bent tartottak, megvizsgálták,ennyi.

Menjetek be taxival,vagy hívjon mentőt.

2021. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
21%
Ismerős pár hónapos gyereke a pelenkázóról esett le és őt feljelentették. Ezért gondoltam.
2021. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen esetben komolyan az a legfőbb baja, hogy vajon elvehetik-e?

Nem is az, hogy nincs-e komolyabb sérülése, agyrázkódása, ödémája?

Alap lenne hogy feljelentsék, mert hordozóba be kell kötni a gyereket autón kívül is, mégpedig úgy, hogy ha fejjel lefelé fordítja a hordozót is benne marad a gyerek.

De nem fogják feljelenteni.

2021. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hat hónapos babám esett le az ágyról, bevitték a sürgősségire, nem jelentettek fel. A doki szerint az ilyen pici babáknak még nagyon rugalmas a koponyája, akkor van baj, ha kemény felületre esik, pl kőre.

Ez egy elég jó, alapos leírás:

[link]


Ne bántsd a barátnőd, biztos, hogy szarul érzi magát az önvádtól.

2021. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Csak én kérdeztem hogy nem e vehetik el tőle! Ő a babaert aggódik semmi más nem érdekli csak a baba.. Régóta ismerem minden vágya volt 1 gyermek!

Volt bent meg vizsgálták a babát ronggeztek is hála istennek nincs baj vele! 🙏

Köszönöm a tapasztalatok meg osztását és a segítő kommentek véleményeket is

2021. jún. 17. 23:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!