Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm 1honapos babája...

Barátnőm 1honapos babája arcra esett a hordozobol. A szája dagadt fel egy kicsit. A viselkedése ugyan olyan mint előtte viszont olvasgattam és írták a koponya törés lehet a fül mögött kis duzzanat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A baba füle mögött van egy kis duzzanat Viszont eszik nevet figyel ugyan úgy semmi nem látszódik rajta. Lehet neki így is baja? Kérlek titeket a ki oktató válaszokat hagyjuk. Véletlen volt nagyon rosszul érzi magát miatta. És én sem akarom ezzel öt meg jobban fel zaklatni
2021. jún. 17. 20:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nekem baba elsősegély tanfolyamon azt mondták, hogy a babánál a magassághoz mért távolság számít. Ha valaki 160 cm, és leesik 160 cm magasról, kb azt éli meg egy 40 cm csecsemő, 40 cm magasról. És van sokkhatás gyerkőcnél is, ezért érdemes bevinni megnézni, akkor is ha látszólag nincs baja.
2021. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hívjon mentőt nyugodtan.

Nekem tegnap a 6 hónapos leesett az ágyról, a parom mentőtiszt, pont mondta, hogy ő minden fejsérült gyereket mindenkèppen kórházba viszi (a mienket nem vittük, de ő is inkább csúszott mint puffant és nem 1 hónapos).

Nem kell mentegetőzni, van ilyen egyszerűen.

2021. jún. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Derjaderja ***** válasza:
13. Mért jelentenék fel? Mert leesett? Sógornőm fia az etetőszekből esett ki, senki nem tett neki a kórházban szemrehányást és nem is jelentette fel.
2021. jún. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
89%

Örömmel olvasom, hogy nem lett semmi gond!

Leírom azért, hogy ez nem is olyan ritka dolog -hátha megjegyzi, és tanul előre is belőle valaki; ha csak 1, akkor már megérte.


Kórházban dolgozom, olyan helyen, ahová újszülötteket is visznek szűrővizsgálatra.

Télen gyakoribbak szoktak lenni ezek az esetek, amelyek úgy indulnak, hogy megérkezik a többnyire fáradt, alig aludt, többnyire első gyermekes anyuka az újszülöttel.

Hirtelen azt sem tudja, mit csináljon: papírokat kell beadnia, amivel siet sorba állni, hogy minél hamarabb végezhessenek; közben igyekszik kihámozni az overálból, kiskabátból, pulóverből...stb. a melegtől általában már sírdogáló babáját. Közben esetleg kérdezgetik, eligazítják, esetleg már hívják is be; mire az anyuka elkezd kapkodni, mert ott a sok ruha, a papírok, a pelenkázótáska (amit elő akart készíteni a vizsgálatra, de így ez is elmaradt); és a nagy kapkodásban csak beteszi a babát a hordozóba, és már fel is kapja. Kicsit megdől a hordozó, amíg zsonglőrködik a cuccokkal, és már kész is a baj.

Másik eset, amikor (akár mindezek mellett) nem kattintják be függőlegesbe a hordozó karját, és hirtelen felkapva azt, lebillen...


Szóval a tanúlság az, hogy:

1. Már otthon készítsük be a szükséges holmikat előre, könnyen elérhető helyre.

2. Megérkezéskor a baba elrendezése az első.

3. Mindig visszakötni, és mindig ellenőrizni a hordozókart, hogy megfelelően bekattant-e a helyére.

4. Ha szólítanak, majd várnak. Nem kell azonnal, mindent felkapva szaladni.

5. Jobb, ha ilyenkor kísérővel megyünk, aki segít; ha nem megoldható, ott sem kell szégyellni segítséget kérni.


Ha megtörténik a baj, akkor mindenképp kórház! Egy ilyen pici babánál nagyon nehéz megállapítani, hogy pl. azért aludt el utána, mert elfáradt, egyébként is ilyenkor szokott...stb., vagy pl. azért, mert agynyomás fokozódása van.


Nálunk -tudtommal-, az ilyen esetekből még nem lett nagyobb baj, mert tényleg nagyon rugalmasak ezek a csöppségek; de sosem lehet tudni... Néha nem is kell nagyot esni a nagy bajhoz, elég 'csak' rosszul...

2021. jún. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%

24

Tök jó, hogy leírtad!

Nekem soha nem volt hordozóm, de most megnéztem, hogy hogy néz ki.

Ugyanez vonatkozik babakocsira és etetőszékre is, mindig be kell kötni a gyerekeket.

Nekem egyik barátnőm csinálta, hogy a babakocsiban nem kötötte be a babáját, hát komolyan mondom, sírhatnékom volt. Semmilyen könyörgésre nem kötötte be.

Nekem az volt, hogy a kisebb gyerek a kh-ban a pelenkázón volt, egy másodpercre elfordultam és a nővérke olyan sakálüvöltéssel üvöltötte le a fejemet, hogy ihaj. (Mondjuk sztem kissé indokolatlan volt, de oké.)

{És hát a kád. A kádban fürdés. Anyám mondta, hogy egy kisgyerek egy gyűszűnyi vízben meg tud fulladni és soha de soha nem szabad egyedül hagyni. Egyik barátnőm simán térült-fordult, tett-vett, amikor a kislánya a kádban ült, na azt sem értettem. De ez más téma.}

2021. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Derjaderja ***** válasza:

Fú én az ilyen győzkösésektől elég ideges tudok lenni.


Az autós hordozónál viszont tényleg ez a bepattanás-nembepattanás nagyon fontos, mi is majdnem megjártuk vele.

2021. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
60%

26

Szerinted épelméjű dolog, hogy valaki nem köti be a babakocsiba a gyereket?? Ne mondd már nekem! Kb. 1 méter magasról esett volna le a gyerek fejjel az aszfaltra, szerinted? Amúgy győzködte a nyavalya. Kb. 3x elmondtam, hogy ez k.rva veszélyes, nem szabad, ne csináld, aztán ráhagytam. Inkább nem mentem sétálni velük.

2021. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ja, hogy autós hordozóról van szó? Vagy elvesztettem a fonalat. Milyen hordozóból esett ki ez a bébi, akiről itt szó van?
2021. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Derjaderja ***** válasza:
55%
27. Persze. Mért ne lenne épelméjű? Terep és gyerek, helyzet és kocsifüggő amúgy. Mért az, hogy mást vegzálsz, hogy mit csináljon a saját gyerekével, az oké?
2021. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Hüje.
2021. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!