Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 evesen is korai meg a bolcsi?

2,5 evesen is korai meg a bolcsi?

Figyelt kérdés

Sajnos bolcsi kell adnom szeptembertol a gyermekemet anyagi megfontolasbol visszamegyek dolgozni

A szivem szakad meg erte

Jovore menne oviba, iden 2,5 eves lesz(pontosabban oktoberben lesz 2,5) amikor kezdi a bocsodet, altalnos megitelesre vagyok kivancsi, szerintetek meg ez is korai? Vagy mar nem olyan sulyos?


Egy nagyon anyas, visszhuzodo(pedig sokat van gyerekkozossegben, hozzuk visszuk magunkkal) gyerek aki gyuloli azt is ha egy idegen hozzaszol egybol bujik huzzam


Nagyon felek mi lesz vele


2021. jún. 18. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Hát,vagy megszokja vagy az óvodát is gyűlölni fogja.

Anyagi megfontolás ide vagy oda,ha nem szokja meg én nem erőltetném még.Az oviig már csak egy éve van..

2021. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Én nem akartam vinni, de hát a pénz nagy úr áprilisban volt 2. Mi járkálunk be (én is oda megyek vissza) ő vidáman szaladgál, de múltkor nem akart boltba jönni velem, azt mondta marad hamizni. Mikor visszaértem ott ült és már pont kezdett pityeregni, pattogott egy kicst, hogy visszajöttem, és ment enni.

Nem lehet tudni, hogy ki hogy reagál. Az a legfontosabb te ne sírj előtte, érezze, hogy ez nem rossz hely.

Hogy korai e hát akár mikor akarod elengedni mindig korai lesz, ha oviba menne akkor az lenne az.

Én a nagyoknál minden váltást utáltam. A lányom is hozzánk járt bölcsibe, olyan rossz volt mikor elment oviba, és ő is kérdezte, hogy akkor én is ott maradok.

2021. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

2,5 évesen elvileg oviba is mehet, ha szobatiszta, nem szótakoznék a bölcsivel

(amúgy 2 hónaposan is be lehet adni, szóval nem hogy korai, de késő 2,5 évesen)

2021. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk ajánlották, hogy 2,5 évesen adjuk még bölcsibe, mert ott sokat tanul a közösségi életről, közös evés, játékbirtoklás, wc-zés, stb. Mire oviba megy, ismerős lesz neki a társadalmi környezet. 2,5 évesen oviba beadni nem javasolták, mert ott általában vegyes csoportok vannak, a te gyermeked lesz a legkisebb, a nagyok elnyomják, nem fog tudni érvényesülni, később zárkózottabb lehet.
2021. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
17%

Az lesz vele mint a többivel, megszokja. Ugyhogy nem kell beleroppanni

Egyébkènt Angliában 6 hónaposan viszik a gyereket, snya meg megy vissza dolgozni. Egyszer hátha otthon is eljön ez.

2021. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem korai.


Ennek ellenére neki nem biztos, hogy fekszik a dolog.


Nálunk az egyiket már 1,5 èvesen beadtam volna, ha felveszik ( mert beki jót tett volna) Másik gyereknèl mèg az ovitól is rettegek

2021. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Angliában külön dadát fogadnak, aki neveli a gyereket, ezért mehet vissza anyuka dolgozni olyan korán. Tudom, mert ismerősöm is kint dolgozik. Mesélte, hogy ott fogalmuk sincs hogyan kell egy gyerekkel foglalkozni, de nem is akarják megtanulni.
2021. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyáltalán nem korai, sőt. Egészen kicsi babákat is beadnak, ha az anyukának vissza kell mennie dolgozni. Külföldön ez nagyon bevett gyakorlat, 3-4 hónapos babákat visznek bölcsibe, anyuka meg ha csak félállásba is, de visszamegy dolgozni hogy ne essen ki a munkából.
2021. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

7

Én is kint vagyok jó pár éve.

5 voltam

2021. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Derjaderja ***** válasza:
84%

Remèljük, sose jön vissza az a butaság.


Amúgy a 2,5 év már nem olyan késő, és türelmesebbek lesznek vele, mint az óviban. De ha a természete nem olyan, akkor nehéz lehet. Nem tudom, ez egy év alatt mit változna. Mindenesetre ha Te hiszel benne, hogy ennek így kell lennie, az segít (szakkönyvben olvastam).

2021. jún. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!