Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás vagy...

Szeparációs szorongás vagy elrontottam valamit, vajon meddig tart ez az állapot?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom. Egy percet sem bír ki nélkülem. Sőt,gyakorlatilag folyamatosan a kezemben akar lenni. Ha megmozdulok, màr ordít, hogy anyaaaa.. Mindig anyás volt, pár óránként ébred éjszaka és csak én vagyok jó neki. Sose aludt el mással, csak velem.

ISZSZ baba volt, 17 hónapos koráig szoptattam, addig csak cicin aludt em. Akkor már nagyon harapott, ezért elvettem tőle. Szerencsére minimális sírással elfogadta a helyzetet. Sajnos azóta is legalább 2x kel éjszaka inni, vagy időnként órákat forgolódik. Ami most leginkább zavar, hogy napközben sem tudom másra hagyni, mert nagyszülőknél is állandóan "anya, anya, anya" a menü és náluk nem eszik,nem alszik, apjával se. Már megkaptam, hogy elrontottam és korábban kellett volna önálló alvásra nevelni meg közösségbe adni. Jó lenne néha legalább pár órára programot szervezni nélküle. Vajon ez most a szeparációs szorongás (bár nagyon régóta tart), vagy fejletlen az idegrendszere, vagy egyszerűen elrontottam és törődjek bele?



2021. jún. 20. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor anya, anya. Majd megszokja a helyzetet, nem lehet örökké pátyolgatni. Mondd meg neki, hogy most elmész, addig mamával sokat játszik, és majd jössz, mert eddig mindig hazamentél. Nem buta már, felfogja, ne becsüld alá.
2021. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány hónaposan volt először másra bízva, akár egy órára is?
2021. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-3 hónaposan volt párszor 1-2 óra. Aztán talán 10 hónapos kora körül meg még 2-3x volt pár órát a nagyszülőknél.
2021. jún. 22. 00:34
 4/4 anonim válasza:
100%
Bölcsődébe, óvodába kell adni. Egy gyermeknek létfontosságú a társaság. Nem azért, mert a szülők mennek dolgozni, hanem mert egyszerűen fontos a fejlődése szempontjából. Igen, lehet, hogy hamarabb kellett volna picit elkezdeni a leválasztást de ezért ne hibaztasd magad, inkább keressetek megoldást. Az elején nehéz lesz, ne is dobd be egyből. Setaljatok az óvoda előtt, mesélj neki róla, hogy miket lehet ott csinálni, hogy barátai lesznek, mert már nagy gyerem és itt az ideje óvodába menni. Értelmes, meg fogja érteni.
2021. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!