Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen eséseknél nem viszem...

Ilyen eséseknél nem viszem orvoshoz, ez probléma?

Figyelt kérdés
Nem vagyok paramami, sem az a nagyon laza, a kettő közt. Kisfiam 7 hónapos, kúszik, mászik, ül, magától csinál mindent, nagyon ügyes. De mostanság mindennaposak a kis esések, balesetek. Reggelente az ágyrácsnál feltérdel és bekoppan a feje itt-ott, meg se nyikkan, nevet rajta. 1x a komódba fejelt kb 3 cm ről, ott ültem mellette, de nyilván nem tudom mindentől megvédeni. Már stabilan ül, ma mégis játékkal (ült) a kezében megingott, hátraesett a járólapra(nem kő). Először a járóka sarka tompította picit hátraesés közben, de végül hátraesett s bekoppant a feje hárul. Volt nagy ordítás kb 3 4 percig, nyoma nincs, azóta ugyanolyan huncut, játékos, nincs semmi tünete. Egyébként már volt ilyen esése 5 hónaposan, csak akkor hasról vetődött rosszul hátra s koppant landolásnál a feje szintén a járólapba. Felelőtlen vagyok ha ilyeneknél nem rohanok vele a traumára? Kicsit ma én is megijedtem, de igyekszem hallgatni az ösztöneimre, bár első babánál sokszor elbizonytalanodik az ember lánya...
2021. jún. 30. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én minden esésnél orvoshoz szaladnék vele, be is költözhetnénk🤣🤣 Olyan esetlen mint én. Ma is vágott egy hatást a konyhában. Ha egyből sír, élénk, nem aluszékony, nem hány, nem ömlik a vére akkor nincs gond
2021. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agyrázkódás tüneteit tanuld meg (ájulás, hirtelen álmosság/alvás, pupilla fény hatására - elemlámpa kell a vizsgálatához - is tág marad, hányás vagy hányinger), ha ezek közül csak egy is megjelenik, irány a kórház azonnal.
2021. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki minden ilyennel kórházba rohangálna, fürtökben lógnának a járni tanuló gyerekek és anyukáik a folyosókon
2021. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez most komoly kérdés? Minden csecsemő esik össze-vissza, de nem hallottam senkitől, hogy naponta kétszer berohanna ezért a kórházba.
2021. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lassan 10 hónapos a kislányom, ő is esik-kel, ráadásul ő már áll is. Nem viszem kórházba minden borulásnál, nem is kell.
2021. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért vinnéd?? Ha mindenki vinné, be se férnétek a váróba.
2021. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó ilyenek naponta többször előfordulnak.

Be is költözhetnék az ikrekkel a kórházba ha minden ilyennél orvoshoz mennék.

A fiam ma tanult meg felmászni az ágyra. Tök jó, csak az a baj h lemászni nem tud. Így minden alkal9mmal lezuhan. Pedig bőszen gyakorolunk.

Azt hinném h saját kárán tanul. De nem....

2021. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Tolatva tanítsd lemászni, és eleinte legyen odatéve párna.


Az én lányom is hamar megtanult így lemászni!

2021. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tuneteker tudom, bar a pupillas vizsgalat eszembe se jutott soha... Lehet nevetseges volt a kerdes,de ma kicsit en is megijedtem mikor hatra vetotott fejjel.. De azota sincs semmi baja, nagyon eleven, jatszott, evett stb. Tudom, hogy a ferjemnek van igaza, megkell tanulnia esni, szepen is ment neki mar, ha eldolt, lerakta a kezet, megfogta magat.. Ma nem sikerult.. De tudom, hogy sokszor fog meg esni es sokkal durvabbakat is bar remelem azert nem lesz olyan, mint az en edesapam es ferjem 😬😬 Koszi a valaszokat :)
2021. jún. 30. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!