Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, hogy többemberes...

Mi az, hogy többemberes baba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy milyen babákra mondják, elhiszem, hogy van "nehezebb" baba, ismertem is olyat, de miért lenne már több emberes? Ha anyuka ne adj' Isten egyedül neveli, vagy apuka egész nap dolgozik, akkor nem marad életben, vagy mi? Mihez kell pontosan több ember? Többen kell hallgatni, ha ordít? Mit tud vele csinálni egyszerre több ember, amit egy nem? Az odáig világos, hogyha többen vannak, akkor amíg az egyik a babával foglalkozik, a másik tud mondjuk házimunkát végezni/pihenni/aludni/énidőzni, de ez minden más babára is ugyanúgy érvényes! Ha felváltva foglalkoznak vele, akkor valójában mindig csak egy ember látja el egyszerre. Nem hiszem, hogy őt mindig egyszerre többen etetik/altatják/nyugtatják stb. Ki találta ki ezt a hülye kifejezést?

2021. júl. 6. 13:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Nagy igényű babáknak is nevezik. Azért hívják több emberesnek. nagy az igénye a társaságra, figyelemre, törődésre. Amit többen könnyebben tudnak neki biztosítani. Nem hal meg ha anyuka egyedül neveli csak rohadtul leszívja az embert. Nyilván nem találkoztál még ilyen gyerekkel mert akkor megértenéd. Most nem kezdem el mesélni milyen egy ilyen gyereket nevelni.
2021. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Azt jelenti, hogy apuka cseszik arra, hogy otthon neki is lenne dolga, kivenni a részét a háztartásban, és néha anyukát elküldeni pihenni, barinőzni, kozmetikushoz,...de ennek hiányában így az anya egyedül marad a gyerekkel, és így dupla annyinak látja a megoldandó feladatot. A gyerek is átveszi ezt a stresszes viselkedést, mert érzi, hogy anya nincs jól. Így bezár az ördögi kör.

Minden gyerek többemberes. Egy gyereknek ugyanis kell egy anya és egy apa.

2021. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem arra vonatkozik a több emberesség hogy többen etetik, hanem hogy ahhoz hogy pihenjen az anyuka vagy főzzön, háztartást rendben tartsa, egyszerűen kell még egy valaki aki addig elvan a gyermekkel.

Az én fiam pl.azután lett csak tobbemberes, hogy beindult a mozgásfejlődése, és éjjel vagy nem aludt 3 óra hosszan vagy 40 percenként kelt. És ezt 2 éven keresztül. És nem minden nap kellett segítség nekem, hanem időnként totál kidőltem és akkor. Azonkívül ő állandóan bajba sodorta magát, otthon is, hiába pakoltunk el mindent. Egy könyvet is képes volt úgy magára rántani hogy a sarka megsértse, álló helyzetből elesett úgy hogy a szemét majdnem kiverte az ágy vége. Megjártuk a korházat balesetekkel 4x. Ha azt mondtam, hogy ne csináld mert fájni fog, pl ne nyúlj a szomszéd kaktuszába mert szúr, amíg kinyitottam az ajtót és megfogtam a szatyrot máris rámarkolt. 300 tüske, orditas panik. És ilyenből rengeteg volt. Nagyrészt egyedül vittem végig, anyósom azért sokat tudott segíteni de a testvérről lemondtam. Azóta már nagycsoportos ovis és okos, értelmes, szófogadó lett, de a 1-4 év nekem, nekünk nehéz vokt. Anyósom szerint a másik 2 unokája nyugodtabb természet, nem kellett rájuk ennyi figyelem. Nálunk elég volt 1x 30 másodpercig nem figyelni és történt valami

2021. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%
A tobbemberes baba azt jelenti, anyuka nem bírja egyedül a nevelését, ellátását és a háztartást. Csak és kizárólag kapcsolatban élő, bármikor ugraszthato segítséggel rendelkező anyukák esetében fordul elő, egyedülálló anyának sosincs tobbemberes babája, mert megoldja egyedül
2021. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes. Az fb csoportban nem is egy anyuka van aki egyedül neveli a gyerekét. Könyörgöm olvassatok már kicsit utána mielőtt baromságokat írtok. Senki nem mondja hogy anyuka ne tudná egyedül megoldani. Csak ezek a gyerekek többet igényelnek mint más. Már csecsemőként sem eszik alszik babák. Később sincsenek csak úgy el egyedül. Ha tetszik nevezzétek nagy igényűnek nem több emberesnek. Mert látom arról csak az jön le nektek hogy anyuka bal🌳sz és nem bír vele
2021. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van 2 nagy mellettük mindent meglehetett csinálni, a pici mindig csak azzal akar játszani, hozzányúlni amihez nem szabad, nem rossz csak kiváncsi őt nem lehet otthagyni egyedül, mert megtalálja azt az egy dolgot ami veszélyes.

Együtt pakolunk akkor ahol elpakolok mellette kipakol mást, kb csak akkor tudok csinálni valamit, ha alszik vagy az apja kiviszi.

És bölcsődei gondozó vagyok napi szinten látok el 20 gyereket nem vagyok elveszett fajta.

2021. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

"Ha anyuka ne adj' Isten egyedül neveli, vagy apuka egész nap dolgozik, akkor nem marad életben, vagy mi? "


Nem, a szülő pusztul bele, ha a többemberes gyereket egyedül látja el 0-24 hónapokig, évekig. Idegileg, fizikailag tönkremegy.

Míg ha pl: ketten, akkor kb. annyira lesznek "csak" mindketten készen, mint egy átlagos gyereket egyedül nevelő.

Egyébként szerintem biztos nem ismersz ilyen gyereket, különben fel se merülne benned a kérdés.

Állandó non-stop felügyeletre szoruló, fejlesztésről fejlesztésre hordott idegrendszerileg nem ép gyereket...

2021. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

Én lattam 3 éves több emberes fiút, ahol a szülők váltak. Pont amiatt mert az apuka nem bírta hogy nem szobanövény a gyermeke, az ezzel kapcsolatos járulékos nehézségek meg feszültség forrás volt a szülők kozott. Anyuka vegigcsinalta zokszó nélkül de azt a lelki kimerülést nem nevezném emberinek ahogy ő ebből a helyzetből kijott. Akár több év távlatából nézve, megerősve, ő is mondhatná hogy nincs tobbemberes gyermek csak alkalmatlan szülő. De azt mondja, hogy ő ismert másik egyedülálló anyukát kislánnyal, ahol nem volt annyi kuzdés, sírás, kimerültség, mint amin ő atment.

Mindent túl lehet élni, de nem mindegy hogy közben az anya magában kételkedik vagy szuperanyának érzi magát, mert az ő gyerekével igen kevés a gond.

2021. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul fordìtottàk többemberesre, angolul highneed baby, ami talàlòbb. Mert egy percre sincs el magàban, folyton foglalkozni kell vele/testközelben lennie. Ìgy akkor tud mellette levegőt venni az elsődleges gondozòja, ha van segìtsège. Plusz az ilyen babàk sokkal intenzivebben èlik meg az èrzelmeiket, ìgy nem megy, hogu csak megpucolom a krumplit, abban a 10 percben is kèpesek hànyàsig sìrni magukat, akkor is, ha mellettük àllsz.


Az èn lànyom is ilyen, kemèny hònapok vannak mögöttünk.

Van egy Sears 12 tulajdonsàg lista, ami alapjàn lehet mèrni, mennyire többemberes a baba. Na a lànyom màr 1,5 èvesen csak 12/10.

2021. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%
9: akkor sírjon. Majd megtanulja, hogy nem ő a világ közepe. Figyelni kell a gyerek igényeire, de az nem egyenlő, hogy fel kell áldozni a saját alap szükségleteinket is, hogy a fenekét kinyaljuk. Bocs, ha valakit megsértettem!
2021. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!