Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, hogy többemberes...

Mi az, hogy többemberes baba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy milyen babákra mondják, elhiszem, hogy van "nehezebb" baba, ismertem is olyat, de miért lenne már több emberes? Ha anyuka ne adj' Isten egyedül neveli, vagy apuka egész nap dolgozik, akkor nem marad életben, vagy mi? Mihez kell pontosan több ember? Többen kell hallgatni, ha ordít? Mit tud vele csinálni egyszerre több ember, amit egy nem? Az odáig világos, hogyha többen vannak, akkor amíg az egyik a babával foglalkozik, a másik tud mondjuk házimunkát végezni/pihenni/aludni/énidőzni, de ez minden más babára is ugyanúgy érvényes! Ha felváltva foglalkoznak vele, akkor valójában mindig csak egy ember látja el egyszerre. Nem hiszem, hogy őt mindig egyszerre többen etetik/altatják/nyugtatják stb. Ki találta ki ezt a hülye kifejezést?

2021. júl. 6. 13:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Jajj kerdezo, te is pontosan tudod mit jelent, csak nagyon bele akartal kotni valamibe :)
2021. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%
Én is szoktam hagyni hogy kicsit sírjon, de az a legkevesebb tudja mit nem szabad és olyankor ha a sírással nem ér el semmit jön az üveg csapkodása, a dobálás stb stb
2021. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#1! Mint írtam, de, találkoztam ilyennel, csak már megnőtt azóta, 10 éves. Mellette pedig "többemberes" már nem babákkal foglalkoztam pedagógusként, ne aggódj, tudom, miről beszélsz. Nem a létezésében nem hiszek, az elnevezéssel van problémám.

Unokahúgom pont az ellentéte. Akkor ő most félemberes baba, vagy mi? Nem hiszem. Soha nem láttam még nála nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb babát, egyértelműen nem esik bele a többemberes kategóriába. Ettől függetlenül nem alussza át az éjszakát még most se. Tehát, ha tesóm szeretné kipihienni magát, akkor ugyanúgy kell hozzá egy másik ember, aki néha kel helyette éjjel. Hiába van el egyedül is, ez egy babánál azért inkább percekben mérhető, nem órákban. Szóval, ha valaki nem akarja a háztartási munkákat 10 percenként felfüggeszteni, akkor ugyanúgy oldható meg, ha van még egy ember, aki csak a babával foglalkozik. (Szokott aludni napközben, de csak anyán, vagy babakocsiban), tehát ez az idő házimunka szempontjából nem hasznos, mivel értelemszerűen, amíg az utcán korzózól vele, nem végzel házimunkát. Erre mondom, hogy minden baba "többemberes" valahol, mert nincs olyan, akinek egy emberként könnyebb lenne, mintha van még egy fő csak a babához. Ugyanakkor nincs olyan, mert egyszerre minden babához elég egy ember. Így egyáltalán nem fejezi ki a különbséget a babák és között.

2021. júl. 6. 14:27
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

Leírták az angol megnevezést is. Azt is hogy nagyigényű babának is lehet nevezni. De nem értem miért nem mindegy hogyan nevezzük. Mindegyik ugyan azt takarja.

A hagyni kell sírni dologra..... Egy ilyen gyerek nem hagyja abba csak azért mert nem figyelsz rá. Képes hányásig, ájulásig sírni vagy akár egy órán keresztül nyomni. Már ha van olyan barom aki addig hallgatja. Csak mert nehogy már azt higyje az a gyerek.... 🤦

2021. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#9! Köszi, végre valaki, aki értette a kérdést és tudja is a választ. Ezek szerint egy szerencsétlen fordítás eredménye, ami elég gyakori.
2021. júl. 6. 14:32
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém pl nem sírt, hanem ment mint a hurrikán. :) Nem a sirastol többemberes
2021. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%
Ezek szerint neked nincs gyermeked. Elcsépelt, amit mondok, de majd akkor értékeljük át a véleményed, amikor sajátod lesz. (tökmindegy, milyen habitusú) És nem, nem számít, hogy pedagógus vagy.
2021. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#17! Ki mondta, hogy nincs? Nem véleményem volt, hanem kérdésem, amire kaptam 1 választ a #9 válaszoló személyében. Biztos neki sincs, csak neked, ezért tudsz mindent IS😉

Amúgy mindegy lenne, hogy nevezik, leszámítva, ha egy anyuka, akinek ilyen babája van, kimondja, hogy neki "többemberes" babája van, mindenki körberöhögi, akinek nem. Mondván, höhö, persze, az 5 kilós csecsemődhöz biztos 8 ember kell. És máris megvan az alapja, hogy életképtelen, sz.r anyának tartsák. (Mint itt, a kérdésnél is látható.)Ha normális kifejezés lenne rá, ami kifejezi azt, hogy egy ilyen baba miben más, akkor ez elkerülhető lenne. Persze neked, lehet, hogy nem tetszene, mert hogy mártírkodnál, meg felsőbbrendűsködnél, hogy ugyan, mit tudtok ti erről, nekem TE gyerekem van? Bezzeg neked nyaralás az élet a "szobanövény" gyerekeddel, vagy nincs is.

A normális válaszokat köszönöm.

2021. júl. 6. 15:42
 19/26 anonim ***** válasza:
Na ebben teljesen egyet értek veled kérdező. Nagyon sok lenézést, beszólást kap az aki kimondja hogy TE a gyereke. Pont ahogyan itt is.
2021. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak egy kifejezés. Nem a szó szoros értelmében kell elképzelni.

Nagyobb igényű, kissebb toleranciával rendelkező, az átlagtól érzékenyebb (testileg lelkileg)

A TE lányom pl 0 fájdal9m küszöbbel rendelkezok. De babaként a legkissebb diszkomfort érzés hányásig ill ájulásig tartó sírásba fordult.

Az hogy milyen egy többemberes gyerek (többnyire) csak az tudja aki érintett a dologban.

Mint itt is látszik a válaszokon az átlag felnőtt annyit momd rá h neveletlen, meg h elba... tad.

Ezért az a szülő akinek a gyereke TE, már nem is reagál az ilyen kijelentésekre.

Max kívánok neki egy olyan gyermeket mint az én első szülöttem 😉

(mert hogy a másik kettőt nem battam el. Érdekes)

2021. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!