Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek anyukái! A...

Autista gyerekek anyukái! A gyerkőcötök milyen baba volt? Nyugis, vagy "többemberes"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet baba korban észrevenni semmit, de azért kíváncsi vagyok. Nekem van egy 5 éves enyhén autista kislányom, aki nagyon nyűgös, sírós baba volt. Nem volt el, csak kézben, sokat kellett vele éjszakázni, sokszor nem tudtunk rájönni, miért sír, csak sírt órákon át... Nagyon nehezek voltak vele a kezdeti hónapok, évek, de most már egy tündéri egyéniség. :) persze nehezségek akadnak most is.

Született egy kistestvére 2 hónapja, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon ő is az lesz-e... Viszont ő a szöges ellentéte a nagyobbik kislányomnak, nagyon nyugodt, alig sír, jókedélyű, hagy aludni éjszaka, stb. Egyáltalán nem erre emlékeztem 5 évvel ezelőttről. :))

Szóval érdekelne, más kis autistája milyen baba volt. Köszönöm, ha válaszoltok. :)


2015. ápr. 27. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam 4 éves lesz, a diagnosztizálása folyamatban van. Babaként nyugodt volt, éjszakákat hamar végig átaludta (fogzáskor kelt pár hónapi éjszaka, aztán utána újra átaludta az éjszakát). Nem volt egyáltalán sírós. De ő is sokat volt kézben, mindig igényelte a vele való foglalkozást. Alvásigénye soha nem volt nagy. Mozgásigénye nagy volt, ez már csecsemőként látszott, most is változatlan. Később jöttek a nehézségek pl. dühroham, evéssel kapcsolatos gondok (másfél éves koráig sokat és szinte mindent megevett)stb. Szerintem még nem lehet 2 hónapos korban látni (legalábbis az én kisfiamon még nem lehett), remélhetőleg ő nem lesz autista.
2015. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. A kisfiam is többemberes volt, néha még most is az, óriási hisztijei/dührohamai voltak, illetve ha nem kötjük le valamivel, nem foglakozunk vele, akkor pedig a hiperaktivitást súrolja a mozgásigénye. A kisfiam az időjárási frontokra nagyon érzékeny (rosszabb a viselkedése, alvása stb.), még most is, ez viszont már babakorban is megvolt, bár ez nem tudom, hogy az autizmusához köthető-e.
2015. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nemrég mesélték el, hogy milyen voltam kisbabaként. Anyukám szerint egyszerre voltam nyugodt és idegesítő. Nem sírtam, kivéve azt a fél éves időszakot, amíg állandóan fájt a hasam, akkor éjszakákat ordítottam át állítólag. Szerintem a laktózérzékenységem volt az oka (többek között, ma is vannak emésztési problémáim) csak akkor ők ezt nem vették észre. Mondjuk magát az autizmust sem, egészen 4-5 éves koromig, pedig bőven volt miből észrevenni. De azt sem tudták, hogy egyáltalán létezik ilyen.

Anyukám beszámolója szerint nem aludtam sokat, gyakran ébren voltam éjszaka de nem sírtam, csak nézelődtem. Sőt, általában akkor sírtam, ha felvett. Nem tűrtem el ha hozzám értek, pár perc után már sírtam, ha letettek, azonnal elhallgattam (a mai napig irtózom az emberi bőr érintésétől, a sajátométól is).

Az első években szerencsésnek érezték magukat, mert nem kellett velem foglalkozni, nem igényeltem a társaságukat, letettek valahova és egész nap ott ültem, nézelődtem vagy eljátszottam néhány kockával, labdával. Ennek örültek, mert tudtak otthon dolgozni. Anyukám sokat dicsekedett azzal, hogy 2 évesen kívülről elmondtam az összes adatomat, taj-számomat is beleértve, valamint hogy tudtam számolni. Nem dicsekedett viszont azzal, hogy rendszeresen felkeltem éjszaka és ki akartam rohanni a házból látszólagos indok nélkül vagy amikor valami a megszokottól eltérő dolog történt, befogtam a fülem, becsuktam a szemem és nem vettem levegőt. sokat panaszkodott arra, hogy nem akartam az égvilágon semmit megenni, úgy kellett lefogni és megetetni, nem akartam lenyelni az ételt. Voltak nem beszélő idők, ezt úgy kell elképzelni, hogy másfél évesen hirtelen kezdtem mondatokban beszélni, majd egy éves csönd következett. Aztán újra beszéltem és az iskolában volt további 2 év (1xfél év és 1x1,5 év)amikor nem szólaltam meg.

Összességében azt mondták, hogy nem volt velem nehezebb, mint más gyerekkel, nem hisztiztem, nem kóboroltam el, parancsra csináltam mindent, élő telefonkönyvnek és notesznak használtak. Ha felismerik a problémát és pici korom óta fejlesztésekre kellett volna hordaniuk, valamint otthon napirendet és kártyákat kellett volna alkalmazniuk, szerintem másképpen nyilatkoztak volna. De mivel nem tudták, hogy miért ilyen a gyerekük, a megfelelő fejlesztést is később kaptam meg, mint kellett volna és mindent a gyógypedagógus csinált, beleértve a kártyákat és egyéb segédeszközöket.

Tudom, hogy nem szülő válaszolt de talán én is tudtam segíteni valamit, hiszen ha úgy tetszik, egy volt kisgyerek mondta el a tapasztalatait.

2015. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 7 éves, 3 éves korában diagnosztizáltak nála autizmust. Kisbabának nem mondanám, hogy többemberes volt. Persze voltak rosszabb periódusai, hasfájós is volt, de alapvetően nem volt vele komolyabb gond. Az éjszakákat 5 hónapos korától végig aludta, napközben 2x aludt, délelőtt 1, délután 3 órát. Kb. másfél éves korában kezdett el máshogy viselkedni, mint a kortársai.
2015. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!