Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukós babák anyukái, nálatok...

Bukós babák anyukái, nálatok is minden evés után bukik a babátok sok büfiztetés ellenére is?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat bukik a babám és képes egymás után többször is. Nálatok mikor javultak a dolgok?

Súlyával eddig nem volt gond ennek ellenére sem. Most kezd lassabban, kevesebbet hízni, de már elég aktív is!


Lassan 5 hónapos lesz



2021. júl. 8. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első fiam a hozzátáplálásig (amikor már ki volt váltva 1-2 étkezés) rengeteget bukott. Hasra alig tudtam tenni miatta...

A második fiam ugyanez, de költözés miatt másik védőnőnk van, ő ajánlotta a Milumil AR optimát, ami egy sűrű tápszer és voilá, megszűntek a gondok.. Ha ezt hamarabb tudom! (Hogy miért nem anyatejes, abba ne menjünk bele, fáj nekem is.)


Nem írtad, hogy tápszeres vagy sem, ha anyatejes, akkor csak az idő oldja meg, szerintem nálatok is a 6-8 hónapos kor körüli időszak.

2021. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor felállt (ő hamarabb mint ahogy ült) akkor szűnt meg szépen apránként a probléma. Amúgy a védőnő az ülést mondta hogy akkor jobb lesz. A gyarapodás amúgy is lelassul. Amíg jó súlyban van addig nem kell aggódni
2021. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor javult, amikor egy alkalommal bealudt, és nem szerettem volna böfiztetéssel felébreszteni, így csak letettem az ágyra… és nem bukott. Onnantól kezdve nagyon ritkán böfiztettem, inkább hagytam, hogy feküdjön a hátán, de figyeltem, hogy ne feküdjön hason, nehogy megnyomja a gyomrát. Ez négy-öt hónapos kora körül volt, és bár ekkor már kevesebbet bukott, mint korábban, de még mindig naponta 2-3 bukás volt, míg ezt nem fedeztem fel.

Tudom, hogy épp bukós babáknál nagyon hangsúlyozzák a böfi fontosságát, magam is nagyon meglepődtem, hogy a fektetés vált be.

2021. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen a babám anyatejes. Akkor ezek alapján majd az idő megoldja. Köszönöm a válaszokat. :)

Valamint még egy kérdésem lenne: Az lehetséges, mivel beindult a fogzás és rengeteg nyála van, hogy azt is kihányja? Most ez lehet buta kérdés, de mostanában elég sűrűn tapasztaltam, hogy volt amikor épp hogy csak egy kisebb túrós tej és csomó vízszerű dolog jön vissza. Ez mellé plusz dolog, hogy mindig a szájában matat és szerintem véletlenül meg is hánytatja magát.. :) (vizet nem kap pluszban, csak anyatejes)

2021. júl. 8. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva leírás alapján akár az én babám is lehetne, szintúgy hamarosan 5 hónapos :) iszonyat mennyiségeket bukik még szoptatás után egy órával is képes. És igen, nálunk is van ez a híg, inkább nagy mennyiségű nyálnak tűnő valami is - ő is mindig a szájában matat. Gyerekorvos szerint a hozzátáplálás majd segít megoldani, de olvasva itt a válaszokat úgy látom, hogy ebben sincsen egyetértés, szerintem ez megint olyan, hogy majd egyszer jobb lesz, addig meg marad az átöltözés, a végtelen mennyiségű textilpelus, meg az állandó felmosás :D
2021. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó így Téged olvasva megnyugodtam. Nem kellemes, de majd elmúlik! 😀
2021. júl. 8. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém szintén ez volt.Hozzátáplálás után javult a helyzet.
2021. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!