Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetnétek egy újszülött...

Fürdetnétek egy újszülött kisbabát fúrott kút vízében?

Figyelt kérdés

2 éve fúrattunk egy 60 m-es kutat, ez van bevezetve a házba. Akkor be lett vizsgáltatva, de csak biológiailag, ami szerint nagyon jó minőségű (volt akkor), kémiailag viszont nem nézték. Néhány hónapja elég szagos a víz, és kezdetektől fogva megfogja a fehér kádat, ahol csepeg sárga színű lett a kád. Csak fürdésre, mosásra használom a vizet. Főzéshez, iváshoz nem.

Nemsokára születik a kistesó és nem tudom, hogy merjem e ebben a vízben fürdetni? Bár az 1. babámat fél éves kora óta ebben fürdetem és semmi baja tőle. Na de egy újszülöttet? Szerintetek?


2010. aug. 27. 07:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

az ÁNTSZ terheseknek és kisgyerekes családnak, ahol van 1 év alatti gyerek, ingyen bevizsgálja. én bementem a helyi irodába, pár nap múlva kijött egy pasi vízmintát venni. neki kellett adnom egy orvosi igazolást arról, hogy babát várok, elvitte a kémcsöveit és kb. 2-3 hét múlva kipostázták az eredményt. ugyanaz az igazolás kell, mint ami az apasági nyilatkozathoz is: X.Y. ennyi hetes várandós, a fogantatás feltételezett időpontja ez és ez, a szülés várható időpontja ez és ez. pecsét.

a mi kutunk nitrátos ráadásul, egyébként kiváló minőségű. így a főzés tesco gazdaságos 40 ft-os ásványvízzel történik, egyébként minden másra a kútvizet használjuk. be van vezetve a házba a hálózati víz is, csak hát a kútból ugye ingyen jön:) és a mosás, fürdés, wc, öntözés elég nagy fogyasztók. a konyhát külön választani pedig nem lehet, úgy vannak a szerelvények.

a babámat is ebben fürdetem pár napos kora óta, semmi baja nem lett tőle. arra mondjuk figyelek, hogy ne kortyoljon bele, de egyébként se örülnék, ha a fürdetős vizet inná.

szerintem nyugodtan fürdetheted benne!

2010. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

nálunk is van szűrő, de ez csak a fizikai szennyeződést szűri ki, úgy tudom. 15 ezer körül van az ára, évente 1-2 alkalommal kell cserélni a betétjét, ami 2-3000 ft.

a nitrátot sem a szűrés, sem a forralás nem tünteti el, ezért én mindenképpen bevizsgáltatnám, mert jó, ha tudjátok, hogy nitrátos-e vagy sem. viszont a nitrát csak belsőleg veszélye,s vagyis ha a baba azt issza, azzal csinálod a kajáját vagy szoptatás alatt te fogyasztasz ilyen vizet. külsőleg nem árt, fürödni lehet benne.

2010. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint fürdethetem majd benne? Arra mindenképpen vigyáznék, hogy ne igyon belőle. Előtte felforralnám.

Ezt az ANTSZ-s dolgot meg meg fogom kérdezni, hogy ha ingyenes lehet megint bevizsgáltatom.

Köszi a válaszokat.

2010. aug. 27. 13:35
 14/14 anonim ***** válasza:
Ujszulottkora ota csapvizben(furott kut)furdik,semmi forralas nelkul.soha semmi baja nem volt eddig tole.
2010. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!