Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mikor vezessem be...

Most akkor mikor vezessem be a glutént az étrendbe? Lisztérzékeny van a családban (férjem).

Figyelt kérdés

tudom hogy 2 féle hit van ilyen esetekre:

1. minél hamarabb, hogy megszokja a szervezet

2. minél később hogy kialakuljanak megfelelően a bélbolyhok (ezeket károsítja a glutén a lisztérzékenység esetén)


Na most hogy döntsek? van valaki hasonló cipőben?

a védőnő szerint minél később - 1 éves kor körül.


2010. aug. 27. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Öcsém lisztérzékeny, ezért a kisfiam veszélyeztetett, bár azt nem tudjuk, hogy az ezért felelős géneket örökölte-e, erre vonatkozólag nem volt vizsgálat.

Mi egy csecsemő belgyógyásszal beszéltünk, aki azt mondta, hogy 6 hónapos korban vezessem be, ugyanúgy egyen mindenfélét, csak jobban oda kell figyelni az esetleges tünetekre (úgysem most derülne ki, hanem majd másfél-két éves kora után).

A glutén egyébként nem károsítja a vékonybél bolyhait, csak nem tudja feldolgozni. És a doki szerint minél később találkozik vele a szervezete, annál kevésbé tudják a bélbolyhok tolerálni.

2010. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, még azt lehagytam, hogy itt a gyakorin szokott írni még egy anyuka, aki saját maga lisztérzékeny, és a babája hordozza is a lisztérzékenységért felelős géneket. Ők 4 hónapos korától adnak a picinek glutén tartalmú ételt. Első voltam.
2010. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A férjem is LÉ. Én is sokat olvastam a témában, hogy mi legyen. Ezekre jutottam:

Gyerekorvos: bevezethetem 7 hó körül, csak figyeljem

Védőnő: bevezethetem, csak figyeljem.

Én meg azt olvastam, hogy a mai kutatások azt bizonyítják, hogy mindegy, hogy 6 hósan, vagy 1 évesen vezetjük be, ha fogékony rá, úgyis Lé lesz, ha nem, nem.

Én így csináltam( nem biztos, hogy ez a jó, de eddig bevált, most 22 hós a lányom):

bevezettem a lisztet, pl. főzelékek sűrítésekor, ha csak neki csináltam, ha a férjemnek is, akkor rizsliszetet használtam.

Nem adtam neki kiflicsücsköt rágcsálni, inkább valami GM-et. Pl. gyümölcs, később kukoricapehely.

Adtam később tésztát, de ritkán.

Tehát nem volt a mindennapi étrendjébe, de nem is vontam meg teljesen.

Próbáltam olyan tejpépet adni, ami GM, amíg kicsi volt.

idáig semmi tünete nincs, azt mondták a dokik, hogy 3 évesen mindenképp kivizsgálás, még ha tünetmentes, akkor is. Addig felesleges, csak ha baj van, mert fars eredményeket mutatnak az eredmények.

2010. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szomszédban az apuka lisztérzékeny, az első gyerek nem lett az, a második igen, a harmadik megint nem lisztérzékeny. Piciként kihányta a liszes ételeket, így hamar kiderült örökölte a lisztérzékenységet.
2010. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!