Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pozitiv valtozasokat...

Milyen pozitiv valtozasokat hozott a gyermeketek eleteben a bolcsi?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi a 2 evesem a bolcsit sajna muszaaaj visszamennem dolgozni es probalom ravenni magam h ne eljem meg tragikusan… ezert szivesen olvasnek jo, pozitiv sztorikat a bolcsirol, nem csak a rosszat
2021. júl. 12. 14:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Pl az en lanyom meg nem beszel semmit es bizom benne h ott majd elkezdi. Ilyenekre gondolok😃
2021. júl. 12. 14:33
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdett normálisan enni. Legalább a bölcsiben. Itthon még most se mindig. Beszédben nem volt amúgy se lemaradva, de hatalmasat lendített rajta. + Nagyon élvezi a folyamatos gyerek társaságot.
2021. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Én félévesen mentem, barátkozós lettem hamar elkezdtem beszélni és lett egy olyan barátom akivel mai napig jóban vagyunk, a baratom szulei és az én anyukám úgy szintén 30 éves barátságot szereztek îgy😊 anyukámat én is kérdeztem erről és semmi negatívuma nem volt 😊
2021. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Végre gyerektársaságban volt, addig elszigetelten éltünk kertvárosban, ahol se játszótér, se hasonló korú gyerekek.
2021. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányommal már túl vagyunk a bölcsis időszakon (ősszel iskolás lesz), a fiam november óta bölcsis.

Bár két különböző bölcsibe jártak, egyikük esetében sem tudok negatív változást mondani, csak pozitív tapasztalataink voltak. A lánynál mivel első gyerek, én is kicsit "meghaltam", sírva jöttem ki a bölcsi kapun az első pár hétben, pedig ő nagyon jól érezte magát ott. Nem sírt utánsm sosem. Pár szót mondott már, mikor kezdte a bölcsit, és alig 3 hónap alatt folyékonyan, mondatokban kezdett beszélni. A gyerek húzzák egymást, így sokkal gyorsabban fejlődnek, mint egyedül. Óvodába szoktatnom sem kellett, annyira könnyen ment. Ellentétben azokkal a csoporttársakkal, akik nem voltak bölcsisek.

A fiam esetében könnyebb dolgom volt, hisz mar tudtam, milyen egy beszoktatás, így nyugodt tudtam maradni, és nem stresszeltem, sírtam, mikor ott kellett hagynom. Szerintem mivel érezte, hogy nyugodt vagyok, ő is az volt. Nem volt sosem sírás, mindig boldogan fut be a csoportba. Ő le van maradva a fejlődésben az átlaghoz képest, amire mindenki (orvos, védőnő) csak legyintett, hogy csak lusta. A bölcsiben viszont felfigyeltek erre, és fejlesztésre küldték. Ennek hála az elmúlt fél évben sokat fejlődött, és lassacskán beéri a társait. Ha nem ment volna bölcsibe, lehet, senki nem küldi sehova, és nem itt tartana most.

2021. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

2 évesen ment. Szeptemberben kezdte, decemberben indult meg a bestéd (előtte semmi sem volt)

Nagyon visstahúzódó (sőt félős volt) amolyan igazi nebáncs virág típus. Kb ez is decemberben rendezeződött. Addig csak sírt és elvonult ha elvették a játékát.

Akkor már jelezte, esetenként kiált magáért.

Ami romlott:

Az evése. Rohadt válogatós lett és jött a "nem szeretem" korszak (arra ami addig a kedvenc volt, és arra is amit még nem is evett)

Illetve volt egy kis visszaesés a szobatisztaságban.

Ez a gondozónővel elrendeződött

(reggel otthagytam és hiába h nem volt baleset soha ő biztos ami tuti pelenkát húzott rá.)

2021. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Semmi pozitív hatása nem volt. A beszéde késett, a bölcsi nem oldotta meg. Ellenben szétkaptak a hozzá nem értő gondozók.

A gyerek feszült lett, délutánonként stresszlevezetés volt 1-2 órán át.

Gyűlöltem minden percét, és a többi gyerekemet nem adtam be.


Sajnos ilyen is van.

2021. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A gyerektársaság, az ottani élmények
2021. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Dumadumadumaduma.😃

És imádnak ott mindenkit.:)

2021. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Ez a 'hozza nem erto gondozok' rohej.

Sokat tanul egy kisgyermeknevelo ahhoz, hogy ott lehessen. Nem azert van ott mert egy hozza nem erto valakit oda bevallogatnak. Csak ugy mondom.

2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!