Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED 2012-ben. Ki mit tud a...

Betta55 kérdése:

GYED 2012-ben. Ki mit tud a változásokról? Nekünk nem kompenzálnak? Mivel, így 12.100 ft. -tal kevesebbet kapunk, akik minimálbéren voltunk.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 15:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem kompenzálnak. Csak a maximumot emelték fel, természetesen. Most majd kevesebbet kapunk, mint a jelenlegi minimálbér. Fincsi...
2012. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
aztaa,én abban a hitben voltam,hogy kompenzálják! :(
2012. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ez aztán k...a jó!Szüljön az ember gyereket?Mire?Sajnos sokan vagyunk akik minimálbérre vagyunk bejelntve,a többit kézbe kapjuk (amig dolgozunk)!Biztos, hogy nincs kompenzálás?Szó volt valami szociális hálóról.Akkor az mi?
2012. jan. 6. 15:43
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Hát, ha félretetted volna, amit zsebbe kaptál vagy fizettél volna utána járulékot,akkor megérteném a kiakadásodat.

Én meg az ilyenen vagyok kiakadva.

Igen, maxot kapok, de az én fizetésem fele ment adóra. Én fizettem az államnak, most meg is kapom a jutalmamat.

Kérd a különbözetet a munkáltatódtól vagy jelentsd fel, hogy minimálbérre jelentett be.

2012. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy van aki max. gyedet kap!Én 94.000-re voltam lejelentve és kerestem 105-öt nettóban!Szigetvár térségében nem ugrálhatsz,hogy jelentsenek be!Raktam volna félre?Félévente 160.000 ft-os tandíj mellett?Én meg az ilyeneken akadok ki,mint te!De nem a lényeg,hanem állam bácsi megkárosítja megint azt a réteget,ahonnan népesedés növekedést vár!Megélni meglehet így is,de félre tenni nem!Gondolom kedves utolsó neked ilyen gondod nincs,aminek tényleg örülök!
2012. jan. 6. 17:07
 6/24 A kérdező kommentje:
Hogyérted,hogy megkapod a jutalmadat?!A tied is csökken részben!
2012. jan. 6. 17:09
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Én több, mint negyedmilliót kerestem. A jutalmam a max gyed.

Ami nem lesz kevesebb idén sem, sőőőőőt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Nekem is volt tandíjam, amit fizettem, nem vagyunk gazdagok. Nem mentem minimálbéres munkahelyre. Igen, nekem ez fontos volt. A gyerekvállalásnál ez is szempont volt, hogy mennyi lesz a gyedem.

Sőt a 2. gyereknél is számoltunk előtte.

Ne az állambácsit szidd, hanem a munkáltatódat. legalábbis a mostani helyzetedért.

Nem fizettél sok adót=nem kapsz sok juttatást

puszta matek és logika.

2012. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
és lepontozhatsz megint, csak az igazat mondom.
2012. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Akik max. GYED-et kapnak, azoknak nem csökkent, eddig 88.191 Ft-ot kaptam és most a minimálbér emelés miatt 96.348 Ft-ot fogok, illetve mindenki, akinek a fizetése eléri a minimálbér 2x-t, ha jól tudom. A kompenzációval kapcsolatban nem értek egyet, aki nem fizeti rendesen a járulékot, azt miért kompenzálnák? Én még dolgoztam, rengeteg adót, TB-t és egyéb járulékot fizettem, bőven van miből "visszafizetnie" az államnak. Az más kérdés, hogy nem az ilyen munkavállalókat kellene büntetni, mint a kérdező is, hogy a munkáltatójuk nem hajlandó rendesen bejelenteni, hanem valahogyan a munkáltatót és visszaszorítani ezt a szürke és fekete gazdaságot, mert ha mindenki rendesen be volna jelentve annyira, amennyit valójában keres, akkor nem tartana itt az ország!
2012. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Lepontozni, nem pontoztam senkit, nem szokásom!Hát ennyi fizetéssel, azért szegénynek sem mondanálak!Örülök,hogy megvan a jutalmad!:-) Ezen a részen örülünk, hogy van munkahelyünk!De mindegy!Nem veszekedni akarok, hanem megtudni a kérdésemre a választ, amit megkaptam, hogy nálunk nincs kompenzáció éljen a 45 ezer és a családi + apuka fizetése!Ha lelettem volna jelentve akkor sem kapnám meg a kompenzációt, erről ennyit! Hol lehet manapság ennyit keresni?Én könyvelőként dolgoztam és elvégeztem egy számviteli fősulit,de ez még mindig alsó bérrátába tartozik Szigetváron!
2012. jan. 6. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!