Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 7 hónapos babátok,mit...

Majdnem 7 hónapos babátok,mit eszik,hogyan fejlődik mozgásban?

Figyelt kérdés
Mi sajna 100% tapszeresek vagyunk,így már 4 hónaposan elkezdtük a HT-t. Eleinte ugye csak zöldség-gyümölcs püréket,és most ott tartunk, hogy eszik reggel: tápszert, tíz óraira tejpép gyümölccsel,ebédre általában üveges ételt kap ami változó,uzsonnára szintén tejpép,majd vacsira tápszer,és késő este is tápszer. Így általában át alussza az éjszakát,és fél 6-7 körül ébred. Mozgásban most sokat fejlődött hirtelen. Eddig volt az hogy kúszott, repülőzött,nem volt egy foga sem. 4 nappal ezelőtt el kezdett magától ki ülni,de még van,hogy inog,viszont olyan is van,hogy percekig képes egy helyben ülni és játszani. Mászás már szinte megy,de még nem maximálisan. Ma produkált olyat is hogy térden állva játszott,persze úgy hogy a játékhoz dőlt kicsit, ket foga van ki jövőben,az egyiknek már kint a hegye. Elég nyűgös napok óta,plusz nehezen tud kakilni is,nagyon kemény lett szegénynek, pedig sokat itatom,és kap rendszeresen gyümölcsöt is. 20.-án lesz 7 hónapos és érdekelne,hogy joghurtot vagy túrót lehet-e már akkor adni,és ha igen,milyet és milyen formában?
2021. júl. 12. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!🙂

Nagyon ügyes a babád! 😊

Kisfiam most lesz szombaton 7 hónapos. 5 hósan kúszott, 6 hós kora után elkezdett felkapaszkodni dolgokban, tegnapelőtt pedig elkezdett mászni is. Többször rajtakaptam már, hogy tolja hátrafelé a popóját, így szerintem hamarosan kifog ülni a mászásból.😁

Mostmár nagyon ügyesen és gyorsan feláll mindenhol! 😳🏃🏻 Így egy percre sem tudom magára hagyni mert előfordul, hogy eldől és akkor koppan a kis feje🤭


Ő még anyatejes, de mi is 4,5 hósan kezdtük a h.táplálást, mert szó szerint követelte az ételt amikor mi ettünk🙂

Először pépeket adtam neki, de kb 1 hónapja szinte csak darabosat eszik, nem öklendezik nem fuldokol tőle szerencsére, nagyon ügyes🙂


Reggeli -> anyatej

Tízórai -> tejpép (vaníliás vagy banános)

Ebéd -> valami rendes főtt kaja (pl. főtt csirkemell csíkok+krumpli elé teszem és ő elveszi magának)

Uzsi -> anyatej

Vacsi -> anyatej

De persze ez nem ennyire törvényszerű, a nagy meleg miatt amúgy is gyakran kínálom cicivel, így nem csak 3x eszik/iszik anyatejet! 😉

Illetve Hipp bio 100% gyümilevet is szokott kapni, vízzel felhigítva mert nagyon émelygős az íze ha simán adnám neki. 😊

Ja és igen kóstolt már sajtot, túrót is, de ezeket nem nagy mennyiségben, szinte csak megízlelte ennyi.

Védőnőnek “panaszkodtam” hogy nem lehet mellette enni, mert mindenből kérne! 🙈😄 Szerinte semmi gond ezzel, nyugodtan kóstoltassam vele ami mi eszünk, pl szendvicsből is kaphat egy kis kenyérdarabkát, vagy bolognait ettünk és ő is azt evett valamelyik nap ebédre! 🙂

Remélem tudtam segíteni.


Alexa voltam! 🙂

2021. júl. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Még mindig Alexa vagyok!😁

Az lemaradt, hogy lehet valami olyat evett a babád ami megfogta a hasát. Krumpli, sárgarépa, alma esetleg?

Nyugodtan adhatsz nemi biogaia cseppet reggel, az segít neki kakilni.🙂


Illetve kisfiam is szenved az alsó 2 fogával, nagyon kemény az ínye (mintha màr ott lenne az ínye alatt közvetlen a fog) plusz egy fehér pötty is megjelent ott🤔

Én babafogkefét szoktam Panadolba mártani, és azzal dörzsölöm be az ínyét ha már nagyon szenved! 😉

Nálunk a dentinox nem nagyon ér semmit, mert rögtön lenyalogatja🤷🏻‍♀️

2021. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 hónaposan kezdett el kúszni, 7 hónaposan felkapaszkodott az apján, majd bútorokon kezdte el felhúzni magát, 7,5 hónaposan elkezdett oldalazni a bútorok mellett, 8 hónaposan kezdett el mászni, és 8,5 hónaposan ült ki először, 11 hónaposan kezdett el sétálni önállóan.


A fogak, lássuk... 5 hónaposan kijött 2 alul, majd 6 hónaposan pár nap alatt 4 felül, majd 7 hónaposan még 2 felül.


Hozzátáplálás olyan 4,5-5 hónapsan kezdtük el próbálgatás szinten. Először az ebédet majd a vacsit, majd a reggelit váltottam ki, de nálunk hamar megéhezik a gyerek.


Úgy van, hogy kora reggel tápszer, mivel hajnalban kel, majd reggelire szilárd, majd tízóraira tápszer (igényli a lefekvéshez), majd ebédre szilárd, uzsira szilárd (gyümölcs, zabszelet), vacsira főtt kaja, elalváshoz tej.

2021. júl. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szükségem lenne nekem is egy kis segítségre. Kb. 1 hónap és mi is kezdjük a kóstoltatást. Hogy csináltátok előszőr? Milyen étellel kezdtétek? Mennyit adtatok belőle stb.?

(Bocsi kérdező, hogy ide írom, de látom itt sok a rutinos anyuka. 🙈)

2021. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia 4es!

Alexa vagyok🙂

Én párolt almával kezdtem, hogy a sav miatt ne fájjon a pocakja, mégis este 2-3 órás üvöltés lett a vége.

Aztán vártam kb 2 hetet a h.táplálással és ismét megpróbálkoztam, de nem almával hanem őszibarackal🙂 Ezzel màr nem volt gond!

Aztán pár nap után kapott alma-őszit, majd sütőtököt stb. Minden új ételt 3-4 napig adtam neki, 4-6 kiskanállal🙂 Aztán amit ismert màr megevett egy fél adagot is belőle, most már rendes adagat enne ha nem lenne ilyen meleg! 😅

2021. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Alexa!

Szép Napot Kívánok! ☺️

2021. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Neked is szép napot kívánok! 😊

2021. júl. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi banánnal kezdtük, nem volt probléma. Azóta is nagy banán imádó, Banános Joe-nak hívom néha.
2021. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia. HT-val hadilabon allunk,bejott a fogzas,meleg..Most mar elfogadja,de max 6-7 kanal es annyi az ebed. Ennek mar orulok. Volt hogy egy falatot kert s elfordult,szajzar. A tejpep,rizspep viszont megy csuszik lefele jobban. Vizet,teat is megissza. 7 kor kelunk, max 8-ig megkapja a tapszeret. Tizoraira kap rizspepet gyumivel/uveges bebietellel keverve(nem eszi meg sajnos amennyit kellene meg) Sajna a natur joghurt nem jott be,hiaba kevertem be banannal,talan majd par het mulva. 12 korul meg kap tapszert is az elelvas elott. 3 korul ebedel valami husit /tojas sargajat zoldseggel,neha uvegeset kap. Este 6 korul pedig tejpep,lefekves elott,pancsi utan meg tapszert kap kb 9 korul. Elegge beallt a napi rutin mar. Kisfiam stabilan ul,maszik,s par napja mar felhuzza magat akarhol allasba. Kezdodik a bulis elet,egy percre sem hagyhatom egyedul mar :D
2021. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok, bocsi, hogy most jelentkezem. köszönöm,hogy írtatok,nagyon hasznosak a hozzászólások. Még annyi kérdésem van,hogy ti szoktatok-e főzni külön a babának? Én nagyon szeretném mostmár hozzá szoktatni az itthon készült ételekhez,persze csak olyat adnék amit még ehet,de attól félek mindig,hogy nem lenne jó a kis gyomrának. Pl. Tegnap rizses húst csináltam, csirkemellel. Az volt a terv,hogy neki külön meg főzném fűszerek és hagyma nélkül,és össze turmixolnám. Vagy borsót főznek neki főzeléknek,mert nagyjából be vezettük a glutént ,de nem tudom hogyan készítsem el. Esetleg valami jó ötlet Valakinek?
2021. júl. 15. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!