Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a fözeléket h...

Hogy csináljam a fözeléket h megegye?

Figyelt kérdés
Kikészít teljesen a lányom most múlt hat hónapos és semmilyen fözeléket nem hajladndó semmilyen izesítéssel megenni.A krumplit is csak almával és a répát is csak almával eszi együtt nem.próbáltam cukkinit krumplival azt sem zeller krumplival azt sem mit és hogyan tegyek h megegye.ez nem állapot h csak gyümiket eszik de mostanában azt sem nagyon...próbáljam meg rízzsel sűríteni nem krumplival a zöldségeket abból nem lesz baja?segítsetek mert már kifogytam az ötletekből....köszönöm
2010. aug. 27. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan készítsd rizzsel rizspehellyel, kukoricapehellyel az ételeit, ezek gluténmentesek! Az se gond, ha a zöldséghez egyelőre gyümölcsöt keversz, ha megeszi. Próbálkozhatsz barackkal, meggyel is, aztán lassan csökkented a gyümölcs arányát a keverékben. A zeller eleve elég erőteljes ízű, nem csoda, ha nem rajongott érte a babád :)
2010. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vagyunk, a gyümölcs minden mennyiségben jöhet, viszont a zöldségekről hallani sem akar. Na ma én túljártam az eszén. Nem vagyok büszke arra, amit tettem, és tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de a cél szentesíti az eszközt. Nos, leültünk a TV elé, és bekapcsoltam a Minimax-ot, az lekötötte, elterelte a figyelmét én pedig szépen bekanalaztam neki vegyes zöldséget csirkehússl. Megevett egy háromnegyed üveggel!, amikor észrevette, hogy ez nem igazán édes, és jelezte, hogy köszönöm én ebből többet nem kérek, kompromisszumként még kapott tápszert. Így ő is ehetett olyat ami a fogára való, és az én kis lelkem is megnyugodott, hogy evett végre főzeléket zöldséggel!!!!
2010. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányommal is ugyanez volt a probléma. 5 hónapos korától kapott gyümölcsöt, 2-3 hét alatt sikerült kiváltani a tízórait, de az se volt zökkenőmentes. 5 és fél hónapos korától adtam neki főzeléket, de egy hónappal rá még mindig csak pár kanállal evett belőle. Nem azért, mert jóllakott, mert utána még mindig szoptatni kellett. Pedig próbáltam sokfélét, a krumplit, céklát egyáltalán nem ette, a sütőtököt igen, de egy-két nap után megunta, répát csak ímmel-ámmal valamivel keverve, általában rizzsel, és a brokkoli, paradicsom, főtt tojássárgája sem kellett. Egy hónap küszködés után felhívtam a védőnőt, hogy adjon tanácsot, mert semmit se eszik. Ő azt mondta, hogy ha ennyire problémás a főzelék, akkor legyek kicsit bátor, adjak neki fűszeresebb ételt, olyat, amilyet mi eszünk, pl. adjak neki az én főzelékemből. Javasolta, hogy kicsit fűszerezzek, sóval, petrezselyemmel, kaporral, bazsalikommal, vonakodva kipróbáltam, és végre jobban evett. A tökfőzeléket és a salátafőzeléket ezután megette. Aztán adtam neki húst, borsót, spenótot, kelbimbót, zöldbabot, halat, ezeket kb. 7 hónaposan, folyamatosan javult a helyzet. De az igazi áttörést a tejföl jelentette, azzal szinte mindent megeszik. Most 8 hónapos, még mindig nem eszik úgy, ahogy szeretném, de azért már sokkal jobb. Tudom, hogy egy-két ételt korábban kapott, mint ahogy elő van írva, de csak ez jelentett megoldást, és egyiktől se lett semmi problémája.

Még annyi, hogy az üveges bébiételeket mindig megette, de én azt csak végső megoldásként tartom számon, mert jobban szeretek én főzni neki, valamint elég sokba lenne, ha minden nap azt enne.

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni.

2010. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.én meg pont abban biztam h a zeller bejön neki de nem.megpróbálom gyümivel még azutan pici húsival is remélem elfogadja majd....köszi mégegyszer
2010. aug. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!