Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a cikkíni...

Hogy csináljam a cikkíni főzeléket 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 08:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs,(cukkíni)
2011. jún. 18. 08:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy kockára vágtam, annyi vízben megfőztem hogy ellepje, icipicike sót tettem bele de ha még nem sózod neki nem kell, aztán be a turmixba pici főzőlével együtt.

8 hónapos korától már a felturbózott változatot kapja: főzöm ugyanúgy, de amikor már puha akkor habarom kicsi tejföl+kicsi liszttel, és teszek bele petrezselymet is picikét neki, meg néha olyan Vegetát ami természetes anyagokból készült.

2011. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meghámozom a cukkinit, és ugyanúgy kockára vágom, mint a krumplit.Teszek hozzá kis krumplit, néha répát, és csirkemellet, pici sót a főzővízbe.Ugyanúgy megfőzöd, mint az összes többi zöldséget, csak arra figyelj, hogy a cukkini hamar megfő.Ha kész van, teszek hozzá pár kupak tápszert, pici főzővizet, és lisztes rántást, és így turmixolom le.De az én babám már 8 hónapos.Nem tudom, mennyi idős kortól lehet liszttel berántani a főzeléket.Kap már darabos kaját is, de soha nem főzelékkel együtt, hanem külön-külön.
2011. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hámozva, felockázva annyi vízbe teszem, ami épp ellepi. szoktam mellé 1 krumplit is kockázni, hogy sűrítse. összefőzöm, kb.20 perc. végén botmixerrel pürésítem. sót nem teszek bele. később viszont 1 fokhagyma gerezdet is bele főzhetsz.

végén még 1 kanál olivaolajat is keverek bele, hogy táplálóbb legyen.

nagy kedvenc!

2011. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!