Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 9 hónapos. Főzeléket,...

Lányom 9 hónapos. Főzeléket, gyümölcsöt sosem eszi meg a "kellő" mennyiségben. Bővebben lent. Hogy csináljam, hogy több főzelék és gyümölcs legyen és kevesebb tápi?

Figyelt kérdés

Kb. 50-60 grammokat eszik egyszerre maximum. Ha utána adok még neki tápit, abból megeszik még kb. 150 ml-t, ebből is látszik, hogy még éhes volt.

Most általában így eszünk:


07:00 reggeli: eb kb. 180 ml vízből tápi

10:00 tízórai: gyümölcs magában vagy gyümi + babakeksz vagy keksz nélkül rizzsel

14:00 körül + - pár óra ebéd: az alvásától függ

(ma pl. délre tevődött át a tízórai, 16:30-ra pedig az ebéd): főzelék hússal vagy anélkül + tápi

16:00 + - pár óra uzsonna: gyümölcs + ha kevés akkor tápi

20:00 vacsi : tejpép (kb. 70 gr) vagy tápi (ha csak tejpép, akkor éjfél körül még van egy tápizás)


2010. jún. 21. 17:00
 1/3 A kérdező kommentje:
+ még annyi, hogy tápiból sem eszik nagyon nagy mennyiségeket, + ha ő nem lenne éhes, akkor hiába kínálnám tápival a gyümölcs vagy a főzelék után, ellökné. Csak úgy ő sosem evett, csakis akkor, ha éhes volt.
2010. jún. 21. 17:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idős az én lányom is, úgyhogy van viszonyítási alapom, ez valóban kevésnek tűnik. De arról nem írsz, hogy miért nem eszik többet, hogyan reagál a kajára, stb. Ízlik neki? Elfogadja az új ízeket?

Evés közben próbáltad már, hogy adsz neki inni? Lehet, hogy pár kanál után eltelítődik a szilárdabb kajával, aztán már szó szerint nem csúszik neki.

Vagy esetleg a kanalazást unja? Ha a lányom nagyon nyűgös, vagy fogzás miatt nincs kedve enni, akkor pl. a gyümölcspürét egy pici vízzel felhigítom, cumisüvegbe töltöm, és így simán megissza.

2010. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Evés közben szoktam kínálni innivalóval, iszik pár kortyot, aztán folytatjuk a kajálást.

Az új ízeket elfogadja.

Amiket nem szeret, abból max. három kanállal eszik, azt nem is erőltetem.

Szerintem az lehet a probléma, hogy kvázi megunja az evést, mert bizony így eltelik fél óra is mire úgy ahogy jól lakik, a tápival meg csak kb. négy-öt percet kell dolgozzon és már teli is a pocó.


Az lenne szerintem a jó megoldás, ha megkínálom gyümölccsel, főzelékkel és eszik amennyit eszik, nem adok utána tápit. Egy idő után csak rájön, hogy érdemesebb a kanalasból jóllakni.

2010. jún. 22. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!