Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rh összeférhetetlenség születé...

Rh összeférhetetlenség születés után?

Figyelt kérdés

Egyik kicsit távolabbi barátnőm július elején szült császárral.

Most hallottam ismerősöktől, hogy nagy baj van, mert még mindig kórházban van a picivel. A pici van nagy veszélyben, állítólag valami inekciot későn kapott meg. Nem jók az értékek, sárga és lehet vératömlesztesre lesz szükség. Most valami szemészeti vizsgálatra várnak többek között. És még kétséges hogy mi fog történni.

Nem merek írni neki, de nagyon aggódom. Egy gyerekem van, de még soha nem hallottam ilyenről. Ez tényleg ennyire veszélyes? Ismertek olyat akinel ezért valóban komolyabb baj lett?



2021. júl. 17. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Hihetetlen történet. A terhesség elején nézik az anya vercsoportjat, és rh- esetén folyamatosan figyelik az ellenanyag szintet. Szülés után azonnal vert vesznek az újszülöttől, és ha rh pozitiv, akkor az ANYA kap anti-D injekciot. A gyereket semmiylen szjnten nem érinti. A következ ő terhesség miatt fontos az egész, mert a nő elvetélhet az rh összeférhetetlenség miatt. A sárgaságnak ehhez köze nincs.
2021. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy itt a baba értékeit monitorizaljak és az anya veszélyéről szó sincs. A neten nagyon kevés az információ. Egy anyuka Grazba járt valami transzfuziora. Sajnos én sem értem, de nagyon szeretném megérteni, hogy miért van ekkora riadalom.
2021. júl. 17. 10:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Laikus vagyok teljesen a témában. Ha valaki tud többet, kerem írja meg.
2021. júl. 17. 10:42
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, neked is másodkézből vannak információid. Lehet az is, hogy volt Rh-összeférhetetlenség, és ettől függetlenül egy másik probléma, ami a babát érintette. Az Rh-összeférhetetlenséget megoldották úgy, ahogy 1-es írta, a baba problémájával meg küzdenek. Akik meg laikusként informálódtak, azok meg összemosták, összekeverték a két problémát, és hozzád ilyen formában jutott el az információ.

De ez is csak az én (laikus) feltételezésem.

2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Rh összeférhetetlenségnel ha első terhesség, senki sincs veszelyben. Második vagy többedik eseten rh negatív anya elvetélhet.

A sárgaságnak nincs ehhez köze, a gyereknek a májával van valószínűleg probléma.

2021. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én a neten azt olvastam, hogy sokszor az orvosok se tudják mi a teendő, hiába a protokoll, kevés a szaktudás. Nem hinném, hogy ezek ferditett információk lennének. Közvetlenül hozzátartozó mondta anyukámnak. Egyik sem egy hebrencs, értetlen típusú ember.
2021. júl. 17. 11:28
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam


[link]

2021. júl. 17. 11:41
 8/13 A kérdező kommentje:
A második terhességnél, illetve szülésnél az okozza a problémát, hogy a kész ellenanyag, amely az anyában van, átjut a magzatba. Az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet. A sárgaság átitatja az idegrendszer extrapiramidális ­ piramispályákon kívüli ­ magjait, és mozgásfogyatékos, értelmi fogyatékos lehet az utód. Ezt kivédeni az időben elvégzett vércserével lehet.
2021. júl. 17. 11:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát lehet hogy ez a második terhessége 😞 De első született babája az biztos
2021. júl. 17. 11:43
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nyilván mi, válaszolók, mindhárman hülyék vagyunk, és egyébként az orvosok szaktudása is kevés, ahogy írod. Milyen jó, hogy te és a rokonságod legalább mindent jól tud. Tudod mit? Akkor kérdezd meg őket!
2021. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!