Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pozitív lesz az ellenanyag...

Ha pozitív lesz az ellenanyag szűrés, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bár még nem vagyok kismama, mégis megfogalmazódott bennem a kérdés. Volt már régebben egy abortuszom, ami után kaptam anti D injekciót. (0 negatív vagyok). Akkor mondta a nőgyógyászom, hogy következő terhességnél már célszerű lesz az elején elkezdeni nézni, hogy termelek e ellenanyagot. Eddig annyira nem is foglalkoztam vele, viszont nyárra tervezzük a férjemmel, hogy belevágunk a babaprojektbe. Abban az esetben ha már terhes leszek, és pozitív lesz ez az ellenanyag vizsgálat, akkor mit csinál a doki?

Érdekel a válasz, de most csak azért nem fogom felkeresni az orvosom, így reménykedek, hogy itt választ kapok majd a kérdésemre :)



2020. nov. 16. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a titert (hogy mennyiségileg mennyi ellenanyag van) és figyelni kell a magzatot. Ha nagyon magas az ellenanyagtiter és a magzat vérszegény lesz, akkor súlyos esetben transzfúziót kell adni a magzatnak. De ez amúgy marha ritka, pláne mióta rutinszerű adnak anti-d profilaxist. 5 éve dolgozom klinikán, de talán egyszer ha láttam ilyesmi miatt magzati transzfúziót.

Az orvosodtol mrg picit vicces ez a "majd célszerű lesz elkezdeni nézni". Hát nem célszerű, hanem kötelező minden trimeszterben, ráadásul minden terhesnek, nem csak neked.

2020. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy így fogalmazott akkor amikor erről beszéltük, csak most én irtam így :)


Köszi a válaszod! Ezek szerint akkor kicsi az esélye annak is, hogy termelni fogok ellenanyagot az anti D injekciónak köszönhetően, de ha mégis így alakul, akkor sincs minden veszve, hiszen nem biztos, hogy nagyon magas mennyiségben történik?

És egyébként ilyenkor is adnak anti D injekciót? Ha a terhesség alatt pozitív lesz a szűrés vagy hogyan kezelik? Lehet e egyáltalán kezelni valamivel?

2020. nov. 16. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, nem nem szokott ilyen előfordulni, mióta anti-d injekciót adnak.

Ha előfordul, az nem rh inkompatibilitás miatt, hanem általában más vércsoport antigének miatt, ugyanis vercsoportrendszerből nem az a kettő létezik, amit gimiben tanítanak.

Terhesség alatt már az anti d nem ér semmit. Ha valóban kialakulnak antitestek és nagy mennyiségben átjutnak a magzata, az szívás. Transzfuzioval esetleg lehet kezelgetni, de azért csodát nem nagyon kell várni. De mint mondtam, ez alapvetően olyan ritka, hogy tök feleslegesen idegesíted magad rajta.

2020. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszod! :)
2020. nov. 16. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!