Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoport összeférhetetlenség?

Vércsoport összeférhetetlenség?

Figyelt kérdés
Férjem A rh pozitív én 0 rh negatív vagyok, 22 hetes terhesen kiderült volna már ha lenne valami gond?

2021. jan. 17. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg igen, de úgy is lesz ellenanyag teszt.
2021. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ellenanyag szűrés volt már. Nekem 4x is nézték egész terhesség alatt. Nem volt semmi gond.

Annyi, hogy szülès után kapsz majd szurit te is és a baba is.

2021. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Parom B pozitiv,en A negativ. Nem kaptam egybol szurit,elobb megneztek baba vercsoportjat,es csak ha o pozitiv lett volna,akkor kaptam volna. De negativ o is. :)
2021. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy ha a babám negatív lesz, mint én, akkor nincs gond?



Köszönöm az eddigi válaszokat!

Megnyugtatóak, de egy pillanatra megijedtem és szeretném érteni a dolgokat.

Bocsánat ha marhaságot kérdezek.

2021. jan. 17. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha negatív, akkor nincs gáz. Ha pozitív akkor is valószínű csak annyi lesz, hogy szülés után kapsz injekciót. Nem az első gyerekkel szokott a gáz lenni, hanem a másodiknál. Ezért kell a szuri.
2021. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Közben felkutattam a papírokat és rájottem hogy rosszul emlékeztem. (az tévesztett meg, hogy van valami vizsgálat amit csak a negatív vercsoportuaknak kell elvegezni és itt jött a keveredés)


Bocsika.


0rh pozitív vagyok, férjem a rh pozitív.

Ebben az esetben figyelnem kell valamire?

2021. jan. 17. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmire. Au ellenanyag tesztet így is megcsinálják, de nem szokott gond lenni. Ebben az esetben nem baj ha a baba negatív.
2021. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ar rh összeférhetetlenség akkor alakul ki, ha az anya rh negatív vére keveredik a csecsemő rh pozitív vérével. És igen, ez többnyire egy 2. terhességnél szokott gond lenni, hiszen az első még megszületik, bár egy vetélésnél is lehetnek gondok. De ehhez is az kell, hogy a mindkét baba rh pozitív legyen. Hogy apának mi a vércsoportja, az annyira nem releváns, mert attól még lehet rh negatív, ha pozitív az apa és lehet pozitív, ha negatív az apa. Rh negatív anyánál automatikusan nézik a csecsemő vércsoportját, ha pozitív kapja az antidótumot.
2021. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!