Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh-vércsoport miatti összeférh...

Rh-vércsoport miatti összeférhetetlenség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaly volt egy vetélésem a 7.héten,spontán elvetéltem. Rá 1 évre sikerült újból a kisbaba, de 10 héten kiderult, hogy megállt a fejlődésben, viszont nem indult meg a vetélés így missed ab történt. Vettek tőlem vért, kiderült, hogy 0RH- a vércsoportom, a férjemét még nem tudjuk, de biztosan pozitív, hisz édesanyja es édesapja is pozitív. A műtét utan kaptam szurit (anti-d).

Olyan hölgyektől szeretnék választ kapni, akik már jártak így mint én, és az lenne a kérdésem, hogy a szuri utáni terhesség sikerült e?

Előre is nagyon szépen köszönöm.



#missed ab #anti-D #Rh- vércsoport #Ellenanyag termelődés #Anya - apa + vércsoport
2020. dec. 26. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Vettek tőlem vért, kiderült, hogy 0RH- a vércsoportom, a férjemét még nem tudjuk, de biztosan pozitív, hisz édesanyja es édesapja is pozitív. << ez baromság :) Nálunk apukám B rh+, anyukám 0 rh+, én pedig 0 Rh-.


Nem lennék benne teljesen biztos, hogy nem más dolog áll a háttérben.

Inkább gondolnék progeszteron hiányra, vagy bármi másra, hiszen a magzatvére az első terhességednél elviekben nem keveredhetett a tiéddel, így az a másodikra nincs kihatással.

2020. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Csak akkor van probléma ha anyuka rh - , mindegy h apának mi a vércsoportja. Első terhességnél nincs vele gond, a másodiknál már igen. Nálatok nem ez a baj mert el se indul normálisan a terhesség. Tesóm is negatív, terhesség gond nélküli volt, viszont az orvos mondta neki h a második terhességet már nem ajánja mert kockázatosabb emiatt.
2020. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt missed abom, 8 . Héten nem volt szívhang. Kaptam anti D-t, most újból terhes vagyok. A missed ab elott volt egy szülésem, ott is kaptam anti D-t. Nekem a doki azt mondta ilyen pici terhességnél(12 hétnél kisebb) nem termel ellenanyagot még a szervezet. Szóval szerintem sem emiatt volt a probléma, főleg nem első terhességnél.
2020. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze, mindenképp elkezdjük a kivizsgálást ünnepek után, ez nálunk csak egy gondolat, felmerült bennek, hátha valaki járt hasonló helyzetben. Sajnos ilyenkor már mindenre gondol az ember :(

Utrogstant szedtem tavaly mikor elkezdődött a vetélés, most pedig a terhesség legelejétől, de nem ez volt a probléma. Remélem kiderül.

2020. dec. 26. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
En ugyanigy vagyok. A rh - vagyok. Tavaly nov ben volt vetelesem 7 hetesen kb. Aztan aprilisban a 2. 9 hetesen mert nem fejlodott tovabb. Akkor kaptam anti D t. 3 honap szunet utan akartuk kezdeni a kivizsgalasokat de mire kaptam idopontot mar terhes lettem. Most vagyok 23 hetes. :) Nem tudom hogy az anti D nek volt e koze hozza vagy sem de a progreszteron potlas egyik korabbi terhessegnel se segitett.
2020. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek, szívből. Remelem nekünk is így lesz 😇
2020. dec. 26. 22:22
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem biztos, hogy a férjed pozitív, mert ha a nagyszülei között van negatív, akkor alacsony eséllyel, de örökölhette azt. Az én szüleim is pozitívak, de az egyik nagymama negatív. Hárman vagyunk testvérek, kettő pozitív, egy negatív.

A vetélésnek amúgy nincs köze a vércsoportokhoz.

2020. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Én is negatívos vagyok . Első babánál szülés után kaptam anti-D-t . Most várom a másodikat és eddig nincs semmi probléma(20.hét) Régen volt egy vetélésem de az más miatt. Nem biztos, hogy neked is ezért volt , az azért sok mindentől lehet..
2020. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Negatív vagyok. Az 1.magzattal elvetéltem. A műtét után kaptam antiD-t. A 2.terhesség sikeres volt, kaptam most is antiD-t.
2020. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Az első, spontán vetélésnél is kaptál Anti-D-t? Kellett volna.

Az, hogy a férjed szülei +ak, nem jelent semmit, adott esetben 25-50% esély is lehet rá, hogy ő -. Érdemes lenne vért venni tőle is, hogy tudjátok, van-e ok aggodalomra. Ha ő is -, akkor nem lesz Rh összeférhetetlenség, ergo ennek semmi köze a vetéléshez. Mindazonáltal azoknak a nőknek, akik Rh-ok, MINDEN szülészeti esemény (spontán vetélés, missed ab, abortusz, szülés/császár) kell Anti-D-t kapniuk, kivéve azokat az eseteket, mikor meghatározható a baba vércsoportja, és az -.

Ha az első alkalommal nem kaptál Anti-D-t, és a férjed Rh+, akkor sajnos okozhatta a vetélést az Rh összeférhetetlenség, és sajnos várható a későbbiekben is hasonló. Persze ezek mind eshetőségek. Keress rá, mi van ilyenkor, és beszélj az orvosoddal.

A legjobbakat kívánom!

2021. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!