Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiben változott meg az...

Mennyiben változott meg az életetek a második gyerek születésével?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy havonta egyszer így is el lehet menni fodrászhoz és egy masszázsra, hanem inkább arra, hogy mennyire lesz egy emberből "csak anya" ha két gyerek van.

Egy gyereknél még úgy képzelem, hogy az ember önmaga is maradhat (ha van segítség, nagyszülők), de kettőnél?

Egy baba is teljes embert kíván :)


Egy baba mellett még megmaradt valami a régi életből? Kettőnél nem szűkültek tovább a dolgok és nem kell még nagyobb erővel és időráfordítással az anyaságra koncentrálni?



2021. júl. 19. 10:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#10 sokat eljártok otthonról? Mármint gyerekmentesen úgy, hogy valaki vigyáz a gyerekekre vagy egyikőtök megy el haverozni/barátnőzni?
2021. júl. 19. 13:24
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kettő lett iker, utána 2,5 évvel született a kistesó.

Férjem késő estig dolgozik szinte mindig.


Úgy csináltam, mindig egyszerre etettem és altattam őket. Ezzel időt lehet nyerni, és jobban be lehet a napokat állítani. Pl. amíg a baba szopizott este, ültem vele a sötétben az ikrek szobájában és meséltem, énekeltem, míg el nem aludtak.

Fürdés: amíg belefértek, egyszerre mehetett mindenki a kádba, a baba persze ülőkébe.

Kreatívnak és kitartónak kell lenni, ezzel sok időt-erőt spórolsz.


Eljárós programok: én lemondtam róluk. Vsz. azért sem viselt ez meg, mert én viszonylag későn, 30 évesen kezdtem családozni, addig kiéltem magam rendesen, és mindig is az volt bennem, hogy ez majd így lesz, hogy utána babázok otthon. Erre készültem magyarul.


Amikor az ikrek oviba mentek, és kicsi meg még otthon volt velem, akkor lett hobbim, heti egyszer nagyszülők vigyáztak ilyenkor az öcsire. Az eszembe sem jutott volna, hogy hobbi miatt hetente kimaradjak akár 1-2 éjszakára, áh...


Ill. amikor vizsgáztam, akkor hívtam hivatásos bébiszittert heti 3 órára, olyankor otthon tanultam, készültem, szóval elérhető maradtam így is, míg a kicsikkel a többi helyiségben volt a bébiszitter.


Igazából egyet értek azokkal, akik azt mondják, hogy ha nem érzel magadban elég erőt és bizonytalan vagy, akkor neked elég lesz egy gyermek, semmi gond ezzel.

2021. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gondolom sok tényezőtől függ, nálunk 24 hó a korkülönbség, segítségem pedig nincs és nem is volt. Az első gyerek nagyon nagy váltás volt életvitelben, a második viszont szinte semekkora, hiszen még otthon voltam, és benne voltam a kisgyerekes rutinban. Picivel kevesebb énidőm lett, főleg az első 6 hónapban. Onnantól, hogy egy napirenden vannak, sokkal egyszerűbb minden. Most lesznek 2 és 4 évesek, egyszerre kelnek reggel, alszanak el délután, kb. ugyanakkor kelnek, együtt fürdenek, egyszerre esznek, egyszerre alszanak el este....


Annyiban viszont csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy én is 30 évesen szültem az elsőt, és elfogadtam, hogy az elkövetkező időszak nem az én önmegvalósításomról szól, hanem elsősorban vagyok anya, és mellette ami belefér, belefér, ami nem, az nem.


Mindemellett dolgozom távmunkában&részmunkaidőben, amióta a kicsi 1 éves, csináltam online egy OKJ-s tanfolyamot még tavaly.


Az én értelmezésemben a +1 gyerek azt jelenti,hogy még pár évet elfogadod, hogy nem rólad szól majd elsősorban. De ez a lemondás nem örökre szól,hanem ez egy életszakasz, még pár év és úgysem leszek elég menő a gyerekeimnek, és nem törnek ki könnyekben, ha nélkülük megyek valahová :)

2021. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a felvigyázás kérdéshez még azt tenném hozzá, hogy nekem a kicsit senki nem meri egyedül vállalni, mert akkor csak bőg utánam. Ha ott a tesó, hamar vigasztalódik, akkor állandóan őt lesi, hogy mit csinál, és az leköti. Úgyhogy nálunk még szívesebben is vállalják be őket egyszerre. :D
2021. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon igazatok van, nincs bennem semmi vágy arra, hogy két gyerekem legyen.

Férjem mondogatja, de nagy ellenérzés van bennem 😕

Úgy érzem egy gyerekre van abszolút lelkierőm és időlegesen tényleg át tudom magam adni magam az anyaságnak 100%-san.

Nem is érzem h meggondolnám magam :(

11 hetes terhes vagyok, és úgy érzem ezt a babát nagyon szeretném és teljesen fel vagyok készülve arra, hogy az anyaság legyen az első, egy babával.

2021. júl. 19. 16:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!