Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiben változott meg az...

Mennyiben változott meg az életetek a második gyerek születésével?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy havonta egyszer így is el lehet menni fodrászhoz és egy masszázsra, hanem inkább arra, hogy mennyire lesz egy emberből "csak anya" ha két gyerek van.

Egy gyereknél még úgy képzelem, hogy az ember önmaga is maradhat (ha van segítség, nagyszülők), de kettőnél?

Egy baba is teljes embert kíván :)


Egy baba mellett még megmaradt valami a régi életből? Kettőnél nem szűkültek tovább a dolgok és nem kell még nagyobb erővel és időráfordítással az anyaságra koncentrálni?



2021. júl. 19. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erősen a gyerekektől is függ. Pl nekem az első gyerekkel nagyon nehéz volt (meg még most is), ezért "csak anya" lettem mellette.

Mikor megszületett a 2. másfél év különbséggel, akkorra szereztem annyi tapasztalatot, hogy sikerült jól beosztani a napunkat, és magamra is tudtam már jobban figyelni. A 2. gyerekem nagyon nyugodt, könnyű vele. Az első meg egyre értelmesebb lett, egyre könnyebb lett vele.

Tehát nekem azóta lett könnyebb, hogy 2 gyermekünk lett. 😅

Természetesen vannak napok, amikor nem látok ki a napi feladatokból sem, több időt igényelnek, de a rutin sokat segít. 🙂 Viszont sokmindent lehet egyszerre csinálni, etetés, meseolvasás, játék, fürdetni is egyszerre fürdetem a gyerekeket...

Segítségünk nincs igazán, a legfőbb nehézség a két gyerekkel eljutás bárhová, de ez is egyre könnyebb, ahogy telik az idő.

2021. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1 igen, ha nehéz a babával akkor egy is elég ahhoz, hogy teljes testtel és lélekkel csak a gyerek legyen az élet.

Ettől félek is :(

2021. júl. 19. 10:29
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

"Egy gyereknél még úgy képzelem, hogy az ember önmaga is maradhat (ha van segítség, nagyszülők), de kettőnél?"

Mert 2 gyerekre nem tud vigyázni?


Mi csak 2ketten vagyunk a férjemmel aki nem túl családbarát műszakokban dolgozik.


Az első gyereknél sokkal nehezebb volt megszoknom, hogy nem akkor van időm magamra amikor akarom.

Egyébként is nehéz baba/gyerek

Másodszorra ikreink születtek.

Hát még jó h nem kis korkülömbséggel akartunk babát.

De ők sokkal könnyebben kezelhetőek mont a nagy. Még így is hogy keten vannak.

Az viszont fontos hogy fix napirend van. A programok meg megoldhatóak, nyilván nem minden héten.

De ez már 1 gyerekkel is így volt.

Nem érzem h csak anya lennék. Ami fontos h a párom sem ezt érezteti velem.

Összességében attól nem lett se több se kevesebb időm h lett második(és harmadik) baba

2021. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy egy gyerekre van beállítva, akkor nem kell ám másodikat vállalni.

Az első fél év nagyon nehéz volt, mert a kicsi egész nap sírt. Most már egy éves és tök jó, hogy ketten vannak. A nagyobbik 3 éves. Szerencsére délután egyszerre alszanak, így tudok magamra időt fordítani. Este pedig 8-kor fekvés, ezért a férjemmel is tudok együtt lenni. Kellett egy év, mire mindannyian belerázódtunk, de ez mennyire rövid idő, ha azt vesszük, hogy ha minden jól megy, még 60 évig boldogíthatjuk egymást.

2021. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Két gyerekre már nem tudnak úgy és annyit vigyázni :( és van még egy unoka a testvérem által.

2021. júl. 19. 12:00
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy gyereknél is teljesen lutri, hogy lesz-e más a munkán és a családi életen kívül.

Van most egy olyan hobbim, ami heti- két heti rendszerességgel foglal el több órát.

Gyerekmentesen ez napokat jelentett, volt, hogy elmentem szombaton és kedden estem haza. Ez nyilván megváltozik gyerekkel.

Egyetlen gyereknél még ha nagyon nagyon támogató a környezetem és mindenki segít (nagyszülők, barátnők, férj, testvér), akkor egy nagyon csökkentett módban, helyettesítéssel még valamilyen szinten tudnám folytatni. De persze egyáltalán nem biztos, ez majd akkor fog kiderülni, ha meg lesz a gyerek.

De kettővel tökéletesen kivitelezhetetlennek tartom.


(olyasmire kell gondolni, mint mondjuk a hagyományörző klub, akik hetetne, két hetente összejönnek és nyáron mennek programokra fellépni)

2021. júl. 19. 12:09
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Most te leakarod magad beszélni a 2. Babáról?

Miért?

Te érzed mennyit bírsz. Érezhető h nem vágy 2 gyerekre. Akkor mi a probléma. Lesz egy. És?


Mert amiket írsz, csak duma. Ha a támogató könyezet (mama stb) vállalja az egy gyereket, a kettőt is fogja.

Egyébként pedig gondolom tartozik apa is a gyerekekhez.

2021. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 anyukámék megmondták, hogy ők egyet tudnak "vállalni"- ezt nem tették hozzá, de ez azt is jelenti, ha többet szülök az már az én bizniszem.

Nem duma, hanem tényleg nem tudom, hogy a két gyerek és az egy gyerek között van-e akkora hatalmas különbség, hogy egynél lehet élni, kettőnél már nem.

Mivel jelenleg eggyel sincs tapasztalatom :)

2021. júl. 19. 13:17
 9/15 A kérdező kommentje:
A nagyszülőknek, barátnőnek pontosan ugyanolyan egyre vigyázni, mint kettőre?
2021. júl. 19. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Annyi változott, hogy sokkal előbb kell elkezdeni készülődni ha menni akarunk valahová (hacsak a szemben lévő boltról van szó akkor is)
2021. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!