Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel ennyiszer egy...

Miért ébred fel ennyiszer egy éjszaka?

Figyelt kérdés
Kisfiam fél éves eddig sem volt jó alvó bár úgy tűnt 4 hónapos korától van remény és javult az alvása volt hogy 2-3 órát is aludt egyben ami óriási dolog volt. Viszont több mint egy hónapja katasztrófa ahogy alszik. Konkrétan van hogy 15-20 percenként fel van jobb esetben óránként. Minimum 10x felébred egy éjszaka.. Jobb esetben szopizik aztán vissza alszik, de van hogy már az sem kell neki és csak nyűgösködik, forgolódik mellettem. Én persze semmit sem alszom tőle. És nem tudom meddig birom ezt a nulla alvást. Olyan vagyok mint egy zombi van hogy már fogni sem bírom és hiába sír le kell raknom két három percre különben elalszom ülve babával a kezemben.. Napközben kétszer alszik kb fél-fél órát. Persze az az anyuka vagyok aki nem bírja sírni hagyni úgyhogy az hogy hagyjam sírni majd megnyugtatja magát az nálam nem működik. Mi lehet a baj? Az első babámnál sosem volt ilyen alvási probléma mindig is jól aludt. Tanácstalan vagyok. Valakinek valami ötlet esetleg?
2021. júl. 21. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás, fogzás.
2021. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk mindig alvás közben kezdett nyilallni a fiam ínye. Ahogy kijöttek a fogak, nem volt utána gond.

Másik amire gondolok, hogy nem lehet hogy sok minden történik veletek egy nap és nem tudja könnyen feldolgozni az őt ért ingereket? A fiam a bölcsőde kezdésnél volt rossz alvó.

2021. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is volt egy ilyen időszak. Forgólódott, fél óránként megébredt, napközben sem aludt csak 2x,3x félórát.

Nálunk a mozgásfejlődés volt a ludas. Kb 1 hónapig volt ez. Mi úgy oldottuk meg, hogy az apukájával aludt nagyjából minden 3. éjszaka a nappaliban. Ő nem kelt fel a mocorgásra, én aludtam, de azt meghallottam, ha éhség miatt jelez

2021. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős most? hogy/hol alszik napközben?

a kétszer félóra nappali alvás mindenképp nagyon kevés, tuti túlpörög estére, nem tudja feldolgozni a napi eseményeket. ha most féléves kor körül van, akkor még bőven háromszor kéne aludnia napközben, alkalmanként LEGALÁBB 30-60 percet. ha már 6-9 hónapos, akkor a két alvás oké, de a félóra rettenetesen kevés. legalább 1-1,5-nek kéne lennie alkalmanként.

2021. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!