Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, Apukák! 13...

Kedves Anyukák, Apukák! 13 hós kislányommal most kezdjük a TSMT terápiát, az egyensúlyozással vannak gondok. Hasonló cipőben járt szülőket keresek, hogy mennyi idő elteltével mutatott javulást a gyermek? Részletek lent?

Figyelt kérdés

11 hósan kezdett el járni, 12 hósan már szinte stabilan, leszámítva ugye ezt a dülöngélést, széles terpeszt, a nyak-vállöv részen kicsit feszes, amiatt Dévényre kell vinnem.

Most már kivagyok idegileg, úgy féltem szegénykét. Most is sírok, míg ő alszik :(


Előre is köszönöm a segítséget.


2021. júl. 22. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mi a probléma. Minden gyerek így kezdi a járást.
2021. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Őszintén én is kicsit őrlődök azon amit írtál és azon amit a TSMT-s nő mondott. Mert valóban ráfoghatjuk, hogy instabil mert 1-2 hónapja indult el, meg azért mert éretlen az egyensúlyrendszere. De nem merem nem tornáztatni...én nem értek úgy hozzá, hogy a figyelmeztető jeleket észrevegyen. A nőci alaposan megvizsgálta, felmérte az állapotát. Szakmailag én ugye nem tudom megkérdőjelezni. Ezért is vagyok már ki teljesen. Mi tévő legyek, hogy neki a legjobb legyen.
2021. júl. 22. 14:43
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Ortopéd orvos mondta, hogy kell a torna, vagy ki?

Én sem értem ôszintén...

2021. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A neurológus annyit mondott, enyhe izom tónus eloszlási zavar. Hát ezzel nem lettem előrébb, ezért - önszorgalomból - elvittem a dévényeshez (mikor anno kúszni kezdett,akkor már voltunk kb. 2 alkalmat), s ő mondta, hogy keressünk fel egy tsmt-s szakembert.
2021. júl. 22. 15:06
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, tegnap voltunk oltáson, s a helyettesítő doktornő azt találta mondni, hogy ortopédiára nem kell vinni, lehet csak egy hajszál ment oda, s az zavarja, azért biccenti a fejét...ilyen orvosok vannak.
2021. júl. 22. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek többségének szüksége van rá, jót tesz az idegrendszerének,tényleg emiatt ne borulj ki.
2021. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanúgy jót tesz, ha veszel otthonra mini trambulint vagy Bosu-t. Meg ha hagyod esni kelni, mindenre fölmászni, nem fogni a kezét, nem vezetgetni, sokat játszóterezni, lépcsőről, kanapéról nem levenni, hanem megtanítani lejönni.

Az én lányom ugyanígy kezdte. 11 hónaposan kezdett járni, az első két hónapban nagyon bizonytalan volt. Majd a fentieket csináltuk és most mikor beiratkoztunk a bölcsibe (szeptemberben lesz 18 hónapos) többször megjegyezték, hogy mennyire ügyes, jó a mozgáskoordinációja. Pedig szerintem az elején kifejezetten nem volt jó.

2021. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csinált TSMT tornát, 10 hónapos korától. Nálunk úgy volt, hogy felmérték, aztán adtak egy feladatsort és azt kellett egy héten 5 napon otthon csinálni. Egyszerű mozgások voltak alapvetően, nagylabdán kellett őt rugóztatni például, meg ehhez hasonló dolgok. A sorrend és közben a mondóka fix volt. Ezek a gyakorlatok nem fájnak a kicsinek, és ártani biztosan nem fognak. Havonta, 6 hetente nézték meg, hogy kell e korrigálni valamit. Nem vagyok szakember, nem tudom, hogy mitől működik a torna, de nálunk és a környezetemben másoknál is működött, csak jót tudok mondani róla. Ezért azt mondom, hogy emiatt nem szabad szomorkodnod, jót fog tenni mindenképpen a gyereknek, és lehet, hogy rövid időn belül nagy lendületet fog kapni a fejlődése. Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni. Ha esetleg budapesti vagy, tudok jó helyet ajánlani.
2021. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget, tényleg megnyugtató érzés volt olvasni, amiket írtatok. Nagyon kedvesek vagytok 😊
2021. júl. 22. 22:42
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaj, még azt szerettem volna kérdezni, hogy a lépcsőről lejövetel elsajátítására van valami ötletetek esetleg, mert felfele már úgy megy, mint az ágyúgolyó. De lefele...úgy lépne mint egy felnőtt, de hát ahhoz még picurka. Hiába próbálom, hogy tolatva jöjjön, nem érzett még rá.
2021. júl. 22. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!