Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alljunk at az esti...

Hogy alljunk at az esti tapszerrol a bolti vagy tehen tejre? Lehet reggel tapszer es este bolti vagy hazi tej?

Figyelt kérdés
23 hos a lanyom es egy hete nem akar inni tapszert este hanem emlegeti hogy neki tejcsi kell (boci tejcsinek neveztuk el a bolti vagy hazi tejet,a tapszer meg maci tejcsi)ebbol tudom hogy neki mar nem maci hanem boci tejcsi kell.delutan mar eszik kekszet bolti tejjel de kb egy fel cseszenyit.De valahogy nem merek neki adni 150 ml bolti tejet felek hogy fog fajni a pocija ejszakara.Olyan 22 orakkor isza a tejet mindig.Ja es a hazi tejbe sok vizet kell tenni hogy ne legyen olyan eros?
2010. aug. 28. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idösen már bármennyit ihat belöle ha nem érzekeny rá.


De éjszaka tejet iszik? ilyenkor inkább vizet adj neki, mert a tej tele van cukorral (laktóz), rongálja a fogait, és ha még cumis üvegböl is adod neki, könnyen lehet rohadt fogu.


a házi tejet mindenképpen fel kell forralni.

2010. aug. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es honnan fogom tudni hogy erzekeny ra? Ja es mar nagyon regen 22 orakkor van a tejcsije mert hamarabb nem kell neki csak akkor .A fogai nagyon szepek remelem olyan is marad.Koszike szepen a segitseged!!
2010. aug. 28. 07:17
 3/8 anonim ***** válasza:
a tejtől rohad a fog?én még ilyet nem hallottam bocs:D
2010. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan tanacsra varok koszonom!!
2010. aug. 28. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
A tejtől nem fog a foga romlani.De ha nem alszik el a tejjel egy korty vizzel leöblitheti.Nálunk ez bevált.Ha napközben nem okoz semmi panaszt a tej,akkor éjszaka sem fog.Egy éves kor után már adható a teljes tej,ami nem higitott.A házitej a legjobb.Azt forralás után ki kell hűteni és a főlét le kell szedni,majd egy tiszta palackba vissza kell tőlteni,úgy hogy közbe le is szűröd.Ezt nyugodtan adhatód a babádnak.Nekem két fiam van,a nagyobbik sokáig cumizott,ő este mindig megitta 2 éves koráig a tápszert,3 éves koráig a házitejet,utánna pohárból.A kisebbik szopizik még és két éves,ő egy éves kora óta issza a házitejet pohárból,kiegészitve mostmár csak az esti cicizéssel.
2010. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a gyermekorvost.Ő tudni fogja, hogy adhatsz-e, és hogy milyet.

Nekünk egyáltalán nem javasolta a házi tejet.

2010. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 évesen már nem hígítottam én sem a házi tejet. Nyugodtan adhatsz neki.

Ha attól tartasz, hogy megfájdul tőle a hasa, akkor ne este kezd el adni, hanem a reggeli tápszert váltsd ki először. Ha nincs gond nyugodtan kiválthatod teljes egészében a tápit. (Mondjuk ha már eddig is ivott tejet, és nem fájt tőle semmije, akkor ezután se fog. Max ha hirtelen, gyorsan és nagyon sokat iszik. Attól még az enyém is megfájdul. :DD)


Onnan veszed észre, hogy érzékeny rá, hogy pl. ekcémás lesz, vagy kiütéses és hasonlók. De ez nem feltétlenül fog kijönni, ha eddig nem jelentkezett. Legalábbis sztem.

2010. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg az én gyerekeim (utsó vagyok) 3 éves korukig ittak éjjel teát cukrosat cumisüvegből éjjel is. A fogaiknak pedig kutya baja sem lett. Sokat számít ám a genetika is.
2010. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!