Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan anyukák akik...

Vannak olyan anyukák akik kicsit lazábbak, távolság tartóak a babájukkal? Részletek a folytatásban.

Figyelt kérdés
Ismertek e olyan anyukát aki szemmel láthatóan nem az a totálisan elfogult, babáját istenítő, imádó anya. Aki nem azzal a túlcsordult szeretettel imádja a gyermekét. Aki nem olvad el minden apróságtól, gyermeke egyetlen mosolyától? Van ilyen anya? Vagy olyat aki nem félti óvja annyira mint legtöbben, aki lazábbra veszi, aki nem rendeli magát alá teljesen a gyermeknek és az anyaságnak.
2010. aug. 28. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:

biztosan van, de én nem ismerek ilyet. vagyis a kérdésed első felére a válasz ez. bár dolgoztam gyermekotthonban, no ott minden anyuka olyan volt, hogy nem igazán érdekelte, hogy mosolyog-e a gyereke.

a második felére a válasz, hogy szerintem sok anyuka van, aki nem tartja búra alatt a gyerekét, nincs is ezzel baj.

2010. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van... de ezt nehéz megítélni, mert az érzések belül vannak. Én pl. nem vagyok egy gyerekeknek állandóan csücsörítő, de-de-zős valaki, viszont a saját gyerekemet imádom és persze sokat beszélek hozzá babahangnemben. Állandóan azt lesem, neki mi a jó, mire van szüksége. Nagyon jó érzés viszont, amikor végre elalszik és egy kicsit fellélegezhetek, de annyira nagyon jó érzés amikor felébred!!! Szeretek vele lenni, de néha elmegyünk a férjemmel csavarogni vagy fallabdázni, és ilyenkor a nagyszülőknél hagyjuk egy-két órára... ha a barátnőkkel, ismerősökkel találkozom nem nagyon hozom szóba a kislányom, tulajdonképpen jól esik, hogy másról van szó, elterelődnek a gondolataim. De kismamákkal imádok a gyerekről beszélgetni, ezért vagyok pl.gyakran itt.

A mosolyától azonban mindig elolvadok, tényleg nem lehet betelni vele... viszont a férjemet még mindig nagyon szeretem, sokat bújok hozzá és puszilgatom, mert erre is nagy igényem van.

Alapvetően úgy gondolom, hogy az anyaság is egy szelete (nagy szelete) az életnek és biztosan sok más részlet alárendelődik, de semmi esetre sem csak ez töltheti ki az ember életét... DE! Az anyaságot nagyon komolyan kell venni, másképpen ne is vállaljunk gyereket!!!!!!!!

2010. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Szia! Én szerintem hasonló vagyok, mint amit leirtál. Objektiven látom, van saját életem mellette, dolgozom 6 hónapos kora óta, tartom a kapcsolatot a barátnőimmel, és egyáltalán nem csak a gyerekről beszélek emberekkel. De persze szabadidőmben sokat vagyok vele, próbálok egyensúlyozni. Nekem az a véleményem, hogy a gyerek az élet része, de nem az értelme. Az a természet rendje, hogy legyen gyerekünk, de ő csöppen be a mi családunkba, nem pedig én rendelek mindent ő alá. Nyugodt kiegyensúlyozott és okos gyerek, egyáltalán nem frusztrált, úgyhogy szerintem jól fogjuk fel a férjemmel. :) De olyan szerintem kevés van, aki nem olvad el az új trükköktől, a mosolytól vagy nem félti (legalább egy bizonyos korig).
2010. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy az Én gyermekem a legszebb a világon!!!:)

Azonban ez nem azt jelenti, hogy búra alá is teszem. Még csak 3 és fél hónapos, de nagyon szívesen odaadom a mamáknak akár órákra is, hogy vigyázzanak rá. Kerti partikon a fiúk és lányok megtáncoltatták már. Van, hogy ilyen alkalmakkor csak az etetésekre kerül csak vissza hozzám. Ha tudom, hogy megbízható ember kezébe kerül, nagyon szívesen odaadom. Nem aggódom, ha kicsit hűvösebb van, és nem pánikolok, ha sírósabb, vagy nyűgösebb. Igyekszem hagyni egyedül is játszani, no meg elaludni is, hogy legyen egy kicsit önállóbb.

Szóval nem kötöm őt magamhoz egész áldott napra, viszont ha szüksége van rám, akkor ott vagyok neki. (étel, megnyugtatás, vagy egyéb más miatt).

2010. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, de ez mellett nem tudok elmenni...."a gyermek az élet része, de NEM az értelme"

Hát,ha ezt valaki így gondolja, akkor szerintem nagyon gáz!

Akkor neked mi az életed értelme? A barátnőid, bulizás, munkád?

Ne haragudj, nem akarlak piszkálni,ha akarsz válaszolsz, ha akarsz nem, de ez nekem furcsa!

2010. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Igen ÉN. Imádom, szeretem de nem vagyok elfogult vele. Lazábban nevelem de következetességgel. 5-6 hónaposan hosszú hétvégén volt a nagyiéknál pl. És csak este hívtam őket. Stb.Nem vagyok ős anya típus de szeretem a gyerekem.
2010. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
ma 10:30-nak. azt írta hogy nem csak ez töltheti ki az életet. Hanem sok más dolog is. Pl hogy ne veszítsük el a párunkat. Nem minden a gyerek!!.
2010. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztosan van ilyen. Én annyit fűznék hozzá, hogy attól még, hogy valaki nem csak és kizárólag az anyaságnak él vagy ahogy te írtad: nem rendeli magát alá teljesen az anyaságnak az nem jelenti azt, hogy nem imádja a gyerekét. Az a normális szerintem, hogy attól még, hogy anyák leszünk továbbra is érdekelnek más dolgok is minket: a párunk, a barátaink, valami hobbi. Ha egy anya nem olvad el a gyereke mosolyától, ott van szerintem a gond. Nem kell elájulni és sikoltozni, de milyen anya az, aki nem folyik szét (legalább gondolotban), mint az olvadt vaj, ha a gyereke rámosolyog?
2010. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen, én pl ilyen vagyok, sajnos sokszor meg is szólnak érte a környezetemben levő anyukák.
2010. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a családom (tehát a férjem és a gyerekem) az értelme az életnek, de ettől még vannak saját igényeim, kikapcsolódás stb terén. nem vagyok túlparázós, rábízom a gyereket rokonokra, de ettől még aggódom érte, és foglalkoztat, mikor mennyit eszik, vagy miért alszik éppen annyit, amennyit. nekem ő a legszebb a világon, de tisztában vagyok azzal, hogy más nem így láthatja esetleg. Egyszóval nem csüngök rajta majomszeretettel. De valahol megértem mindkét tábort.
2010. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!