Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kamillában fürdetni a kisbabát ?

Kamillában fürdetni a kisbabát ?

Figyelt kérdés

Most tudom hogy meg fogtok kövezni, de miért nem lehet kamillában fürdetni a kisbabát ? Én 2 hetes kora óta fürdetem kamillás vízben a babámat, igaz nem minden nap, most 1.5 hónapos ( 1 pohár kamillát öntök a fürdővízbe, saját kertben szedett kamillát). Azt hittem ezzel jót csinálok a babámnak, de ma olvastam valahol, hogy a kamillát mindenhol tiltják, mert allergiat okozhat. Engem is anyu kamillás vizben fürdetett, a kamilla gyógyszer volt mindenre, én a mai napig használom ilyen-olyan bajokra.

Ha a babám allergiás lenne rá akkor ez alatt az 1 hónap alatt kiderült volna? Vagy meg most is kialakulhat ? Nagyon rosszat tettem neki ?


2021. júl. 28. 08:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem minden nap fürdettem, csak úgy heti 3-4 x
2021. júl. 28. 10:13
 12/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a kombó volt. Pampers törlő és Sudocrem. Én inkább váltottam. Mindkettőt Neogranormonra cseréltem (illetve popsitörlőből még a Dove-ot használjuk). Azóta ritkán kell csak kenni a popsiját. A Sudocrem-ről azt mondta nekem a védőnő, hogy nagyon szárítja/hámosítja a babák bőrét.


A családban is nagy hagyomány azt csinálni, mint a szüleink/nagyszüleink. Pedig azóta változott a világ, a tudás. Én inkább kikérem a gyerekorvos véleményét, mielőtt követem anyám/anyósom tanácsát ("mert ők is így csinálták" alapon), mégha sértődés is a vége.

2021. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha csak a popsija pirosodott ki, elég a popsitörlő és a popsikrém cseréje. Valóban indokolatlan kamillába fürdetni.
2021. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mostmár nem fogom őt abban fürdetni. Nem gondoltam volna, hogy még a kamilla is árthat. De mai világban már minden árt.
2021. júl. 28. 11:42
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lesz tőle baja, bár valószínűleg nincs rá szükség naponta.


Én is volt, hogy tettem már a fürdővízébe kamillát, kifejezetten szép lett tőle a bőre. Előtte volt néhány piros folt az arcán, és az mind elmúlt. Bár én csak 2-3 alkalommal fürdettem így, nem rendszeresen. Most 10 hetes egyébként és nem allergiás. ☺️


Nálunk a kamilla amúgy csodaszer, mindenre használjuk külsőleg és belsőleg is. Gyógyszerhez csak akkor nyúlunk, ha elengedhetetlen, és kizárólag orvosi javaslatra. Ilyen vény nélkül kapható készítményeket nem használunk, helyette tökéletes a kamilla tea illetve szinte mindennek megvan a természetes gyógymódja. De ugye ezek sokkal olcsóbbak, így nincsenek úgy megreklámozva, kevesen ismerik a gyógynövények gyógyhatásait. Mondom ezt úgy, hogy a gyógyszerész családom gyerekkoromban állandóan gyógyszerrel tömött, ahelyett hogy orvoshoz vitt volna.

2021. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

"De mai világban már minden árt."


Nem tudom, miért kell sopánkodni, a kamilla 1000 éve is számította a bőrt, a kisbabák még 1000 éve is hajlamosak voltak a bőrszárazságra és ekcémára.


A gyógynövényeknek is megvannak a maguk hatásai, ennyi az egész.

2021. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

15. Tegyük hozzá, hogy még nem allergiás. Egy 10 hetes gyerekről nem kellene messzemenő következtetéseket levonni.

A kamillával mint a legtöbb gyógynövénnyel az a gond, hogy feldolgozás során maradhatnak rajta egyéb, nála jobban allergizáló növények porai is.

2021. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az üzletben vett kamilla és a saját kertben kitermelt kamilla között is nagy különbség lehet. Az otthoniról tudom legalább, hogy nincs vegyszer rajta, de ez vonatkozik másra is, nem csak a kamillára.
2021. júl. 28. 13:43
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha nem zsák alatt nevelgeted akkor nem biztos, az esőbe is lehet vegyszer, meg ha a szomszéd permetez fujja a szél a talajvízben is kitudja mi van, én ezért nem hiszek a bió cucokkban sem.
2021. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el, nálunk nem a vegyszer okozta a problémát, hanem más növény virágpora. Én is úgy nőttem fel, hogy szemet lehet törölgetni kamillával. Aztán felnőtt fejjel a szemészeti ügyeleten kötöttem ki.
2021. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!