Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kamillában fürdetni a kisbabát ?

Kamillában fürdetni a kisbabát ?

Figyelt kérdés

Most tudom hogy meg fogtok kövezni, de miért nem lehet kamillában fürdetni a kisbabát ? Én 2 hetes kora óta fürdetem kamillás vízben a babámat, igaz nem minden nap, most 1.5 hónapos ( 1 pohár kamillát öntök a fürdővízbe, saját kertben szedett kamillát). Azt hittem ezzel jót csinálok a babámnak, de ma olvastam valahol, hogy a kamillát mindenhol tiltják, mert allergiat okozhat. Engem is anyu kamillás vizben fürdetett, a kamilla gyógyszer volt mindenre, én a mai napig használom ilyen-olyan bajokra.

Ha a babám allergiás lenne rá akkor ez alatt az 1 hónap alatt kiderült volna? Vagy meg most is kialakulhat ? Nagyon rosszat tettem neki ?


2021. júl. 28. 08:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, minek kellett abban fürdetni? Van valami baja a gyerekednek?!

A kamillát gyulladáscsökkentésre használják, gyógyászatban. Nem csak úgy, minden nap, főleg egy ekkora gyereknél.


Igen, kialakulhat allergia tőle.

2021. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Gyulladáscsökkentő van benne. Ha nincs rá ok nem kell használni. Ha használjuk, csak kúraszerűen. Írass ki a dokival babafürdetőt.
2021. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon szárít. A legtabb baba így is nagyon szárazbőrű
2021. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Most fordítsuk meg a kérdést, mi az oka annak, hogy kamillát teszel a vízbe? Miért?


Amúgy igen, a kamilla szárít és allergizál, lehet, hogy a te gyerekedet pont nem, de másét igen, senki nem tudhatja előre. Ilyen pici babán meg nem kísérletezünk, fog-e napokig ordítani a száraz, húzódó, kipirosodott bőrtől, ezért nem szokás gyógynövényekben sem fürdetni őket.


Egy ilyen kicsi babának sima tiszta langyos vízre van szüksége, semmi másra.

2021. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Semmi szüksége a kamillára, egyébként is nagyon szárít.
2021. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon szárít a kamilla, ezért tilos benne fürdetni. Miért nem kérdezel orvost, mielőtt butaságot csinálsz?
2021. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért kezdtem el kamillával fürdetni, mert ezektől a drága popsitörlőkendőktől és sudokremtől nagyon kipirosodott a popsija, szinte már sebes lett. Ezért kamillateával és sima szalvétával kezdtem el tisztítani a popsiját és két nap alatt szépen elmúlt neki. Aztán gondoltam, hogy beleöntöm a fürdővízbe. Az illata is szerintem nyugtatja őt, mert azóta a fürdést sem ordítja végig, hanem mosolyog és élvezi és a bőre is nagyon szép és puha, nem száraz, nem piros neki sehol.
2021. júl. 28. 09:38
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha ilyen érzékeny a bőre, használj mosható pelenkát.
2021. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a pelussal volt gond, hanem a pampers törlővel es a sudokremmel. Amióta ezeket lecseréltem azóta nem piros neki a segge.
2021. júl. 28. 09:57
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak allergizálHAT, azért nem ajánlják. De tényleg túlzás minden nap bármilyen gyógynövényt használni, ha épp nincs baja. (A kamilla meg nem fogja jobban tisztítani a bőrét, tehát ezért is felesleges.) Minden gyógyteát, kenőcsöt felnőtteknek is csak kúraszerűen ajánlanak.
2021. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!