Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok májkrémes...

Mikortól adtatok májkrémes kenyeret, felvágottat, virslit a babátoknak?

Figyelt kérdés
10 hós múlt és eddig reggelire csak gyümit v tejpépet kapott, de szeretném ha húsfélét is enne. Mennyi kenyeret esznek meg egyszerre? A héját is adjam ? Vajat tegyek rá? HA sajtot is akarok adni akkor azt reszeljem le? Segitsetek.
2008. dec. 9. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A héját a kenyérnek egyelőre mellőzd, inkább add a kezébe napközben, mint a babapiskótát, hadd rágcsálja. 10 hónaposan csak pár "katonát" esznek a kenyérből általában, de nagyon gyerekfüggő. Szerintem próbálgathatod a vajat, hogy ízlik neki, de pl. virslit ne adj! A legrosszabb minőségű hulladék húsból készül, még felnőttnek is kész méreg. A felvágottak nagy része se valami egészséges. A szalámifélék meg ugye eléggé fűszeresek...

Ha húsfélét szeretnél adni neki, akkor adj neki jó minőségű szárnyashúst, csirke vagy pulykamellet. Májkrémet ne, de te süthetsz ki csirkemájat, amit összetörsz villával és a kenyérre kened. Sajtot vágd apró darabkákra, egy kistányérra tedd a keze ügyébe és hadd pakolja a szájába egyedül, ha akarja, persze segíthetsz neki, ha hagyja... De a tapasztalatom az, hogy ilyenkor már kezdődik az egyedülakarom-korszak.

2008. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne siess vele, ráérsz egy éves kora után szépen fokozatosan mindent, de ne túl sokat soha semmiből és egyenletesen elosztva a héten.

Kenyérhéjat ne adj, max rágcsálni, sajtot reszelve, vagy ezt a háromszög sajtos apróra tedd elé hátha tetszik neki.

Felvágottal, virslivel ráérsz egy éves kora után de akkor is csak a minőségibbet mindből és ne túl gyakran, ezt úgy értem ne minden nap, egy héten egyszer kétszer.

De a legjobb a frissen főtt hús, apróra szétszedve főzelékkel, pici kenyérdarabokkal, bár a kenyér is ráér. A májkrém, szalámik elég fűszeresek így ezek is ráérnek, max egy picikét a májkrémből, de még jobb a frissen főtt máj.

Nagyon pici kenyeret esznek. Vajat tehetsz rá.

2008. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

A lányom már 1 hónapja eszi a vajas kenyeret, na nem kell eg egész szeletre gondolni, kb olyan kisdoboz gufa mennyiségűt eszik meg egy héten. Adtam már neki baromfi virslit kb. 2 karikát, amit apró kockára vágtam. Pici májkrémet is kentem a kenyerére és nagyon izlett neki.

Reggeli kapott már ilyen müzlis pépes gümölcsös grizszerűséget,amit a doktornéni irt fel.

Üdv. 9 hónapos lányka anyuja

2008. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!