Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a babám...

Lehetséges, hogy a babám megszokta a tápszert?

Figyelt kérdés
Sajnos az elejétől tápszeres, most 8 hetes. Humana HA1-et kap. Attól a mennyiségtől, amivel eddig 4-5 óráig elvolt, most van, hogy csak 2 óráig elég neki. Lehet, hogy tápszert kellene váltanunk, mert ezzel már nem lakik jól? Köszi
2008. dec. 9. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én soha nem adtam tápszert a picuromnak, tehát a tápszerváltásról nem tudok nyilatkozni. Azt viszont tudom, hogy vannak úgynevezett fejlődési ugrások a babáknál, amikor hirtelen sokkal többet akarnak enni, egyik napról a másikra. Ilyenkor gyakrabban kell szoptatni, mert nagyobb mennyiségre van szüksége és ugye az anyatej termelődésének is növekednie kell a baba étvágyához. 1-2 nap alatt ez beáll és akkor lesz elég mennyiség és újra elég ritkábban szoptatni. Azt gondolom, hogy a tápszernél is jelentkeznie kell ennek, tehát valószínűleg a te babádnak is többre lenne szüksége. Én ilyen váltást 7 hetes, 3 hónapos és 4 hónapos korban tapasztaltam, nagyjából ez jellemző a babákra általában is.
2008. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg a dobozra rá van írva, hogy mekkora mennyiségre van szüksége a babának. Mert minél nagyobb annál több tápszer kell.
2008. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
mi is az elejétől tápszert eszünk!kórházban azt mondták hogy 40-50gr-ot adjak neki meg max. 70gr-ot!na ő 80gr-ot evett 2hetes korában már 100gr-ot és azóta 120at eszik!de van hogy többet eszik!!!most lesz 17én 4hónapos!
2008. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mi is tápszeresek és 9 hetesek vagyunk. mult hétig elég volt 100 ml, most már 130-at simán megkajál. probálj meg többet késziteni. üdv.
2008. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Adj neki kicsit többet, de fokozatosan és látod mennyi elég. Lehet csak kicsivel kell neki több és jó lesz. De figyeld, mert ha túleszi magát fájhat a pocija attól is. De lehet több kell neki mert ez már kevés és ennyi csak. A doboz irányadó, de az édesanyja neveli és ő ismeri, kiismeri a picit.

Adj neki kis teát, vagy lehűtött forralt vizet, lehet szomjas.

2008. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint az én fiam eszik ilyen sokat? Ugyanis 150ml víz+ a tápszer a fejadagja. Ezt még mindig emeljem? Igaz, 3600gr-mal, s 55cm-rel született, most 5300gr.
2008. dec. 9. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elég tápláló. A zén babóm 7 hónaposan eszi 200tápot igaz ejszakait, az rizspelyhes laktatóbb.De azért kérdezz rá a dokira, mert ha túl etetted,akkor a korházba 6órán keresztűl éheztetik a barátnőm ugyan ezzel a táppal járt így.Kérdezz rá a védőnőnél vagy a dokinál
2008. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a 150 az pont jó egy 2 hónapos babának. 3 hónaposan 180 at kaphat. Ennél többet ne adj neki, mert akkor nagyon duci lesz. És későn fog elkezdeni forogni meg mászni, mert nem bírja el a súlyát. Ezt nem bunkóskodásként mondom, csak elővigyázatosságból. Az én fiam 5 és fél hónapos, most kell tápszert pótolnunk ( eddig anyatejes volt) és 150 - nél többet nem eszik meg vacsira.
2008. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia!4 válaszolo vagyok,most jutott eszembe, hogy a bebának a tápja laktatobb a kazeán tartalma miatt és pont az ilyen jol evö, jo husban levö babáknak ajánlott. jobban elteliti a pociját.kérdezz rá a gyogyszertárban!
2008. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!