Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerezők, ti éjszaka fent...

Tápszerezők, ti éjszaka fent vagytok órákat az etetés miatt?

Figyelt kérdés

A babám anyatejes születése óta, kétszer kel, fél 2 és fél 5 körül.


Hamarosan szeretném leválasztani, mert a közeljövőben tervezzük a kistesót, de a szoptatás miatt nem jött még meg, biztos kell majd 3-4 hónap a szervezetemnek a helyreálláshoz.


Na de, éjszaka hogy etettek? A babám csak pár alkalommal kapott tápszert kiegészítésként, még az első hetekben, mikor kevés volt a tej. Akkor éjjel felkeltem, felforraltam a vizet, csap alatt visszahűtöttem, bekevertem, megetettem.


Ez hogy megy nálatok? Míg felforr a víz és visszahül, addig sír a gyerek? Na meg ez nekem akkor nem 10 perc volt, hanem visszaaltatással simán 1 óra is, éjjel kétszer ennyit fent lenni nem nagy buli.


Ti hogy csináljátok a leggyorsabban, legpraktikusabban az éjszakai etetést?



2021. aug. 4. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Babavíz 20 másodperce be a mikróba, összekeverem a tápszerrel és kész is.
2021. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig előre forraltam vizet és egy kancsóban szépen hagytam kihűlni. Este 8-9 között volt fektetés és éjjel 2 körül ébredt általában. A kancsóból kimértem a vizet, 15-20 mp a mikróban és ment bele a tápszer. Félhomályban gyorsan átpelenkáztam a gyereket, nem kapcsoltam lámpát, nem beszéltem hozzá csak, hogy ne legyen nagyon éber. Szépen megetettem, egy kicsit még dajkáltam ameddig büfizett és raktam vissza aludni. Ez így elejétől a végéig kb fél óra volt maximum. Utána már csak reggel 6 körül ébredt. 3 hónapos kora óta pedig átalussza az éjszakát.
2021. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Babavíz vagy előte forralsz és mikróban melegíted. Etetéssel együtt max 15 perc.
2021. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Előre forralt és lehűtött víz előre kimérve a cumisüvegbe, be a mikróba, bele a tápszer és már ettek is. Így csináltam a gyerekeim 8 és 7 hetes koráig, azóta nem kelnek éjjel.
2021. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Az iszsz babámmal sokszor kellett kelni, a tápszeres mellett viszont szinte le sem lehetett feküdni aludni! Amíg az iszsz gyorsan visszaaludt mellen, addig a tápszerest hiába ringattuk, hiába volt cumi a szájában, marha nehezen aludt el, de akkor is még marha sokáig mozgásban kellett lennie ahhoz, hogy ne ébredjen fel. A rekord az volt amikor az esti altatás után másnap de. 11kor tudtam lefeküdni aludni - borzasztó év volt, már a párommal hallucináltunk a fáradtságtól.

Amíg csináltam a tápszert ordított, ez van. Mondjuk ő mindig ordított. Ha wcre mentem, ha enni akartam, mindig. :S

(és ő ilyen is maradt, már iskolás, se áhhhh)

2021. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén babavíz, mikró, 2 keverés és már ettek is, bár szerencsénk volt, mert mindkét gyerek 7 hetes korától átaludta az éjszakát este 10-től 5-ig.
2021. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!

Babavíz 15-20 másodpercre a mikróba, aztán gyors bele a por, összerázom és kész, iható. Nem kell forralgatni, hűtögetni.

Megissza, aztán elfordul és alszik. Összesen max 5 percet vagyok fent.

2021. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előre felforralt vizet melegítem mikróban, hozzá adom a tápszert, megeszi, aztán alszik tovább.
2021. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Én még egyszerűbben csináltam. Babavíz bele tápszer össze ráztam hidegen, aztán be a hűtőbe, amikor kelt mikró és ette is. Születése óta így csináltuk rendesen fejlődött. Kórházban is előre bekeverik.
2021. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Sokan mondják ezt pedig nem így van. Nálunk láttam,csak frissen készítik ahogy kell.
2021. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!