Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babámat a...

Hogyan szoktassam a babámat a terpeszpelenkához? Ti megelőzésképpen használtátok?

Figyelt kérdés
A doktornő javasolta, hogy hordjuk a csípőficam megelőzésére, a baba 3 hetes. Mindemellett azt is mondta, hogy gyönyörű a csípője, és ha 2 hónaposan azt mondják csípőszűrésen hogy minden ok, akkor eldobhatjuk. Meg is vettük, de nem tudjuk ráadni, mert rettentően ordít. Mit tehetnénk?
2008. dec. 9. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem használtunk semmit megelőzésre. Ha meg ordít ne adjátok rá szerintem, nem ér annyit. Ha meg lesz esetleg baj, akkor úgy is kezelik, csak figyeld és ha bármi nem stimm és az orvos is megerősíti akkor még időben észrevettétek. Vagy ha néha néha meg tudjátok mégis oldani a ráadást ordítást nélkül akkor csak. Szerintem!
2008. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerdezd meg a vedonodet, vagy a doktornot. Mert, ha a csaladodban valaki csipoficamos, akkor igenis kellene a babanak hordani. Kulonben ha nem volt senki csipoficamos, akkor miert ajanlja a doki, nem tudom. Nekunk nem kellett.
2008. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom add rá.. Én se attam rá a lányomra, és őt szíjba is rakták... Na az viszont már nagyon durva volt! Azt nem sok embernek kívánom...Inkább a terpeszt használd, mint később a szíjat... tapasztalatból mondom...
2008. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia ne adj rá ilyeneket, semmi szükség rá. A kórházban megvizsgálták, ha gond lett volna, akkor szóltak volna, megelőzésre semmiképp nem használnám, mert lehet, hogy többet árt mint használ.

Egyépként nagyon ritka az a baba, akinek teljesen tökéletes a csípője az ortopédusnál.

Tornát szokott javasolni, amit meg is mutat.

Szerintem nem kell, és ne kínozd vele feleslegesen a picurkád.


2 gyerekes anyuka

2008. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor ráadni? Pontosan mit jelent, ha szíjba teszik? Milyen az?
2008. dec. 9. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az , hogy a te babádat szíjba rakták, még nem biztos, hogy vele is ez fog történni.

Annak oka volt, és nem kis eltérés lehetett, ami miatt megkapta.

Ez nem mindennapos, ezért nem lehet így megmondani, hogy mi tévő legyél, védőnőd meg tudja nézni, és megmondja.

2008. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ha azt mondja a doktornő hogy szép a csípője akkor nem kell szerintem, én ezért mondom. Aztán meg két három hetente max úgy is viszed, akkor meg még az elején el tudjátok kapni ha van, lenne vmi.

Esetleg akkor ha van ilyen a családodban akkor.

Inkább tornáztasd sokat, az nagyon jót tesz mindenének és közben jó szórakoztok, a hasának is nagyon jó. Én így csináltam.

2008. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen a családban!
2008. dec. 9. 19:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem volt csípőficamom. Szíjat kellet rám adjanak. Tehát kisfiam örökölhette volna. De szerencsére nem lett neki. Vizsgálják benn a korházban és mondták volna ha kell neki. Én nem adnám rá megelőzésként. Ugye a kisfiam veszélyeztetett volt, ennek ellenére senki nem tanácsolta hogy megelőzésként hordjunk terpeszpelust. Szerintem nem kell neki.
2008. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is megvizsgálták mikor született,sőt a gyerekgyógyász muttata is mindkét lábát behajlitotta, és fől nyomta a derekáig, és megjegyezte anyuka ez a baba biztos hogy nem csípőficamos. Szerintem nálatok is megvizsgálták, és ha nincs baj minek adnád rá???Felesleges.
2008. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!