Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek a kötényhastól....

Nagyon félek a kötényhastól. Még terhesen mit lehet ellene, megelőzésképpen tenni?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiány: A legfőbb problémám, hogy nagyon alacsony az önbizalmam. Részben a gyerek kori iskola társaim csúfolásának, részben az alkoholista nagymamám szidásának köszönhetően. Anyukám meghalt, mikor 8 éves voltam, magamba fordultam, nem voltam hajlandó senkihez szólni, nem törődtem a kinézetemmel egészen 16-17-18 éves koromig. Ezalatt a 8-10 év alatt folyamatosan kinevettek, az iskolatársaim és az utcán sétáló "nagy lányok is". Majd hazajöttem és itthon hallgattam, a nagymamámtól, hogy én k. vagyok és semmire nem jó, a férfiak ingyen k-ja, engem mindenki elvihet stb. Holott még nem is fordult meg a fejemben, hogy ismerkedjek, annyira rondának éreztem magam. 19 évesen találtam meg azt a férfit aki nekem kell. Előtte volt még egy kapcsolatom de az hatalmas tévedés volt.


Mind a mai napig nincs önbizalmam, de már merek beszélgetni az emberekkel. Tudom, hogy a külső nem minden, de a tudatalattimban míg mindig az van, hogy csak a szép embereket szeretik és egy ilyen kötény has nem fér bele az elképzeléseimbe.


Mit lehet ellene tenni, hogyan lehetne megelőzni? Tudom genetika nagy részt, de valamicskét csak segíthetek a genetikának.

20 hetes vagyok, nincs túl nagy pocim, még csíkjaim sincsenek (ezek szerintem lesznek a combomon van sok), de ez még nem jelent semmit. Eddig 3,5 kg-ot híztam. Nagyon próbálok figyelni mit eszek. Sok zöldséget és gyümölcsöt igyekszem enni és sétálgatok is. Előtte nem igazán sportoltam, így nem tudom a kismama jógát be merjem e vállalni, ezen nagyon gondolkodom.


2011. márc. 30. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan, ne aggódj! Butaság, hogy csak a szép emberek szerethetők. Gondold meg, ha nem történt volna veled ennyi rossz dolog, most nem az lennél, aki vagy. Van aki szeret, és szeretni is fog. Ami volt, elmúlt.

Ha nem hízol rengeteget, nem valószínű, hogy lógni fog a hasad. A tornát-jógát nyugodtan csináld, csak ne fáraszd ki magad. Ha nem jó érzés, hagyd abba, pihenj. Sűrűn olajozd, vagy krémezd a bőröd. És nyugi! :)

2011. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 kg híztam terhesség alatt, most lesz 5 hónapos a kisfiam és csak 3 kg pluszom van szoptatás mellett.

Kötényhasam sincs, bár tény, hogy az a plusz, a hasamon maradt, de ezt terhesen szerintem nem lehet megakadályozni. Ahogy írtad figyelsz az étkezésre, sportolásra, ennél többet nem tehetsz és ne is tegyél, nehogy a babádnak árts vele. Ha megszületett, aztán tornával és diétával (szoptatás után) tudod leadni a felesleget. De szerintem ez a kötényhas genetika is lehet, mert én sokat híztam és túl is hordtam, hatalmas volt a hasam, mégsem lóg most és nincs egy darab csíkom sem. De azért lelkileg már most készülj fel arra, hogy megváltozik a testünk és nem lesz már olyan mint lányként. Nem könnyű elfogadni, de tornával lehet korrigálni valamelyest.

2011. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez totál alkati kérdés, szerintem. Én 28 kilót híztam a terhességem alatt, nagy babám is született, és majdnem olyan karcsú vagyok mint előtte. Ha sportolnék most, talán tökéletesen vissza is nyerhetném az alakomat. Ilyen az alkatom. A cicim az nem lesz a régi soha, de ennek legfőbb oka a szoptatás. Az nagyon tönkre vágja, de számunkra abszolút megéri. A babáért mindent! :)
2011. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!