Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkorabbi pont...

Mi az a legkorabbi pont amikor megallapithatja valaki hogy baj van a babaval?

Figyelt kérdés
Ertem ez alatt autizmus es egyeb hasonlo problemakat
2021. aug. 5. 15:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A státusz vizsgálaton védőnő remekül ki tudja szűrni.

A legkorábbi pont olyan 1,5 éves kor körül szokott lenni autizmusnál

2021. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1 van tapasztalatod a kerdeskorben?
2021. aug. 5. 15:51
 3/22 A kérdező kommentje:
1 meg azt kerdeznem hogy a vedononek be is kell mutatni mit tud?
2021. aug. 5. 15:52
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk bemutatni nem kellett, csak a kérdésekre (őszintén) válaszolni.

Van benne tapasztalat, a fiam autista, én meg gyógypedagógus vagyok autizmus spektrumzavar szakirányon.

2021. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Koszi hogy irtal, ezekbol le lehet szurni barmit?

A lanyom nemsokara 1 eves nem mutogat nem tapsol es nem papazik pedig sokat mutatom neki. Nem probalja masolni ezeket a mozdulatokat de mast sem "masol". Pakolaszik a dobozbol ki-be, lattam mar hogy nagyobb targyakba probal illeszteni kisebbet, es 1-2x egyik kockat a masikra rakta. Sokat gagyaraszik de nincs ertelmes szava bar gondolom ez teljesen valtozo lehet. A szemembe nez viszont megy a dolgara utana. Nem erzem hogy kapcsolodna hozzam azonkivul hogy rammaszik.


A mozgasfejlodese rendben volt vegig most kapaszkodva megy, maszik a kanapera stb. Idonkent sikit vagy kiabal egy hangosat de nem jellemzo egesz nap inkabb veletlenszeruen ez lehet akar az is hogy elvezi a hangjat. Ha hangos autok mellett megyunk el hangosabban kialt vagy ha megy a porszivo mintha tul akarna kiabalni de nem zavarja (kis koraban se zavartak a hangos hangok). Ha izgatott gyorsan veszi a levegot es csapkod a kezeivel a levegoben. Mindent megeszik. Ha megkerdezem hol van ez az ranez de nem mutatja, ha probalnam

iranyitani a kezet elrantja. Egyebkent ha kell valami erte nyul vagy ha kerem

hogy adja a kezembe odaadja. Nem szeretnek paramami lenni de elso gyerek nincs viszonyitasom es felek hogy a vedono majd nem kuld fejlesztesre ha kell.

2021. aug. 5. 16:22
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
3 éves kor alatt nem állapítják meg.
2021. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6 de ha ugy latjak fejleszteni kell akkor csak szolnak nem?
2021. aug. 5. 16:30
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szólnak. Egyébként az én fiam dettó ugyanez, kivéve, hogy ő tapsol. Teljes rendben van a doki és a védőnő szerint is.
2021. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
1 éves! Ez nem paramamiság kérdése, hanem egyszerűen tudatlanság. Az én gyerekem is ugyanígy viselkedett 1 évesen és nem autista, sőt szerintem az átlagos 1 éves pont így viselkedik ahogyan leírtad.
2021. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

6os nem jót írsz, megállapítható 3 éves kor alatt.


Viszont ez még teljesen rendben van, amit kérdező írsz. Van "türelmi idő", ami általában a 18 hónapos kor. Ha addig nem "másol" akkor érdemes egy gyógypedagógussal, korai fejlesztővel konzultálni.


Ha nagyon aggódsz, persze viheted most is, max megnyugtatnak hogy minden rendben van a gyerekkel 🙂

Minden más amit írsz, egy teljesen átlagos 1 éves gyereket mutat nekem.

2021. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!